Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kötelező-e felkeresni a...

Kötelező-e felkeresni a fogorvost a terhesség alatt? Milyen következményekkel jár, ha nincs fogorvosi pecsét a kiskönyvben?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 14. 18:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

szia. én nem voltam.

Nincs következménye, a terhesgondozáson kell 4szer részt venni minimum hogy kapj anyaságit.

2010. ápr. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez most megnyugtatott!
2010. ápr. 14. 18:32
 3/17 anonim ***** válasza:
Én se voltam, soha senki nem nézte.
2010. ápr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
én voltam, de nem volt pecsét a könyvemben. senkit nem érdekelt.
2010. ápr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) További szép estét Nektek :)
2010. ápr. 14. 18:44
 6/17 anonim ***** válasza:

Én sem voltam fogorvosnál. Nekem sem a védőnő, sem a nőgyógyász, sem a háziorvos nem mondta hogy kötelező elmenni. Mondjuk eleve félek a fogorvostól, de ha úgy érezném, hogy romlanak a fogaim, elmennék. De nincs semmi panaszom, így nem megyek.

31 hetes vagyok amúgy.

2010. ápr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

Csak azt ne felejtsd el, hogy nem véletlen találták ki, hogy fogorvoshoz is el kell menni! Mert pl ha már annyira eldurvul a helyzet, hogy esetleg valami komolyabb beavatkozásra lenne szükség, akkor gratulálhatsz magadnak. Csak azét, mert jajj félek a fogorvostól! Nem hiszem, hogy túl sokan lennének itt annyira könnyen romlandó fogakkal, mint az enyém, genetikai probléma miatt, NEM higiénia hiánya miatt! Már csináltak nekem extra durva dolgokat és nem hiszem, hogy arra a fájdalomra, stresszre és gyógyszereker (gondolok itt antibiotikum, fájdalomcsillapítók) szükséged lenne! :S


Ez pont ugyanolyan felelőtlen döntés, mint egyéb sok minden, amiért itt leszokták harapni a másik fejét!

Szerintem gondold végig FELNÖTT FELŐSSÉGTELJES KISMAMAként!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Le lehet pontozni, de ez van!

2010. ápr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, hasznosnak ítéltem a válaszodat, eszerint is pontoztam. De egy dolgot ne felejtsünk el. Van aki nem "csak simán fél" a fogorvostól, hanem egyszerűen retteg. És ha retteg, akkor ez tönkreteszi 1-2 akárhány hetét lelkileg, ami a babának sem tesz jót.

Én pl a vérvételtől félek, és minden egyes vérvétel előtt napokat stresszeltem, és el is ájultam a vérvételek alatt. Ettől függetlenül elmentem, mert kötelező, de volt amikor annyira leesett a vérnyomásom, hogy vérvétel alatt egyszerűen leállt, és nem jött a vérem, alig bírták kiszedni a tűt is a nővérek.


Szóval igen, alapból nagyon hasznos minden orvosi ellenőrzés, fogorvos, sőt még a belgyógyász sem ártana. De azért ami nem kötelező, ott lehetősége van a kismamának a mérlegelésre, hogy elmegy vagy nem megy el.


A fóbia betegség, csak csendben írom. És azt is, hogy én pl felelős kismamaként elmentem a saját vértől való fóbiámat kigyógyíttatni a terhességem elején, egy helyi pszichiáterhez. Aki azzal küldött haza, hogy ezzel Ő nem tud mit kezdeni. Tehát van amikor az ember segítséget kérne a saját félelme legyőzésében, csak nincs kitől.

2010. ápr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy ezt én átérzem szintén, mert pánik beteg voltam évekig és ADDIG, amíg én nem akartam meggyógyulni nem is gyógyultam meg. Emiatt tönkrement egy kapcsolatom egy évet ismételnem kellett, közértbe sem tettem ki a lábam és nem ültem fel bkvra, főleg metrora. De amikor egyszer be kellett mennem terhesen az urológiára a SOTEra akkor felültem a metrora és meggyőztem magam, hogy most túl kell ezen lépni, mert NEM RÓLAM VAN SZÓ!

Szóval tudom, hogy ezek borzasztó dolgok és álmomban sem mertem volna gondolni, hogy valaha én még metron fogok ülni, de megtettem. Én pont ugyanúgy rettegetm. HAtár úton szálltam fel és az Ecserinél már a mentőt hívták hozzám! Hidd el nem volt egyszerü végig csinálni, ami másnak egy abszolult piti hétköznapi dolog és amíg az emberek nem érzik ezt addig minden olyan természetesnek tűnik nekik. Szóval ha te is fel tudtad fogni, hogy kell és kész és nem dől össze a világ még ha elájulsz akkor sem, mert igazából annál jobb helyen ezt nem is tehetné az ember :) Én csak így tudtam legyőzni a félelmemet.

2010. ápr. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
én is rettegek a fogorvostol,nem mentem el..eredmény,3 rossz fog...most is félek,napokig rettegek előtte tőle....de van is alapon,hiába mondtam a fogorvosnak h penicillin allergiám van,csak azért is beletette a tömést,azonnal kikapta utána,mikor már dagadtam..élvezet volt hazarohani,h ca-t igyak és közben dagadt a szám...persze a hibáját nem ismerte el...
2010. ápr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!