Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 felnőtt 2 óvodás egy háztart...

2 felnőtt 2 óvodás egy háztartásban mennyiből jön ki?

Figyelt kérdés

Mi 300-at keresünk mindennel együtt. Budapesten élünk és néha úgy érzem, hogy ez épphogy elég. Albérletünk nincs, hitelünk 30 ezer forint havonta. Reális, hogy ennél több kell, vagy én csinálok valamit rosszul?


Ti mennyiből és hogyan éltek?



#spórolás #költségvetés #gyerekes család
2019. okt. 15. 09:28
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Azért kíváncsi lennék, hogy jön ki 25 ezerből a kaja. Max úgy ha minden másnap nagyiéknék ebédeltek..
2019. okt. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Az óvodában a két gyerekre 20 ezer az ebéd és uzsi... erre gondoltál? Mert amúgy esznek még reggelit, és vacsorát és a teljes hétvégét. Napi 5 étkezésünk van.
2019. okt. 15. 11:56
 13/32 anonim ***** válasza:
11%

Ja igen, a gyerekem ingyen eszik oviban, azt nem kell fizetnem, itthon vacsizik csak.


hétvégente egy marék kaját, ha eszik.


Most torokgyulladása van, tegnap lement 2 zsemle belseje teával, egy fél alma, ebédre csak a húsleves leve, abból is egy deci, ha szerencsém van répát is eszik egy karikát, most nem, aztán két kanál üres rizs, amin nem lehet petrezselyem, ha mázlim van egy ujjpercnyi darab húst eszik, most nem. Egy túrórudi, majd egy tojásból rántotta vacsira, de már azt se mindig eszi meg, felét otthagyta. Hozzá egy szelet kenyeret (belsejét)vajjal, mert semmit nem eszik meg hozzá, meg egy ujjnyi uborkát a kisebb fajtából, ez a kedvence.. Én meg minden maradékot megeszek, tehát pl zsemle külsejét nem dobom ki, hanem megeszem, mellé 1 nagyobb karika téliszalámi, maradék alma, tea. Levesnek a sűrűjét is nekem kellett megennem, ahogy a rizsnek és a rántotthúsnak is. Ma is ezek vannak. Vacsira megettem még a kenyérhéjhoz 2 szilvàt és egy kenőmájasos kenyeret és az ubi felét.


Ő meg én is egész nap jól voltunk lakva, az étvágya mindig ilyen. Energikus, jó súlyban van, szépen fejlődik, 5 éves.


Ma egy főtt tojás fehérjének a felét ette, egy vékonyabb karika paprikásszalámit, egy paprika csúcsát, 2 zsemle belsejével ebédre. Reggel 2 deci tea, egy fél zsemle pirítva.

Én a másfél pirított zsemlét, 2 szilvával, teával. Ebédre én másfél főtt tojást, paprikásszalámiból 10 dkg, meg a 2 zsemle külseje a paprika többi részével.


A tea nem tisztacukor, abba rejtem az ACCt neki.


Vacsira majd talán elfogy a tegnapi ebéd maradéka, meg szerintem ma is eszik almát, azt mostanában minden nap eszik.


A hűtő tömve van, nincs igénye annyi kajára, tökmindegy, ki csinálja. Nagy mennyiséget csak mekis csibefalatból tud megenni, azt a végtelenségig tömi, 6-8-10 darab, majd rosszul lesz. általában a happymealt kapja, 4 darabbal, amiből a krumpli több mint fele megmarad nála, tökmindegy mennyit vagyunk ott.

2019. okt. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
82%
51%-os ugye te most trollkodsz?
2019. okt. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
A 8 hónaposom kb az ötszörösét eszi ennek. Nem lehet elég egy 5 évesnek, de neked sem. Egyébként pirított zsemle paprikás szalámival ebédre? Ráadásul egy beteg gyereknek? Nulla tápanyagot visztek be (ha igazat írsz).
2019. okt. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
19%

Azt eszik, amit hajlandó, nagyritkán lefogom, hogy menjen bele egy kis leves, ha sokáig nem eszik rendesen, de tegnap magától ette és vacsorára is remélem, hogy magától fogja.


Tojás, paprika, folyadék friss citromlével, a szándék megvolt, tápláló és vitamin is van bőven(egy étkezésre) de darabosat nem fogok belenyomni erővel, rágásra nem tudom rávenni.


Na, így jön ki a 25, azok az ismerősök is szörnyülködnek, akik benyomnak fél liter gyümölcsleves mellé egy nagytányér babfőzeléket, rajtuk meg én szörnyülködök.


Tele a hűtő mindennel, csirkemrllsonka, rántotthús, borjúmájas, téliszalámi, 2 napos kacsacomb, neki ez kellett. Jó, hogy evett.

2019. okt. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
0%

Kaptunk egy 2 decis befőttesüvegben gulyáslevest a beteg gyereknek egy rokontól, most adtam neki egy fél teáskanállal szűrt levét, miközben sírt és öklendezett, milyen rossz, pedig nagyon jó.


Ivott egy pohár vizet és uzsira 1 dörmit.

2019. okt. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
68%
Tudod ki veszi be, hogy ennyi étel elfogyasztása mellett nem alultáplált
2019. okt. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
78%

51%-os gondolom a gyereked gyomra már össze van szűkülve, ezért nem eszik rendesen, ennyit kíván.

Erre mentél a "hatalmas" fizetséeddel, amiből "mindenetek" megvan :(

Szerencsétlen gyerek.

2019. okt. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

" azok az ismerősök is szörnyülködnek, akik benyomnak fél liter gyümölcsleves mellé egy nagytányér babfőzeléket, rajtuk meg én szörnyülködök."


MIn szörnyülködsz? Hogy valaki nem mélynyomorban élve koplal? Mert amit ti csinéltok az az. Tudod ebédre leves után második fogást enni természetes, nincs mit rajta szörnyülködni. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok nagy leveses.

2019. okt. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!