Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Marihuána fogyasztása terhessé...

Marihuána fogyasztása terhesség alatt, milyen későbbi következményekkel jár a magzatra?

Figyelt kérdés
Későbbi következményeket nem a születés utánra gondolom, hanem amikor már nagyobbacska. Pl okozhat idegrendszeri éretlenséget, ha a szülés körül nem volt semmi ami ezt eredményezte volna? A kérdés rólam szól. Anno mielőtt kiderült, hogy babát várok bizonyfogyasztottam ilyesmit. Amint megtudtam, hogy mi a helyzet azonnal felhagytam az összes káros szenvedélyemmel. Ennek már 5,5éve...A gyermekem normális súllyal született, makk egészségesen. Később nem kúszott, fejlesztésre hordtam. Viszonylag mindent picit később kezdett csinálni de még a normális kereteken belül. Az elmúlt 2 évben szintén fejlesztésre hordom mert az óvodakezdéskor idegrendszeri éretlenséget állapították meg nála. Gond volt az egyensúlyával, a finom motorikával, beszéd észlelésével/érzékelésével. Mára ezek rengeteget javultak, inkább csak a beszéd észlelési zavar maradt. Sokszor gondolkodtam már azon, hogy ez vajon miattam történt-e? Azaz a fű miatt. Sajnos a neten nincsenek tanulmányok az idegrendszerre gyakorolt hatásáról magzati korban. Azóta született még 2 másik gyermekem, náluk ilyen probléma nincs. Olyan anyukák tapasztalatát szeretném meghallgatni akik szintén fogyasztottak marihuánát a terhesség korai szakaszában. Az ő gyermekeiknek volt-e kihatással az idegredszerük fejlődésére?Kérlek ne törjetek pálcát felettem, így is ostorozom magam ezért.

2019. szept. 30. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván volt hatással. Negatív hatással.
2019. szept. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt gondolom. De ugyanakkor mi a magyarázata annak, hogy hasonló zavarok alakuljanak ki olyan anyák gyermekeinél akik nem éltek semmi káros dologgal, és a szülés közben sem volt semmi ami ezt eredményezhet?
2019. szept. 30. 12:39
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet olyan ételt ettek tudtuk kívül. Stb. Ezt már utólag nem lehet megmondani. Van olyan drog, amely még évek múlva is az emberben marad.
2019. szept. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt nem lehet tudni, de ha ennyire érdekelne, akkor biztosan genetikust kérdeznék meg. Drogfogyasztás nélkül is sok gyerek születik ilyen-olyan tanulási, egyéb zavarral. Másrészt most már teljesen mindegy.
2019. szept. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!