Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Majd, ha szülsz egy gyereket...

"Majd, ha szülsz egy gyereket te is leszel valaki! " Ti egyetértettek ezzel a kijelentéssel?

Figyelt kérdés
Nem mindennapi dolognak voltam tegnap délután szem és fültanúja. Munkából haza felé kifogtam egy buszt, amin alig voltak pedig ez 15:30 körül nagyon ritka. Nálunk a buszok többsége olyan, hogy a közepén relatív nagy hely van babakocsiknak illetve tolószékes embereknek, nem sokkal előtte a másik oldalon pedig van egy 4es ülés. Az egyik megállóban felszállt 3 anyuka, ketten már nagyobb gyerkőccel és leültek a 4es helyre, ahol ült két fiatal lány. A harmadik anyuka pedig a babakocsija mellett állt, erre az egyik anyuka nem túl kedvesen rászólt az egyik fiatalra, hogy adja át a helyét, mert ha nem látná gyerekkel vannak. A lány közölte, hogy ne haragudjon, de nem áll fel, ő is fizet a bérletért. Erre az anyukák elég durva hangnemben kezdtek el velük beszélni, mire az egyik lány azt mondta "ki maga, hogy engem utasítgasson?" A fiatal anya válaszán kissé ledöbbentem, mert közölte, hogy a kiscsaj pont egy senki, amíg nem szül legalább egy gyereket. Szörnyű volt ezt végig hallgatni főleg, mert a gyerekeik ott ültek az ölükben és teljesen meg voltak szeppenve a kiabálástól. Végül a sofőr szólt rá a két diákra, hogy adják át a helyet, pedig szerintem nekik volt igazuk. Ritkán szoktam az ikerlányaimmal tömegközlekedni, de soha nem jutott eszembe mástól elkérni a helyét pedig néha jól esne, de nem tartom fairnak. Bár, imádok anya lenni és szerintem is ez a világ egyik legjobb dolga semmivel se érzem többnek magam, mint az akinek nincs gyermeke, de ha így érzném se tudnám nyilvánosan más fejéhez vágni. Viszont itt nem egy anya volt, hanem három is..ezért merült fel bennem a gondolat, hogy más anyák is így érzik? Ti is úgy gondoljátok, hogy vannak helyzetek amikor egy anyának több joga van? Természetesen itt a terhes kismamákra nem gondolok.
2019. szept. 28. 12:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%

Fú de utálom, mikor valaki alanyi jogon várja el a helyet és még utasítgat is mást...persze érdekes módon rendszerint csak a kis tinilányokba, 50 kilós nőkbe meg nagyobb gyerekekbe mernek beleállni, egy megtermett férfiembert már nem mernek úgy kezelni, mint egy kutyát.

Szánalmas. Valóban sok az udvariatlan tini és fiatal felnőtt manapság, de a másik oldal is elpofátlanodott. Lehet kulturáltan is szólni, mondjuk, hogy “ne haragudj, de nagyon elfáradtam, leülhetnék?” Kb 99%-ra mondom, hogy ha a kedves anyuka így kéri, a csajszi felállt volna. A parasztságra ellenben nem és jogosan is. Nem a seggéből rángatta elő a mamuci, hogy így beszéljen vele. A szüléses megjegyzés meg no comment.

2019. szept. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
58%

Azt sosem értettem hogy egy anyuka miért tartja magát többnek csak azért mert szült egy vagy több gyereket. Ez alapvetődolog, semmi cucc nincs ebbe, ez a természet rendje.

Az hogy ne akarták átadni a helyet már megint más dolog. Itt nyilván az udvariasság, az illem ami ebben szerepet játszik. Nem tudom mennyire volt szépen megkérve az iskolás lány aki fiatal hogy adja át a helyét az idősebbnek aki kitduja mennyit sétált és az is lehet hogy alapból nem egészséges a lába és emiatt szeretett volna leülni. Nyilván a körülményeket nem ismerem, de ezt akkor sem így kellett volna lerendezniük hogy ott kiabálnak egymással meg a mai tinik is egyre szemtelenebbek sajnos nyilván ez is az oka volt annak hogy idáig fajult a dolog. Persze a kijelentés ami szól a kérdésedben azzal nem értek egyet hogy valaki bármennyire is különb mert szült egy gyereket, ezzel nem értek egyet. A fiatal lánynak is abban igazat adok hogy ő is fizetett az utazásért így neki is ugyanolyan joga megvan ülni a buszon mint mindenki másnak csak itt ugye az illem amivel a probléma van. Ezt nagyon sokan kezdik elfelejteni.

2019. szept. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
84%

Azért ezt az “idősebb, tehát jár neki a hely” szöveget hagyjuk már. Nem egy 80 éves bottal járó néniről van szó, hanem egy kisgyerekes anyukáról, aki ebből ítélve max 40-45 éves, de lehet, hogy csak 25. Pont annyira erős, nem leépült szervezet, mint egy tizenéves tini. Semmivel sincs nagyobb szüksége az ülőhelyre normál esetben (mivel nem derült ki, hogy baja lenne - ha van, akkor ott kellett volna KULTURÁLTAN szólni, hogy mondjuk frissen műtött stb, mert senki sem gondolatolvasó és így meg csak az jött le, hogy egy életerős fiatal, esetleg középkorú nő egy szinte még gyerekkel pattog, hogy azonnal le akar ülni, mert csak).

