Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Majd, ha szülsz egy gyereket...

"Majd, ha szülsz egy gyereket te is leszel valaki! " Ti egyetértettek ezzel a kijelentéssel?

Figyelt kérdés
Nem mindennapi dolognak voltam tegnap délután szem és fültanúja. Munkából haza felé kifogtam egy buszt, amin alig voltak pedig ez 15:30 körül nagyon ritka. Nálunk a buszok többsége olyan, hogy a közepén relatív nagy hely van babakocsiknak illetve tolószékes embereknek, nem sokkal előtte a másik oldalon pedig van egy 4es ülés. Az egyik megállóban felszállt 3 anyuka, ketten már nagyobb gyerkőccel és leültek a 4es helyre, ahol ült két fiatal lány. A harmadik anyuka pedig a babakocsija mellett állt, erre az egyik anyuka nem túl kedvesen rászólt az egyik fiatalra, hogy adja át a helyét, mert ha nem látná gyerekkel vannak. A lány közölte, hogy ne haragudjon, de nem áll fel, ő is fizet a bérletért. Erre az anyukák elég durva hangnemben kezdtek el velük beszélni, mire az egyik lány azt mondta "ki maga, hogy engem utasítgasson?" A fiatal anya válaszán kissé ledöbbentem, mert közölte, hogy a kiscsaj pont egy senki, amíg nem szül legalább egy gyereket. Szörnyű volt ezt végig hallgatni főleg, mert a gyerekeik ott ültek az ölükben és teljesen meg voltak szeppenve a kiabálástól. Végül a sofőr szólt rá a két diákra, hogy adják át a helyet, pedig szerintem nekik volt igazuk. Ritkán szoktam az ikerlányaimmal tömegközlekedni, de soha nem jutott eszembe mástól elkérni a helyét pedig néha jól esne, de nem tartom fairnak. Bár, imádok anya lenni és szerintem is ez a világ egyik legjobb dolga semmivel se érzem többnek magam, mint az akinek nincs gyermeke, de ha így érzném se tudnám nyilvánosan más fejéhez vágni. Viszont itt nem egy anya volt, hanem három is..ezért merült fel bennem a gondolat, hogy más anyák is így érzik? Ti is úgy gondoljátok, hogy vannak helyzetek amikor egy anyának több joga van? Természetesen itt a terhes kismamákra nem gondolok.
2019. szept. 28. 12:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%

Van akinek ez minden sikere az életben, hogy gyereke van.


Ettől függetlenül a mai kamaszok bunkók. Sosem kértem el a helyet terhesen sem, de egyikben sem fordult meg a gondolat szikrája sem hogy átadja.

2019. szept. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Van az a helyzet, amikor bár el nem várható, de nagy könnyebbséget jelent (akár az összes félnek) a másik előzékenysége, de ez pont nem volt az.
2019. szept. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nem is értettem miért nem a két ölben ülő gyereknek kértek helyet, az még talán elfogadhatóbb. A kijelentésen mondjuk ez nem változtat.

#2 Sajnálom, hogy neked 2 plusz mondat elolvasása a lényegen kívül ennyire megterhelő, nehéz lehet az életed így.

2019. szept. 28. 12:46
 4/21 anonim válasza:
50%

Nincs több joga, miért lenne?

Egyre több nőnek az az élete beteljesülése, hogy megelljen vagy 3-at oszt ők a valakik.


Ezek szokták a boltokban teljes szélességben elfoglalni a területet, mert ők épp a szarási szokásokat trécselik ki(vagy mindegy mit), aztán fel vannak háborodva, hogy mások nem férnek el.

A másik fantasztikus az volt mikor 3 ilyen nagyon okos a lépcsőn akarta feltolni a babakocsit. Annyi eszük nem volt, hogy ketten megfogták volna és felviszik, míg a harmadik vigyáz a másik kettő kocsira. Várták a férfi járókelőket, hogy majd valamelyik segít. :D

De belehaltak volna, ha 300m-er arrébb sétálnak és ott tolják fel a babakocsit.

