Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekfóbia, megoldás?

Gyerekfóbia, megoldás?

Figyelt kérdés

Valamiért minden barátnőmmel megszakítom a kapcsolatot, aki terhes lett és megszült. Félelem van bennem. Nem tudom mihez fogni ezt az érzést, de feszült leszek a kisgyerek társaságában. A tudat, hogy gyereke van és meg kellene látogassam teljesen feszülté tesz.Most is hív a barátnőm mert mióta megszült kb 4 hónapja azóta nem is nagyon beszéltem vele és a gyerekét se láttam. Nem akarok elmenni mert félek. Valaki tud megoldást?

20/L



2017. aug. 14. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
nőlj fel. semmi ijesztő nincs a babákban.
2017. aug. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Talán egy pszichológus tudna erre érdemben válaszolni.

Itt nem vagyunk szakemberek, ezt pedig szerintem laikus ember nem nagyon tudja megoldani.

Egyrészt egy elbeszélgetés alkalmával derülne ki, hogy mi okozza benned ezt az érzést, mi a háttere, mire vezethető vissza. Nyilván van valami oka, történt esetleg valami gyerekkel kapcsolatos negatív élmény veled a múltban, ami akár tudat alatt jelen van...

Ha tényleg zavar és túl szeretnél lépni rajta, szerintem keress fel egy pszichológust.

2017. aug. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Na az ilyen kommentre számítottam, de valaki olyan véleményére várok, aki jártas a problémában. Átlagos szülők akik jajj de nagyon szeretnek anyukák lenni és milyen hülye vagyok hogy félek a gyerekektől kíméljenek ugyanis sok hozzám hasonló fiatal van.
2017. aug. 14. 22:08
 4/11 A kérdező kommentje:
Van már beutalóm a pszichiátriára, de még nem mentem el. Sok negatív dolog törtent velem kezdve a szülők válásától a hajléktalanná válásig minden úgyhogy lenne mit beszélgetnem egy szakemberrel. Csak nem vagyok benne biztos hogy foglalkoznának e velem amennyire én azt szeretném.
2017. aug. 14. 22:11
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

De miért pszichiáter? Szerintem a pszichológus jobb, máshonnan közelíti meg a dolgokat. A pszichológus nem fog gyógyszert felírni, azt én sem javaslom, könnyen függővé lehet válni az ilyen ,,csodaszerektől".

Nézd, vesztenivalód nincs, nem hiszem, hogy lenne mitől félned. Ha nem válik be, még mindig kereshetsz másik szakembert.

2017. aug. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Van testvéred?

Nekem nincs, talán ez is közrejátszott abban, hogy tartottam a kisgyerekektől. Már van egy kislányunk, de még most se tudok mit kezdeni más gyerekével.

Én is kerültem sokáig a kisgyerekeseket, babásokat, addíg amíg meg nem született a legjobb barátnőm gyermeke. Akkor erőt vettem magamon és elmentem meglátogatni. Akkor kezdtem el megváltozni, mert rájöttem, hogy semmit nem várnak el tőlem. Még meg is fogtam a kicsit és meg is szerettem.

De ha tényleg olyan jó barátnők vagytok, akkor ezt nyugodtan el is mondhatod a barátnődnek, hogy szívesen elmész hozzájuk, de csak távolról csodálod a kicsit, nem tudod babusgatni. Szerintem ebből nem fog problémát csinálni.

2017. aug. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem tartom nagy barátnőnek, csak suli közben jóba voltunk, bár ő felőle mindig is nagyobb barátság volt, mint az valójában volt.
2017. aug. 14. 22:35
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én igazán szeretek anyuka lenni- ahogy írtad, de mások gyereke teljesen hidegen hagy.

A pszichológus nem rossz ötlet, de az is lehet, hogy semmi szükséged rá. Mindenesetre ezt neked kell kideríteni.

2017. aug. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is anyuka vagyok. A fiam a mindenem. De más gyerekektől menekülök. Sose voltam babanézőbe.
2017. aug. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 p.szabina1223 ***** válasza:
51%

Nekem is van ilyen barátnőm, többször hívtam,hogy jöjjön el megnézni a babámat, mindig kifogásokkal élt, hogy nem ér rá, beteg, messze lakom, meleg van, hideg van. Aztán mikor kifogyott az érvekből, jött a személyeskedés, hogy mikor ő betegen a kórházban feküdt, én sem mentem (én akkor 39 hetes terhes voltam, de mindegy. Kicsit rosszul esett, de nem erőltettem, azóta sem hívtam újra, tartjuk a kapcsolatot, de már a barátság nem olyan, mint régen.

Szerintem ne félj a babáktól, nincs bennük semmi félelmetes, de ha annyira tartasz tőlük, akkor igyekezz olyanokkal barátkozni, akik nem terveznek gyereket. Szerintem idővel kinövöd ezt az érzést és majd máshogy viszonyulsz hozzájuk.

2017. aug. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!