A lába meg a tininek is fájhat. Megszámolni sem tudom, hány térd, boka, gerincproblémás és/vagy sportsérüléses ismerősöm volt gimiben, többüket műtötték is meg gyógytornára jártak.

2019. szept. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy sokan hasonlóan gondolkodtok ebben a témában. Igen, szószerint ezt mondta az anyuka, hogy majd akkor lesz valaki, ha legalább egy gyereket szül. Hihetetlen számomra, hogy valaki így gondolkozik, a környezetemben szerencsére nem is ismerek ilyet, csak maximum finomabb változatban. A lányoknak szerintem is nagy volt a szájuk, de igazuk is volt. Annyira nem figyeltem meg, de olyan 30 év körüliek lehettek az anyukák.
2019. szept. 28. 14:24
 15/21 anonim ***** válasza:
82%
Kár ilyenekből vérremenő vitákat generálni, mert rengeteg primitív ember van. Anyukák is (mint ebben az esetben), öregek is, keserű vénlányok is (aki szerint az anyák ellenek meg patkányokhoz hasonlítja...), fiatalok is (akik lesz...nak mindenkit és neveletlenek), nem lehet általánosítani. Nagyon sok a frusztrált, lelkisérült, aki meg kimondottan várja, mikor köthet bele egy kisgyerekesbe, mikor üvöltheti rá az összes dühét, gyűlöletét. Ez az oldal is hemzseg tőlük, érdemes néhány válasz elolvasni.
2019. szept. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
36%

A sztorit nem szeretném kommentálni.


Nem


De szerintem igazán "felnőtt" akkor lesz valaki.( igen, 49 évesen is)

Ez saját magamon és a környezetemben élő monden egyes emberen így látom.


A felelősség, amit egy kiszolgáltatott emberért tartozik, és minden szeretettel van az ember, a saját igényeit háttérbeszorítva, megváltoztat.



Sztori alapján valakin ordenális öntelt ökörré is


Szégyenlem magam szülőként, hogy van ilyen

2019. szept. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
57%

De kinek kérték a helyet? A babakocsis hogy ülhetett volna már le?

Nem tudom elképzelni a szitut, hisz a kocsit nem hagyhatja ot se gyerekkel, se nélküle, mert a fékezés ellenére simán felborulhat egy kanyarban. 🤔


Egyébként természetesen nem értek egyet a kijelentéssel, nem attól lesz valaki, de azt például nem szeretem, ha gyerektelen belepofizik gyereknevelési témába, mert ez is sokszor megesik. Ott jogos a nagyon hasonló: "majd ha gyereked lesz, megtudod"

2019. szept. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
89%

Kisgyereknek persze illik átadni a helyet, de egy anyának, aki már szépen tud kapaszkodni, és látszólag se nem idős, se nem rokkant max. akkor, ha a gyereket, jellemzően még eldőlő, de már nem babakocsis totyogó korút, az ölébe ültetné. Ennek ellenére szerintem is meg lehetett volna kérni a lányokat kedvesen, ha egymás mellé akartak ülni pletyizni. Utálom, amikor bárkik színielőadásos feszkót gerjesztenek a semmiért, aminél mindig az a lényeg, hogy annak van igaza, aki hangosabb, csak hagyja már abba. :D

És szerintem sem a gyerektől lesz valaki "valaki". Bár abban osztom #16-ost, hogy általában sokat lendít a felnőtté váláson, amikor az embernek gyereke lesz, és persze a gyerek nagy érték kis és nagy léptékben is. De ettől még az anyukák is sokfélék, ahogy az apukák, meg az idősek, meg a fiatalok, meg pl. a városiak és falusiak... mindegyik felosztásból akadnak alpáriak, és mint tudjuk, régen rossz, ha bármi szerint osztályozzuk vagy csoportosítjuk és aztán kupaconként értékeljük az embereket.

2019. szept. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
93%

"De szerintem igazán "felnőtt" akkor lesz valaki.( igen, 49 évesen is)


Ez saját magamon és a környezetemben élő monden egyes emberen így látom.



A felelősség, amit egy kiszolgáltatott emberért tartozik, és minden szeretettel van az ember, a saját igényeit háttérbeszorítva, megváltoztat."


A nagynénémnek sosem lett gyereke, mégis nagyszerű ember, és gond nélkül rábíztam a gyerekemet születésétől fogva, rengeteget segített. Volt anyósom 5 gyereket nevelt fel, mégsem éreztem soha biztonságban a lányomat, ha vele volt, mert felelőtlen volt. 10 hónapos gyereket megetette ránott hússal, autóban gyerekülés nélkül anyósülésen vitte, stb.

2019. szept. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Anyukaként is abszolút a lányokkal értek egyet. Az, hogy gyerekem van, az az én dolgom, én vállaltam a férjemmel. Egészségileg ott tartok, mint egy kamasz, az pedig, hogy az éjszakázások miatt fáradt vagyok az én magánügyem. Én is fáradt voltam kamaszként, mert késő estig tanultam + pont elég hormonváltozáson mentem át akkoriban (is).


Sok anyukán tapasztalom-legalábbi Pesten-a kivagyiságot, felsőbbrendűséget másokkal. Igyekszem őket messzire elkerülni és beállni a normális anyukák közé.

2019. szept. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!