Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan itt, aki albérletben...

Van olyan itt, aki albérletben vállalt gyereket? Nem bánta meg?

Figyelt kérdés
Nagyon vágyunk már babára, de sajnos anyagilag nem vagyunk a legjobb helyzetben. A szüleink nem tudnak támogatni, sőt mi segítjük őket, örökölni sem fogunk szóval nekünk kell abszolút mindent előteremteni. A havi bevételünk átlagosan 470 ezert Ft, de nagyon nehéz hitelhez összeszedni az önerőt. Eddig minden évben voltunk külföldön nyaralni, van autónk és nem okoz gondot egy-egy nagyobb kiadás, de gyereket nevelni albérletben elég bizonytalan. Még évekig nincs esélyünk saját házra, de mondjuk utána is horror ára lesz a törlesztőnek. Abban a korban vagyunk amikor szerintünk a legmegfelelőbb lenne gyermeket vállalni, főleg mivel 2 gyereket szeretnénk. Annyira tanácstalan vagyok, hogy mi legyen. Ha várunk arra, hogy tudjunk hitelre ingatlant vásárolni valószínűleg már olyan korban leszünk amiben nem szeretnénk már babázni. Aki hasonló helyzetben volt nem bánta meg, hogy bevállalta?
2019. okt. 8. 12:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Mi albérletben élünk (igaz külföldön), de egyáltalán nem bánjuk. Nincs is tervben a házvásárlás, jobbnak érezzük mobilisnak maradni. Szerintem csak emiatt ne mondjatok le a gyermekvállalásról. :)
2019. okt. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%
Nyugaton szinte senkinek nincs saját háza. Ez csak magyar hülyeség, hogy muszáj.
2019. okt. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az albérlet önmagában nem gond, az első gyerek születésekor még mi is abban éltünk, 3 múlt, mikor sajátba költöztünk. A lényeg inkább az, hogy ebből a bevételből mennyi megy el lakhatásra és ha esetlegesen Te majd táppénzre kényszerülsz, utána pedig csedre(ami még hagyján) és gyedre, ergo kiesik a bevételed egy jelentős része, akkor a kevesebb havi összegből a lakhatás költségeit és egyéb kiadásokat számítva belefér-e még egy gyermek és a Vele járó rendszeres, illetve esetlegesen váratlan kiadások. ha mondjuk Budapesten béreltek 100+ ezerért és kiesik majd a Te béred egy részeis, úgy sem fog gondot okozni? Ezt csak Ti tzdjátok, mérlegelni is Nektek kell. Mindenkinek mások az igényei, a pénzügyi kultúrája. vannak családok, ahol kijönnek bőven négyen annyiból, amiből egy más életvitelű/igényű egyedülálló nem. Ha stabilak vagytok alapon pénzügyileg, némi tartalékkal azért vész esetére, akkor azt gondolom az albérlet nem akadály, de mindenképpen csak rendesen, hivatalosan, korrekt, ügyvéd által ellenjegyzett, vagy közjegyzővel hitelesített szerződéssel, hogy azért utcára egyik napról a másikra ne kerüljetek. Kismillió ember vállal bérleménybe gyereket.
2019. okt. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

Mi így vállaltuk, jócskán benne vagyunk a korban (34 évesek vagyunk). Akartam több gyereket de a szülést követő szövődméyek az élettől is elvették a kedvem. Így maradunk 3an.


Én is támogatom a szüleimet, van autónk, 500 e fölött a kettőnk jövedelme. Mi felvettük a babavárót, plusz még lakáshitel, és így tudunk házat venni. Igaz, nem megyeszékhelyen, attól 20km-re. De valamit valamiért.

2019. okt. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
Mi is albiban laktunk, 3 éves volt a gyerek, mikor sajátba tudtunk költözni. Szerintem nem ezen múlik.
2019. okt. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
20%

1

Azért külföldöt ne keverd már össze ezzel a szar magyarországgal.Mikor valaki 120 ezret kap fizut és annyi az albérlet is.Szóval mi is albérletben lakunk és most várok babát.Miért bántuk volna meg?Tervbe volt.Igaz én táppénzre többet kapok mint más rendes fitetést,meg párom is jól keres,de segítségünk 0.

2019. okt. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Havi 470 ezerből simán lehetett volna spórolni önerőre legalább, kicsit lejjebb adni az igényeket, ennyi.
2019. okt. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%

Ha ezen múlna nagyon sok embernek nem lenne gyereke.


Felénk még mindig 130ezret keresnek a legtöbben. Diplomások 150et. Ingatlanárak az egekben. Szóval ha arra várnának, hogy kigyűljön 20 millió forint egy lakásra, akkor aztán leshetnék, hogy kinek lesz gyereke.

2019. okt. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi albérletben voltunk még amikor született a nagyobbik fiam. Minket segítettek anyósomék, így igaz, hogy 15 km-re a várostól, de van egy házunk, aminek az alsó szintjét rendbetettük, ehhez jön majd még egy manzart rész. Ezt évek múlva, úgy 3-4 év alatt fokozatosan csináljuk majd meg (mikor mire lesz pénz). Nyaralni nem voltunk, max pár napot, de a férjem nem igazán igényli. Kisebb kiruccanasok vannak, de igyekszünk mindig a takarón belül költekezni. Most a sok kiadás után, meghúztuk kicsit a gyeplőt, de havonta pár alkalommal nem én főzök, elmegyunk valahová, a fiamnak fizetjük a heti programot. Szóval nem húztuk be a féket, élünk is. Váratlan, nagyobb kiadás, nem okoz gondot. De nem bántuk meg, hogy oda lett a baba.
2019. okt. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%
6., ha jól sejtem, fogalmad sincs mennyibe fáj egy lakást bérelni külföldön. :) Keresek 1100 fontot, 850-ért berlunk+ rezsi.
2019. okt. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!