Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen kérdéseket érdemes...

Milyen kérdéseket érdemes átbeszélni gyermekvállalás előtt? Milyen vitaminokat szedjünk, mennyi idővel előtte? Tehát mentális és fizikális felkészülés összes javaslata jöhet!

Figyelt kérdés

Nyilván sokat beszélgettünk már a témáról, tehát a fontosabb kérdéseket azt gondolom tisztáztuk (pl.egyetertés a gyermek előtt, akkor is ha később négyszemközt át kell még beszélnünk...stb.ilyen fontosabb nevelési kérdések).

Viszont mióta közeleg az, hogy bele is vágunk hamarosan, több apró dolog is eszembe jut, vagy jobban odafigyelek a környezetemben is, hogy majd ez hogy lesz, az hogy lesz... Szeretnék írni egy kérdés listát, melyben hétköznapi szituációk kezelésére vonatkozó kérdések szerepelnének és ebben kérem a segítségeteket!


Másik dolog a szervezetünket felkészíteni. Eddigi olvasmányaim alapján a férfi szervezetének 3 hónappal előtte kell(ene) elkezdeni elsősorban folsavat (vagy folátot vagy mindkettőt) és cinket szednie. De olvastam szelénről, C D E vitaminról is, hogy fontosak. Női vitaminokról többet írnak, többet tudok, az végülis nem kérdés. Sőt amennyire látom,amit jelenleg szedek multivitamin plusz ásványi anyagos az is tökéletes lesz az előkészületi időre,mert van benne 4mg folsav is.


Köszi szépen!:)



2019. okt. 12. 19:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
69%

Ne drogozz és ne igyál. Nagyjából ennyi.

Lehet persze szedni vitaminokat, ártani nem ártasz vele, de két egészséges embernél vitaminok nélkül is elvileg 1 éven belül teherbe kellene tudni esni. Aztán ha mégsem, az nem a vitaminokon fog múlni (egyébként normális étkezés esetén persze).

Ezt a hétköznapi szituációk összeírását így egy évvel a próbálkozás előtt én nagyon túlzásnak és felesleges túlkombinálásnak tartom. A lényeg h egymással jöjjetek ki jól, és az alapelveitek egyezzenek, a többi majd jön magától. De már most így 2 évvel a potenciális gyermek megszületése előtt arról feljegyzéseket készíteni hogy mit fogsz 3-4 év múlva csinálni ha a gyerek földhözvágja magát a bolt közepén és hisztizni kezd, az nonszensz (az se biztos h lesz ilyen).

Lehet persze gyereknevelési könyvet olvasni szabadidődben (de ezt is inkább terhesen javaslom, hiszen addig el is felejted amit olvastál),de nem kell túlparázni sem a dolgot. Illetve tényleg sok minden függ a gyerek személyiségétől, amit előre nem is lehet tudni. Én vettem egy gyermekápolási kézikönyvet, illetve amire tényleg megéri felkészülni, jobban utánaolvasni, az a szoptatás, de ezeket is mind inkább terhesség alatt javaslom.

2019. okt. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az nagyon pozitív, hogy jól átgondoljátok és szeretnétek megfelelően felkészültek lenni, viszont arra azért számítsatok, hogy ez pontosan az a téma, amivel kapcsolatban nem mindig úgy sikerül minden, ahogyan terveztétek. :)

Te vannak a Facebook csoportok is olyan sztorikkal, hogy "megbeszéltük, hogy majd úgy neveljük a gyereket, hogy... aztán megszületett és..." :D Tehát ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem kell kőbe vésni semmit. :)


A vitaminok és szervezet felkészítése terén viszont szerintem érdemes olyan multivitamint keresni, ami direkt az adott időszaknak megfelelő arányokban tartalmazza a szükséges vitaminokat és ásványi anyagokat. Én ezért az Elevitet szedtem/szedem, mert van külön vitaminja a felkészülésre, a babavárásra és a szoptatásra is külön. Nekem ez meggyőzőbb, mintha ugyazt és ugyanúgy szedném egyfolytában.

Vérképet mindenképpen csináltass és figyelj oda a TSH-ra a pajzsmirigy miatt, mert az megszabhatja a vitaminokat is.


Sikeres babavárást nektek! :)

2019. nov. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

"Ne drogozz és ne igyál. Nagyjából ennyi."

:-O

Akkor tehát a bagózás pl. teljesen rendben van?

2019. nov. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!