Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5 éves kisfiú düh rohamokkal...

5 éves kisfiú düh rohamokkal küzd, hova lehet terápiára elvinni?

Figyelt kérdés
2019. okt. 14. 13:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%

A dührohamok mindenképp miattatok, szülők miatt van.

-vagy nagyon el van kényeztetve

-vagy sok a konfliktus közted és a párod között aminek a feszültségét így vezeti le

Nagyon kis százalékban van az, hogy eleve így születik, tehát az okokat elsősorban mindenképp magadban és a párodban keresd!

2019. okt. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nővérem fia , nagyon elrontotta de olyan torka szakaszából üvölt és vergődik hogy eszméletlen, nem hiszem hogy a pofon használ, mivel ő nem tanulta meg kezelni a dolgokat és szerintem a pofon / bezárom egy szobába vagy hasonlók csak rontanak a helyzeten .
2019. okt. 14. 13:36
 3/13 anonim ***** válasza:
13%
Ha a nővéred fia, akkor semmi közöd hozzá, hogy hogyan neveli vagy nem neveli a kölköt. De azt leszögezem, hogy egészen biztos, hogy a nővéred és az apja nagyon elrontottak valamit, és ugyan nem pofozkodással meg agresszióval, de egy 5 éves gyereknél még nincs késő helyrehozni.
2019. okt. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
95%
Amikor kisebb voltam nekem is volt egy fajta elfojtott dühöm, amit nem tudtam levezetni (bár ez inkább a szétszakadt család miatti elhanyagoltság miatt volt). Nekem sokat segített, ha nem törékeny dolgokon pl szörmókon, párnán vezettem le a dühömet. :) Kipróbálhatná ő is, lehet kicsit megkönnyebbülne. Vedd figyelembe, hogy ennyi idősen még nehezen tudja az erős érzelmi impulzusait kezelni, csitítani, ezért meg kell tanítani neki valahogy.(bár ez a szülők feladata kellene hogy legyen...)
2019. okt. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is van egy 5 éves kisfiam aki nagyon impulzív, hirtelen természet, de ez már szinte kezdettől fogva látszott rajta, nem most ért minket meglepetésként hogy ilyen. Sok minden segíthet, vannak pl. relaxációs mesekönyvek (pl. a Dühös polip), amiben olyan légző- és lazító gyakorlatok vannak amiket ennyi idősen már magától tud alkalmazni. Segít ha megfigyelik hogy mihez köthetők ezek a heves reakciók, pl. éhség, fáradtság, túlingereltség, a kisfiamnál pl. az utóbbi is kiválthatja, túl sok program, túl sok ember...

Egy éve járunk szenzoros terápiára (Ayres terápia), amire viszem az ikertestvéreit is mert ártani nem árt (koraszülöttek voltak), de a kis dühgombócomra különösen jó hatással van.

2019. okt. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
Nevelési tanácsadó, pedagógiai szakszolgálat. Egy ilyen "roham" alatt kizökkenthető? Tehát el lehet terelni a figyelmét mesével, finomsággal szép szóval? A fizikai bántalmazás természetesen nem megoldás, egyáltalán nem old meg semmit, csak növeli a kisgyerek feszültségét , valami frusztrálja, de mivel kisgyerek, nem tudja kifejezni magát. Leírnád mit tesz a "roham" alatt?
2019. okt. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Gyerekem osztályba jár egy dührohamos fiú, 9 éves. Egyébként teljesen okos, udvarias, sőt szelíd és jószívű, aztán pl. nem ő nyer a játékban vagy valaki beszól neki, és máris tör-zúz meg verekszik. 7 évesen végül autistának sorolták be. A testvéreinek nincs ilyen "heppje" és egyébként nagyon kedves család.
2019. okt. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem lehet kizökkenteni..

Pl náluk voltunk azt játszottuk hogy hol ő ijesztett meg engem hol én őt(előugrottam a közlekedőből) elbujtam az ajtóhoz a közlekedőnél ő pedig a nappaliba volt, a 14 éves testvére a telefont nyomta (nem foglalkozik vele sosem,de kamasz ) már vagy 5 perce kérleli szépen a pici a nagyot hogy menjen vele keressenek meg engem de olyan aranyosan kérte, de ő csak nem jött vele.. szegény pici már sajnáltam de nem tudtam szólni a nagynak mert akkor elrontom a játékot ..de már nem bírtam .. elő jövök és szólok h legyszives egyszer gyere már .. a kicsi mar üvölt h menjek vissza de vörösödik a feje sír rúg meg üt.. próbálom neki mondani h ne Foglalkozzon vele jöjjön játszunk de semmi csak üvöltve sír és kiabál h menjek vissza .. de amikor visszamegyek megjött Az anyja ő meg még sír, berakta a szobába ..

sajnos nem tanították és nem foglalkoztak vele szinte semmit és bosszant mert szeretem és máskor meg egy tündér..

És meg elis kényeztették..

valami külső segítségre lenne szükség mert az anyja nem fogad meg semmilyen tanácsot senkitől ( az anyánktól se)

2019. okt. 14. 15:14
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha nem lehet kizökkenteni, akkor az egyértelműen belső feszültség, visszakerül egy korábbi életszakaszba, mivel tehetetlen azzal a belső érzéssel szemben, ami ilyenkor éri. A "hisztit" fel lehet oldani, tehát a kisgyerek figyelme hiszti esetén elterelhető.

Óvoda mit szól? Óvónővel ha tudnál beszélni, ő írhat javaslatot a nevelési tanácsadónak, akik meg fogják vizsgálni a kisgyereket. Ezt az utat nem kerülheti ki az anyuka.

2019. okt. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, gondolom a kisfiú a "roham" alatt úgy viselkedik, mint egy csecsemő :vigasztalhatatlanul sír, megfeszül, vörösödik, ordít, nem megnyugtatható, külső ingerre nem reagál. Ebben az esetben mindenképpen érdemes lenne szakemberhez fordulni, én mentáhigiénés tanácsadó vagyok, de olysnhoz, aki kifejezetten gyerekekkel foglalkozik, pl gyógypedagógus.
2019. okt. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!