Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudna esetleg valaki linkelni...

Tudna esetleg valaki linkelni olyan oldalt ahol pontosan le van írva hogy milyen élelmiszereket fogyaszthat egy újszülöttet szoptató kismama? Illetve mi van tiltólistán?

Figyelt kérdés
Mindenhol csak általános leírásokat találok hogy ne igyak kávét,alkoholt,ne egyek földimogyorót, túl sok tehéntejet. De nem tudom pontosan melyik zöldségeket és gyümölcsöket fogyaszthatom nyugodtan,hogy ne legyenek a babámnak görcsei. Illetve melyik élelmiszerek allergének még. Előre is köszönöm
2019. szept. 26. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, ne már... Edd, ami jol esik, ha valamitől szeles a baba, akkor kiiktatod. Én amit kívántam, megettem(nem vagyok egy nagy evő), de ha volt valami, amitől szeles lett a babám, azt hanyagoltam.
2019. szept. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik babámmal odafigyeltem, hasfájós volt. Amelyikkel nem, ők nem. Egyél, ami jól esik!
2019. szept. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Idézem a védőnőmet: tilos: alkohol, cigaretta, bizonyos gyógyszerek. Azon kívül minden mást mértékkel, káposztát, babot, tejet, amit gondolok. Figyelni a babát, ha valami nem tetszik neki akkor azt kilőni, ha nincs tőle baja akkor mehet nyugodtan. Nem kell semmilyen drasztikus változtatás, önsanyargatás, ha a gyereknek fáj valamitől a pocakja vagy kiütéses lesz akkor azt értelemszerűen kerülni kell. Az én gyerekemnek semmitől nem voltak panaszai kivéve ha epret vagy mangót ettem; azoktól kiütéses lett, a kfc-s kajától és a Teekanne szoptatós teától pedig eszméletlenül fájt a hasa de semmilyen más rizikós étel nem ártott meg neki. Ki kell tapsztalni.
2019. szept. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szules utan sargaborso fozeleket kaptunk 😄

Imadom,,,

A gyereknek semmi baja nem volt

Ettem ami jol eset ...

2019. szept. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen csak az elavult ismeretek szerint.


Mindent lehet, ha valami nem tetszik mégsem a babának úgyis látod.

2019. szept. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Többiek már leirták, hogy egyél nyugodtan bármit.
2019. szept. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Édesanyám is ezt mondta, hogy egyek ami jól esik, csakhogy megijedtem így az első babámmal, mert manapság rengeteg gyerek ételallergiás. Régen ilyen nem volt.
2019. szept. 27. 11:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem pont azért étel alergiásak mert mindentől óvják a gyerekeket és olyanok lesznek mint a gethes kis csirkék. Ne egyél ezt, azt amazt,aztán a kis pocija nem szokik hozzá majd csodálkozunk hogy mitől lehet baja. Még szerintem annyi, én kerülném a fél kész ételeket ami tele van konzerváló anyagokkal, meg mindenféle szir-szarral.
2019. szept. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!