Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tanácsot szeretnék kérni. Nem...

KiTudja1111 kérdése:

Tanácsot szeretnék kérni. Nem rég szakítottunk párommal és teherbeestem tőle. Ő ezt nem tudja. Akartunk babát de hirtelen jött az egész. Beszéltem vele a szakítás után arról, hogy mi van akkor, ha terhes leszek? Folyt.

Figyelt kérdés

Ő pedig elkezdett fenyegetőzni, hogy vetessem el, mert az ő életét ezzel nem teszem tönkre. De én megszeretném tartani..Azt nem tudom, hogy elmondjam-e neki egyáltalán, hogy terhes vagyok. Egyszer úgyis kiderülne. De agresszív volt velem többször is és ezért vetettem véget a kapcsolatnak. Nem tudom mit csináljak... Bármit meghallgatok, rosszat-jót.


21/nő (25/férfi)



2019. szept. 13. 05:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%

Hú..

Nos, ha meg szeretnéd tartani, és abortusz szóba sem jöhet, akkor tartsd meg.

Viszont az egyedülálló anyaság korántsem könnyű, mérlegelni kell sokmindent.

Van hova szülnöd, segítségre számíthatsz valakitől? Lesz pénzed eltartani? Volt munkaviszonyod, lesz csed,gyed?


Ha agresszív a pasas és tuti nem mondanám el neki, mert félnék hogy úgy összever hogy elmegy a gyerek...

2019. szept. 13. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

Én elmondanám, joga van tudni. A gyereked számára is ki fog derülni egyszer, hogy az apja nem is tud róla. És rád fog haragudni, nem érti majd meg.

Szerintem mondd el neki, de ha félsz tőle, akkor nyilvános helyen találkozzatok. Én megmondanám, hogyha ennyire nem akarja, mondjon majd le róla hivatalosan is. De nyilván legyen vele tisztában, hogy végleges lesz a döntése.

2019. szept. 13. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

OFF Na, ez az amikor 1-2 éves kapcsolatban huszonévesen nekiállnak gyereket csinálni, mert az ő kapcsolatuk milyen stabil. Korahuszonévesen minimális tapasztalattal marhára nem tudják eldönteni egy pár, hogy az működni fog-e vagy sem. Ezért jönnek a "hirtelen szakítások" - amiknek kemény előjelei vannak, csak egyszerűen rutintalanságból nem veszik észre. Persze megértem, ennyi idősen én is elhittem ezt, aztán jó pár évvel később jöttem rá, hogy valójában milyen egy hosszútávon stabil kapcsolat. /OFF


Ha van stabil háttéred, ideértve a családot és anyagiakat, akkor én a helyedben megtartanám. Az exed nem kényszeríthet rád semmit, sőt gyerektartást perelhetsz tőle - ugyanakkor azzal számolj, hogy a gyerekre nem lesz kíváncsi, vagyis nem lesz apja a gyereknek. Kereshetsz új párkapcsolatot, ami gyerekkel hatványozottan nehéz ilyen fiatalon (majd most jönni fognak az anyukák, akikért bizonygatják hogy utánuk bomlanak a pasik, de komoly kapcsolatnál sajnos szűkül a kör). Nehéz egyedülálló anyának lenni, azt pedig csak te tudod eldönteni (inkább megtippelni), hogy lesz-e elég erőd és tartásod ahhoz, hogy tulajdonképpen egyedül végigcsináld. Ha elveteted, lehet egy életen keresztül bánni fogod.


Ha igazán akarod, akkor kívánom hogy sikerüljön.

2019. szept. 13. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%
Az elmondás részhez: joga van róla tudni és dönteni. Az hogy valaki mit mond egy "lehetséges" helyzetre, és mit mond ha a helyzet a valóságban előáll, az két dolog. Attól viszont óva intelek, hogy egy esetleges pozitív fogadtatás után egymás karjaiba omoljatok. Ami tönkremegy gyerek nélkül egyik pillanatról a másikra, az a párkapcsolat a gyereket nem fogja túlélni.
2019. szept. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
9%
Örülni fog.
2019. szept. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
44%
Egyertelmu, hogy elmondanám és mennek abortuszra.
2019. szept. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
67%
Nem mondanám el és nem tartanám meg.
2019. szept. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
49%

Ha biztosra tudja a kérdező, hogy elfogja vetetni, akkor minek mondja el hogy terhes?

Főleg hogy egy agresszív állatról van szó...

2019. szept. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
15%
Mondjuk mert joga van tudni?
2019. szept. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
45%
Attól hogy tudni fogja, attól még ugyanúgy nem fogja a kérdező megtartani, csak megspórol magának egy két ülést.
2019. szept. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!