Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 60. 000ft-ból ketten kisgyerek...

60. 000ft-ból ketten kisgyerekkel lehetséges megoldani a mindennapokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ugy néz ki, hogy válunk a férjemmel.

Miután kifizetem az albérletet és a rezsit 60.000ft maradna a zsebemben.

Ezzel az összeggel szerintetek fogom tudni biztosítani a kettőnknek szükséges dolgokat?

3 éves a kislányom, óvodába jár.

Az óvodához, később iskolához szükséges dolgokat, illetve betegség esetén fellépő költségeket felesben fizetnénk.

Egyedülálló anyukák véleményét, tapasztalatát várom. Köszönöm szépen


2019. okt. 13. 14:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
79%

Nem, ez nagyon kevés összeg.kb 6x elmehetsz belőle vásárolni

Minimum 100-150 kellene ami már rátok megy, nem a lakásra

2019. okt. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
94%

Akkor mostantól sajnos nem szabad szégyellősnek lenned, a gyerek érdekében.

Jövedelmi igazolást kell benyújtani és kérvényezni kell. Létezik az önkormányzatnál egyszeri segély, fűtési, iskoláztatási támogatás, a gyereknek ingyenes étkezés. Karitasznál ruhacsomag, havi tartós élelmiszeradomány.

Biztosan van olyan, aki tisztában van ezekkel és tud segíteni, lehet ez egy normális védőnő, vagy az önkormányzatnál valaki.

Ne szégyellj kérni!


Gyerektartás a férjed bejelentett jövedemétől függ.


Sok erőt kívánok! Tiszta fejű, normális anyukának tűnsz, meg fogod oldani!

2019. okt. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
93%
Gyerektartással együtt már elég lesz.
2019. okt. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Sajnos csak minimálbérre van bejelentve, de 400ezer+ keres.

2019. okt. 13. 15:58
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

hogy áll hozzá a férjed? a minimumot fogja fizetni, amit megítélnek, vagy segít? Ha segít, azt is le kell papírozni, ha pl. havi 40e-t vállal akkor azt írjátok is le.

Érdemes lenne az önkormányzatot felkeresni, családsegítőn vagy védőnőn keresztül, hátha van üres önkormányzati bérlakás. Nálunk az 54nm-es bérlakásnak 9.000ft a havi bérleti díja+a rezsi, ugye.

Meg lehet oldani havi 60ból, a gyerek úgyis eszik 3-4x az oviban, szóval neked csak vacsiról kell gondoskodnod, elég főzni a hétvégéken. De én is azt javaslom, ahol tudsz, kérj segítséget. Bár ha a férjed bevállal egy 40-50ezres gyerektartást (ami a 400+ fizuból nem is sok), akkor meglesztek 100-110ből a lakhatás kifizetése után

2019. okt. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
A férjeddel meg kell állapodni az összegben, ha 400-at keres, akkor 50-et is simán tudna adni! Ha nem akar a minimálbér törvényben megállapított X%-ánál többet fizetni, akkor bíróságra kell menni. Ha együttműködő, akkor talán tisztességes összeget ad havonta. Persze, ezt érdemes írásba foglalni.
2019. okt. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm, rákérdezek a védőnőnél.


Passz, nem tudom mennyit fizetne. Úgy érzem, hogy már egyáltalán nem ismerem.

Én szeretnék normálisan, veszekedés nélkül elválni.

Remélem sikerülni fog.


Van egy benn ragadt diplomám, amit gyerek mellett fejeztem be, csak már nem volt energiám a nyelvvizsgára.

Úgyhogy ha sikerülne végre a nyelvvizsga, akkor kb 60 ezerrel többet keresnék, mint most.

Így akkor 120ezer maradna. Akkor már sokkal nyugodtabb lennék. Csak ebben a lelki allapotban nem nagyon megy a tanulás :(

2019. okt. 13. 16:30
 18/23 anonim ***** válasza:
73%
nagyon sok helyen már abszolutóriummal is felvesznek, mert annyira kevés az ember. Felénk pl szoc.szférába, tanárnak, óvónőnek... mit tanultál? hátha...
2019. okt. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
92%
Normálisan próbálj vele leulni es beszéljétek meg, hogy a gyerek ellátásához igenis egy nagyobb összeg gyerek tartás kellene fizetnie. Ha fontos neki a gyerek, akkor megteszi.
2019. okt. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
86%

Biztos nem lesz elég, tapasztalatból mondom.

Én is egyedül maradtam a kislányommal.

Havi 100 ezer az albérlet, 150 marad meg kettőnknek minden másra.

Van hogy ebből is szűkösen jövünk ki,pl.ha váratlan kiadás jön, gyógyszerek, vagy elromlik valami a kocsiban,s meg kell csináltatni.

Nem lesz egyszerű, de bele fogsz jönni, pár hónap s beáll a rendszer hogy mi mennyibe fog kerülni,hogy oszd be a pénzed!Sok sikert!

30 éves anyuka, 5 éves kislány, 3 éve egyedül....

2019. okt. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!