Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másfél évest+ kölyökkutyát,...

Másfél évest+ kölyökkutyát, ti hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés

Tudom, én vagyok a hülye, pont a legrosszabb időpontban fogadtam be egy kölyökkutyát, de szerencsétlen ott halt volna meg, ha nem hozom haza.


Szóval a helyzet az, hogy a lányom pont abban a korban van, mikor dacos, hisztis, ha le viszem a kutyát meg a gyereket is, egyszerűen nem érti meg, hogy ne rángassa szerencsétlen kutyát, mert nem jó neki, és pisilni kakilni se tud. Ha nem adom oda neki a pórázt, akkor meg őrjítő hisztibe kezd, nem fogja meg a kezem, elszaladgál, szóval életveszélyes a kettőjüket egyszerre levinni.


Emellett most itt ez az esős, nyálkás ídő, a kutyát 2 óránként le kell vinni, a gyereket viszont nem kéne ennyiszer lerángatni.


Egyébként szeretik egymást, jól elvannak, itthon sose bántja a lányom a kutyát, csak még neki is meg kell tanulnia, hogy ő még pici kutya, nem tud olyan gyorsan menni, ahogy ő akarja.


Van még olyan őrült rajtam kívül aki ilyen szar időben, ilyen pici gyerek mellé, ilyen pici kutyát fogadott? Mondjátok pár bíztató szót, hogy idővel jobb lesz, mert egyenlőre el vagyok keseredve.


2019. okt. 7. 07:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Egy másfél éves elég kicsi.Nem érti,hogy az a kutya egy élőlény.Az én kutyám (aki 6éves lesz) így került hozzánk 4 hónaposan,mert nem bírta a gazdája a 2 éves gyereket és a 4 hónapos kutyát együtt.Most én is babát várok,de talán szerencsésebb helyzetben vagyok,mert a baba ebbe születik.Szerintem nem tudsz mást tenni,csak azt hogy minnél többször elmondod neki hogy nem szabad,mert a kiskutyának ez fáj.Meg fogja érteni.
2019. okt. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos válaszokat, úgy néz ki megoldódik a dolog. Elővettem újra a csatos hordozónkat, és elég jól tűri azt a gyors sétákat, amíg pisil, kakil a kutya, a hátamon. Hosszú sétára meg akkor fogom vinni a kutyát, amikor amúgyis vinném a gyereket is sétálni, akkor pisi kaki után meg lehet tanítani hogyan sétáltassuk biztonságosan a kutyát, lesz idő a hisztire.


Emellett megígérte a férjem, hogy veszünk egy hordozós kabátot, így a gyereket se kell állandóan 20 rétege öltöztetni

2019. okt. 7. 08:50
 13/17 anonim ***** válasza:
Jó ötlet. Kitartás :) most pont volt a lidlben ilyen kabát. Nem is volt vészes az ára olyan 7000 körül ha jól emlékszem.
2019. okt. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Sajnos az nekünk nem jó, mert azzal csak elől lehet hordozni, a 15 kg-s gyereket meg nem bírom már elől vinni, de találtam használtan egyet, ami pont a méretem.
2019. okt. 7. 09:14
 15/17 anonim ***** válasza:
63%
a 6-os ajánlatát felejtsd el nagyon gyorsan, ha csak nem akarsz még 2 éves korában is a szobatisztasággal szórakozni.
2019. okt. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Eszembe se jutott pelenkával meg hasonlókkal szórakozni. A kutyának is az a legjobb, ha kinn végzi a dolgát, ez a természetes nekik. Mióta hazahoztuk 2 óránként elvisszük pisilni, csak a hétvégén könnyebb volt, mert itthon volt a férjem.
2019. okt. 7. 09:22
 17/17 anonim ***** válasza:
32%
Megegyszer, a gyengebbek kedveert, nem pelankat ajanlottam. A kutya pedig szobatiszta lesz, az enyem is az. Tovabbi jo szorakozast.
2019. okt. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!