Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A nok miert mennek bele...

A nok miert mennek bele onkent ebbe a helyzetbe?

Figyelt kérdés

A legtobb no szeretne gyereket, de ez ugye rengeteg negativ dologgal is jar es sokszor abszolut nem gondolnak bele, csak utolag.


Pl.: Onnantol, hogy egy no teherbe esik, teljes mertekben kiszolgaltatott lesz a parjanak min. 2,5-3 evig (felteve, hogy vele marad). A terhesseg alatt teljesen megvaltozik a testuk, utana pedig nem all vissza minden az eredeti allapotara, sot, aki kevesbe szerencses annal szovodmenyek is kialakulhatnak... De persze szules utan mar nem is tud magara koncentralni, hiszen alarendelt a babanak es gyakran a parjanak is ("otthon vagy egesznap fozz, moss, takarits!). Ugye ebben az idoszakban gyakori, hogy megromlik a kapcsolat es ebbe valamiert szinten nem gondol bele egyik fel sem, mert a csapbol is az folyik, hogy mekkora kaland a szulove valas. De megis letezo dolog, aztan apuka vagy lelep vagy nem....



Szeretnem megerteni ezt a jelenseget, nem bantasnak szantam.


Ti hogy erzitek? Mi a velemenyetek?

Miert akartok onkent kiszolgaltatotta valni masnak? Hogy tudtok ennyi mindent felaldozni egy masik emberert? (A testetek, az eletetek, vagyaitok, karrier, hobbik...)


Elsosorban nok velemenye erdekel, kort is irjatok.


Koszonom :) remelem nem irtam semmi bantot, de ha megis, bocsanat, nem ez votl a cel


2019. okt. 4. 08:52
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
77%

22

A test minden esetben azt tükrözi, hogyan bánsz vele,és picit a genetikát. A súly nem egy önmagától való dolog, aki rendszeresen sportolt addig is, annak a teste a szülésektől nem változik.


A mell hol van ... megsúgom: senkinek nincs ott 30 évesen, mint 18, ez nem gyerekfüggő. Tovább megyek: SEMMIT nem számít, hogy hol van. Soha életemben nem vetett vissza a hódításaimban a mellem elhelyezkedése. Talán azért sem,mert én már tudom: sem a szexuális vonzerő, sem az önbizalom nem abban rejlik.


Gyerek etetése, ellátása: ez nem anyai dolog. nem kötelező szoptatni, más mód is van a gyerek táplálására, amit bármely szülő el tud látni.


Újra csak azt tudom mondani: felnőttség. Azon múlik, hogy az ember képes-e a másféle, de nem rosszabb életét jól megélni, s profitálni belőle.Ugyanis a család szeretetközösség,akkor is, ha már 30 évesek a gyerekeid, és másik kontinensen élnek. Ez pedig többet számít, mint néhány kialvatlan éjjel vagy 2 cm-t odébb került mell. A megsokszorozott szeretet, támogatás egy olyan burok, ami egyre csak több és több lesz.


És az minden pénzt megér. Sőt: csak ez számít valamit,csak erre általában a halálos ágyukon döbbenek rá az emberek.

2019. okt. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
A szeretetre is tudnek ellenpeldat mondani, de mar le se merem irni...
2019. okt. 4. 16:51
 33/36 anonim ***** válasza:
83%
Neked csak simán nem való gyerek. Legalábbis még nem. Ezen nem nagyon van mit ragozni.
2019. okt. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
79%
Mindenre van példa és ellenpélda. Nem mindenki való szülőnek, de a legtöbb ember igen, és semmihez sem fogható érzés a szülőnek lenni. Ez pedig megér mindent. Egy egészséges önértékeléssel bíró ember meg nem a külsejétől teszi függővé a saját értékét.
2019. okt. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
80%

Azt nem tudom, hogy a nők miért mennek bele, de egy nő véleményét, a sajátomat szívesen leírom.

20+ éve bármit megadnék azért, hogy legyen gyerekem.Ezt úgy értsd, hogy BÁRMIT!

Hogy miért? Azért, mert, ha később megromlik a kapcsolat és "lelép" az apja/szegényebb leszek, mint előtte/megváltozik a testem/megszűnik a karrierem stb. összesen sincs sehol ahhoz az ürességhez képest, amit amiatt érzek, mert NINCS🙁

Ui.:Közeli rokonom a kamaszkori hormon- változás következtében létrejött hirtelen növekedés/hízás miatt már tizenévesen tele striákkal,mint más 3 gyerek után.Mert ilyen is van. Ès akkor mi van? Elárulom, semmi. Nem ugrott Dunába, boldogan él.