2019. szept. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
Bunkók mindig is voltak, vannak és mindig is lesznek. Bárhol, bármikor beléjük futhatsz, nem kell velük foglalkozni. Néhány embernek pedig valóban a gyerekszülés, szoptatás, stb élete érdeme és ezért ilyen büszke magára, sajnálom őket inkább és nevetek rajtuk de egy ilyen szinten lévő ember engem egy másodpercig sem tud gondolkodóba ejteni. Javaslom neked is, hogy lépj túl ezen, az anyukák többsége azért szerencsére nem ekkora rátarti tahó. :)
2019. szept. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%

Ezt így konkrétan kimondta az egyik anyuka? (Mivel idézőjelbe tetted, gondolom, igen.) Pofám leszakad. Nekem is van kettő, mégsem állítok fel senkit, sőt semmivel nem képzeltem magam soha felsőbbrendűnek, mert gyerekem van. Mekkora hülyeség!

Újra dolgozom, járok tömegközlekedéssel, és valóban vannak olyan fiatalok (főleg általános iskolások), akik a táskájukat ráteszik a másik ülésre, amikor tele van a busz. Nyilván megkérdezem, leülhetek-e. Nagyduzzogva leveszi a táskáját és nyomja tovább a telefonját. De ez egy másik téma.

Fő kérdésedre: NEM! Nem lesz valaki attól több és felsőrendűbb, ha gyereke van. Én az ilyen nőket nem is értem.

2019. szept. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%

Hmmm. Lehetne erről vitázgatni. Szerintem sem lesz több valaki csak azért,mert gyereke van,mint ahogy kevesebb sem amiatt,mert nincs. Viszont tény,hogy a fiatalok már nem olyan tisztelettudók,mint régebben.


Nem buszos történet,de valahol passzol ide. Múlt héten csípőszűrésen voltunk a 4 hónaposammal. A rtg. várója tele volt. Több kb.30-as férfi is ült. A babám babakocsiban feküdt,én álltam mellette. Ez nem jelentett gondot,mert tologatni kellett,tehát nem ültem volna le. De megszomjazott,teáztatáshoz kivettem a kocsiból,mert nem ültethetős fajta,fekve meg nem szeretem itatni,illetve a babának is jobb,ha ölben iszik. Állva itattam meg,a fiatalemberek közül senkinek nem jutott eszébe,hogy legalább addig átadja a helyét,míg megitatom.


Ne az anyát nézzék,hanem a picit. Ne azért legyen valaki előzékeny egy kisbabás anyával szemben,mert "jé,nézzétek,ő már lett valaki,hiszen szült,gyorsan át is adom neki a helyem",hanem ilyen esetben pl.a babára legyenek tekintettel.


De semmi baj,megitattam,visszatettem a kocsiba,és aludt tovább. Szóval tényleg ilyenek az emberek. Tisztelet a kivételnek.

2019. szept. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
46%

Nem.

Sot a helyedben kiosztottam volna az anyukakat h pont ugyan olyan senkik mint a szules elott.


Bakker a lanyom tini 8-16 ig van 8-9 oraja hulla faradtan er haza. Miert ne ulhetne le? Komolyan kisbabasan soha nem voltam annyira faradt mint most a lanyom...

2019. szept. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%
Nem attól lesz vkiből vmi, ha gyereket szül. Sőt! Ez a legprimitívebb dolog, amit egy nő tehet. Erre a leghülyébbek is képesek. Sajnos én is találkoztam párszor olyan anyukákkal, akik azt hitték, kiváltságosabbak annál, akinek nincs gyereke. Hogy bármit megtehetnek. Pl. egymás mellett tolják a babakocsikat és rohadtul nem érdekli őket, hogy elfoglalják az egész járdát, s ha vki el akar menni mellettük, semmibe veszik. Pedig másnak is ugyanolyan joga van ott menni, mint nekik. Csak ők gyerekkel vannak... De ez csak egy példa volt, biztos sok más érdekes sztori van még ezen kívül.
2019. szept. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
16%

Ezek a mai fiatalok!

Erre már az ókorban is panaszkodtak. Tehát több, mit 2000 éve is ugyanilyen pimaszok voltak.

2019. szept. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!