Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek az normális ha...

Szerintetek az normális ha néha úgy érzem, hogy nagyon szeretnék kisgyereket, hogyan mondjam el a barátomnak?

Figyelt kérdés

Nagyon fiatal vagyok, 18. Gimnáziumba járok, egyetemre mindenképpen megyek. Nagyon szeretem a gyerekeket, néha úgy érzem, hogy szeretnék 1et. Nem szeretném megijeszteni a barátomat, beszéltünk már erről. Azt mondta, hogy majd később olyan 28-29 éves korában szeretne gyerekeket, most 22. Hogyan mondjam neki? Amikor meglátunk egy gyereket az utcán akkor mindketten egyből játszani kezdünk vele, a családomban viszonylag sok kisebb gyerek van és csomó időt töltünk velük. Mit kéne csinálnom? Nem rémülne meg? Tudatni szeretném vele, hogy hogyan érzek. Az nem opció, hogy most teherbe essek, egyetem és suli és stb.. de ha esetleg véletlenül tehetbe esnék akkor megtartanám..

Ti mit gondoltok?


Lehet, hogy rossz kat., bocsi!



2019. okt. 13. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Akár mutasd meg neki amit ide írtál. Valahogy azért mondd el neki, hogy te nem akarsz még 8 évet várni a gyerekre.
2019. okt. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy hogyan reagálna. Ő is szereti a gyerekeket de ez más.
2019. okt. 13. 15:47
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Csak 6 év lenne eleve. Ha te sem most akarsz még, akkor fölösleges már erről beszélni. Építgessétek a kapcsolatotokat, tanuljatok, és ha realitása lesz a témának, térjetek rá.
2019. okt. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Nagy különbség van a gyerekekkel való alkalmi játék és aközött, hogy szó szerint minden perced egy baba, majd kisgyerek körül forog. Nem mehetsz aludni, enni, bulizni, moziba, amikor kedved támad, mert kötelezettséged van a gyermeked felé. Ez a feladat hatalmas, gyönyörű és nagyon megéri, ha már elég érett vagy az öncélú dolgaid időleges feladásához.

A barátod valószínűleg inkább tisztában ezekkel. Te a rózsaszín ködöt látod, de a hiszti, a keserves etetések, éjszakai kelés, a monoton életmód még nagyon nem neked való.

Higgadj le picit, tanulj, dolgozz és aztán amikor megtaláltad az utad, akkor illeszd bele a gyereknevelést.

2019. okt. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Arról mindenképpen beszélnetek kéne, hogy ha most becsúszik a baba, ugyanaz-e a terv. Szép és jó hogy te megtartanád, de ha ő biztos benne hogy elvetetnétek, akkor valaki nagyot fog koppani, és ezt jó lenne azelőtt tisztázni hogy aktuális.

Azon, hogy te egyetem után rögtön vagy pár év múlva akarsz szülni (mert konkrétan erről van szó, hogy 4 vagy 6 év múlva jön a gyerek) én a helyedben nem pörögnék még nagyon.

2019. okt. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!