2019. okt. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
77%

Legelső körben azért mennek bele, mert egyelőre csak nő képes szülni, férfi nem.


Egyébként érdekesnek találom a kérdést. Igen, sajnos sok a kiszolgáltatottság, jóval több, mint amit te most leírtál. Ugyanakkor szerintem az, hogy ki hogyan éli meg ezt az egész szituációt, az jobban függ a nőtől, mint ahogy te most leírás alapján gondolod.

Vegyük például az anyagi kiszolgáltatottságot: ki mondta, hogy egy nőnek kötelező "meztelen pitsával" elmenni szülni és nincsen lehetősége megtakarítást csinálni magának a saját munkájából? Ehhez persze jó végzettség és jó munka kell, meg persze pár év munkaviszony, de ez csak és kizárólag a nő döntése; ha ő úgy dönt, hogy 1 nem tanul, 2 kasszásként dolgozik 3 egy év után szül az első szembejövő baleknak, akkor igen, kiszolgáltatott lesz. Az én környezetemben van példa erre is, arra is. Olyan barátnőm is van, aki most otthon van a pici babájával, ha holnap bejelenti a férje, hogy elmegy, akkor sem kell kétségbeesnie, mert gyakorlatilag évekre elegendő megtakarítása van. Persze dolgozott is érte keményen (egyébként meg nem fenyegeti az a veszély, hogy a férje elhagyja).


Igen, az ember teste megváltozik. Teszem hozzá, a férfiaké is, csak az nem olyan rapid. Pl az én párom már most olyan aputestet növesztett, pedig egyelőre még nincs baba (nagyon tervben van). Nem nagyon van olyan a környezetemben, hogy adoniszi testű férfi és lógó hasú asszonyság. Zsák a foltját. Egyébként a túlsúly az elsősorban a táplálkozáson múlik, a haskérdés pedig a sporton. Azok az ismerőseim, akik szülés előtt is aktívan sportoltak, ami gyerek mellett is természetes volt, lapos, izmos hasuk van. Ott, ahol a sport nem képezte mindennapjaik részét, van pocak. De ez várható volt, senki nem csodálkozik semmin, és még egyszer írom: a férfi sem egy Brad Pitt.


Igen, aki otthon van egész nap, attól elvárhatóak bizonyos dolgok. Azért a 21. században ez a mosás nem tudom miért kérdés, miért akkora kaland beb*szni mindent a mosógépbe. Sok helyen már szárítógép is van, a teregetéssel sem kell foglalkozni. Főzni sem kötelező feltétlenül, sok helyen lehet menüt rendelni, szinte anyagilag is jobban jár az ember, ha ezt teszi, mert nincs anyagfelesleg. Aki szereti a házikosztot, vagy szeret főzni, az meg nem hiszem, hogy ebből gondot csinál.

Takarítani meg így is úgy is kell. Nem tudom, szerintem azért nem kell ennyire érzékenyen venni ezt a kérdéskört. Ha valakinek annyi esze van, hogy szül egy hímsovén embernek, aki szerint az asszonynak a tűzhely mellett a helye, az meg is érdemli a sorsát. De nem kötelező a gyerek 18 éves koráig otthon állni fakanállal, a nőnek is lehet karrierje, az "otthonülés" pedig egy átmeneti időszak, amibe ketten együtt mennek bele. Egyébként a férfi is elmehet GYES-re, ilyen ismerősöm is van. Nyilván ehhez kellőképpen intelligensnek kell lenni, ha valakinek derogál férfiként a saját gyerekének a tisztába tevése, az más kérdés, de ahogy fentebb is írtam: aki ilyennek szül, az meg is érdemli.


A 21. században vannak alternatívák. Ha egy nő kellőképpen művelt, tanult, jó munkája van, akkor válogathat a férfiak közül és tud találni magának olyan férjet, aki elég intelligens ahhoz, hogy ki tudja venni a saját részét, például a házimunkából és elfogadja, ha esetleg a nő nem a lecsófőzésben teljesedik ki, hanem van saját munkája, mindamellett, hogy gyermeket is nevelnek EGYÜTT.

2019. okt. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!