Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van más is, akinek hirtelen...

Van más is, akinek hirtelen megváltozott a véleménye a gyermekvállalással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta mindig úgy gondoltam, hogy én sosem szeretnék gyereket. Egyszerűen nem tudtam és nem is akartam elképzelni magam anya szerepben. Most 24 éves vagyok, 4 éve vagyunk együtt a barátommal, és néhány hete másra se tudok gondolni csak, hogy szeretnék anya lenni. Emellett rettenetesen félek is a terhességtől, az anyaságtól..és úgy az egésztől. Biztos, hogy nem állok készen még rá, és anyagilag is nagyon messze állunk a családalapítástól. Viszont úgy érzem erre vágyom a legjobban. Van más is, aki úgy volt vele, hogy nem szeretne babát, aztán mégis anyuka lett? :)
2019. júl. 8. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nagyon sokan vannak így vele.
2019. júl. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nincs olyan nő (terhes nő sincs) aki nem fél a gyerekvállalástól valamilyen szinten.

Én is féltem a terhességtől, de annyi előnye van, hogy most, hogy megbabásodtam, minden eszembe jut, csak nem a félelem. Sosem voltam még ilyen jó bőrben, és imádom a terhességet :) Jó, mondjuk nagyban hozzájárul ehhez az is, hogy nem hánytam kórosan, és nem émelyegtem mindentől. Szóval kell hozzá mázli is :/

Arról nem is beszélve, hogy hónapok óta híre hamva sincs a havi hányással járó menzesz görcsöknek.

Legbelül azért picit én is tartok a jövőtől, mi következik szülés után. Átalakul majd az életünk, semmi sem lesz ugyanaz mint régen, már nem csak én leszek a fontos magamnak, hanem ő.

Ha anyagilag messze vagy, és úgy érzed, távol áll az egész anyaság tőled, akkor adj magadnak időt, és ne akarj egyetlen elvhez ragaszkodni, csak mert te ezt eldöntötted. Addig pedig menjetek el ahová csak tudtok, bulizzatok, éljetek.

2019. júl. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Èn soha nem akartam gyereket, nem a szivem csücskei a kis visitó szörnyek, de amióta megismertem a fèrjemet, tudtam h de, igenis szeretnèk.Szerintem ezt nagyban befolyäsolja h az igazi fèrfi van e melletted.
2019. júl. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Ja ès most vagyok a 35.hèten.
2019. júl. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

15 éve vagyunk együtt a férjemmel (9 éve házasok). Nem akart egyikünk se. Megbeszéltük már az elején, hogy nem lesz. 1.5 éve valami megváltozott bennem. Fogalmam sincs, hogy mi. Elmondtam a férjemnek és mondta, hogy ő is gondolt rá mostanában. Vágjunk bele.

Szerencsére hamar összejött.

Most 8 hónapos.

(De több nem lesz).

2019. júl. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon kellemes babavárást, illetve babázást Nektek! :)
2019. júl. 8. 22:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, én. Nagyon sokáig nem akartam gyereket egyáltalán, mert úgy éreztem, hogy nem lennék jó szülő, mert én magam is eléggé "rosszul sikerültem", befelé forduló, problémás kamasz voltam, rengeteg lelki problémával és egy 10 évig tartó rettenetes párkapcsolattal, amit pontosan 2 hét után kellett volna megszakítani... aztán túllettem ezen, úgy igazán felnőtt lettem, kibékültem saját magammal, és kb. 1 éve arra döbbentem rá, hogy most tényleg jó szülő lehetnék, és habár tudom, hogy a gyerekvállalás nehéz (pesztráltam a tesóimat, tudom, hogy az nem ugyanaz, de higgyétek el, elég sok minden hárult rám), mégis úgy döntöttem, hogy vállalnék. A párom mindig is akart, szóval örülök, hogy így alakult. Meg fogjuk próbálni, de csak természetes úton, ha úgy nem jön össze, akkor semmilyen extra beavatkozást nem vállalok az érdekében. 35 éves vagyok.
2019. júl. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én fordítva vagyok. Kamaszkoromban és a 20-as éveim elején természetesnek gondoltam, hogy lesz gyerekem.

Pár éve változott meg valami, most már egyáltalán nem akarok. Valószínűleg azért sem, mert több gyerek is született a környezetemben és én ezen nem akarok keresztülmenni...

2019. júl. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!