Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 felnőtt 2 óvodás egy háztart...

2 felnőtt 2 óvodás egy háztartásban mennyiből jön ki?

Figyelt kérdés

Mi 300-at keresünk mindennel együtt. Budapesten élünk és néha úgy érzem, hogy ez épphogy elég. Albérletünk nincs, hitelünk 30 ezer forint havonta. Reális, hogy ennél több kell, vagy én csinálok valamit rosszul?


Ti mennyiből és hogyan éltek?



#spórolás #költségvetés #gyerekes család
2019. okt. 15. 09:28
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
14%

Azon, hogy 90 kilók a gyereküknek nagy méretű ruhák kellenek, mert mind kicsi,, alig tudnak futni, hajolni, és eltüntetnek ézkezésenkét egy kiló ételt.


Nem alultáplát, oviban vékonyabbak vannak, fiúk lányok egyaránt. Attól, hogy kevés most a bevétel, nem jelenti, hogy csórók vagyunk, pesti lakást eladva 15 milla csücsül a számlámon, de nincs rá szükség, ez a tartalék(ezért nem is rakok félre, csak ritkán)


Sose volt nagyevő a gyerek, csak csibefalatban, a gyomra inkább nem tàgult ki, csak akkor szűkül össze, ha van honnan.


108 centi, 17,9 most, nem alultáplált, energikus, oviban sem evett soha többet és héjj, nem ő az egyetlen, aki kevesebbet eszik, vagy válogat. Van persze átlagos kislány, aki mindenből repetázik, de az az extra. Bőre, haja, körme foga kifogástalan, ez az első betegsége május óta.

2019. okt. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Bocs, de ignorálom a válaszod. Egészséges emberek normális fogyasztása érdekel. Ti segítségre szorultok, minden téren, ebbe nem is megyek bele. Mások releváns válaszát még várom.
2019. okt. 15. 18:25
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

51%-os szánalmas a magyarázkodásod. Mindig normális evő voltam, és soha nem voltam dagadt, ahogy egy csomó imserősöm sem. Szerinted van a fényevő gyereked, meg mindenki más aki elhízott? Ugyan már.

A 15 milla Budapesten lévő lakásért meg lófhasz sarki fényben, már bocs. Nem mintha ez idetartozna.

2019. okt. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
17%

Kár, hogy ez egy anonim oldal, elképzelem, hogy a túlsúlyos ismerőseim írják ki a kérdést, akik rettenet sokat esznek, akiknek havi 2x géllak kell kézre lábra, teljes test gyanta 3 hetente, mellé cellulit masszázsra mennek, arcmasszázsra a ráncok ellen, szerelőt hívnak a radiátor levegőztetéséhez, polc felfúráshoz, hajatfestetni, beszáríttatni hetente mennek, 2 hetente elfogy a nutella nagy dobozzal, meg autóval mennek a buszmegállóba(egy utca).


Szeretem az életem, nekem nincsenek anyagi gondjaim, mégis teljesen rendben vagyok külsőre, pedig keveset költök..a gyerek is energikus, vidám, azt se mondja senki, hogy vékony gyerek, rajtam meg van pár kiló plusz, 57 vagyok, energikus.


Ha gondok vannak, mert emésztitek a pénzt, nem támogatást kell keresni, aki szintén béna a költséghatékony életben, sokan vannak, akiknek folyik a pénz a kezei közül, hanem változtatni.


Majd indítok egy blogot, ha futja rá az időmből, teljes élet költséghatékonyan, vagy ilyesmi, hátha ragad valami az emberekre. Elképzelem, hogy megy a szörnyülködés majd, hogy ez nem is lehet igaz, mint itt, de majd kipakolom a blokkokat, meg felveszem, ahogy a gyerek fut, meg ahogy én is.


Sok szerencsét a további pénzpazarlás miatti lelkiismeretfurdaláshoz, minek fejlődni és megtalálni a hibát, ha találsz másokat, akiknek szintén rossz.

2019. okt. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Kérlek, itt többet ne ventillálj! Keress más kérdést!
2019. okt. 15. 19:05
 26/32 anonim ***** válasza:
87%

:D Szánalmas vagy vagy 51%-os ahogy veszettül magyarázkodsz hogy nektek mennyire nincs anyagi gondotok a havi 25 ezres kajapénzzel. Ó persze.

Az meg bicskanyitogató, hogy próbálod rásütni mindenkire hogy tuti dagadt, mert nem havi 25-ből eszik. Vagy mert te láttál dagadt embereket. És akkor mivan? Ismétlem a kérdést, szerinted van a hozzád hasonló beteg fényevő, meg az elhízott 100 kilos, aki az utca végére is autóval tud csak elmenni?

Végletekbe csak a hozzád hasonló ostoba emberek gondolkodnak, meg akiknek fáj a saját valóságuk, ezért gondolatban átesnek a ló túloldalára, hogy ezzel vigasztalódjanak.

Nekem te ne indíts blogot, mert nincs szándékomban anorexiásnak lenni, meg a családomnak sem. Sírva fakadnék ha havi 25-öt kéne beosztanom a komplett családom étkeztetésére, de hála az égnek nem is kell. Még akkor sem ha neked ez fáj, meg szánalmas módon dagadtnak próbálsz beállítani engem meg sok más egészséges nem létminimumon tengődő embertársaidat.

Már az sokat mondó, hogy 2019-ben a BUDAPESTI!!!! lakásod 15 milliót ér. Hol élsz te a gyerekeddel, 20 nm-es garzonban? Vagy a Hős utcában? Még jó, hogy megvan mindenetek, tényleg.

2019. okt. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
87%

"akiknek havi 2x géllak kell kézre lábra, teljes test gyanta 3 hetente, mellé cellulit masszázsra mennek, arcmasszázsra a ráncok ellen, szerelőt hívnak a radiátor levegőztetéséhez, polc felfúráshoz, hajatfestetni, beszáríttatni hetente mennek, "


Hogy tudod :))) Még véletlenül sem irigykedésből, igaz?

Tudod aki megteheti az meg is teszi ezeket. Te meg élvezkedj a havi 25 ezres kajapénzedre.

2019. okt. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Mi ugyan nem Pesten élünk,hanem Szabolcsban egy kis faluban. 6-an vagyunk. A nagyfiunk már dolgozik,de még velünk lakik. Az ő fizetéséhez mi bem nyúlunk hozzá,de ő szívesen beszáll a költségekbe,ha megkérjük rá. Ebből nincs rendszer,úgy vagyunk vele,hogy tegyen félre most,amíg tud.

3 kiskorú gyerekünk van még. Kettőnk bevétele nettó 500.000 ft.

Hitelünk van még 4 évig 90.000-es törlesztővel. Sok kis hitelt vontunk egybe.

A rezsiköltségek levonása után kb. 300.000 ft. marad tisztán. Ez átlag,van,mikor több,van,hogy kevesebb. Fával fűtünk 4 helyiségben.

A 3 gyerek közül 2 még pelenkás,1 év alatti.

Nem könnyű,osztani-szorozni kell,hogy mindenre elég legyen,de boldogok vagyunk,örülünk az életnek és egymásnak.


Off.: Az 51 %-osnak csak annyit mondanék,hogy tegye össze a kezét,hogy a gyerekének nincs komoly baja.

Az én kisiskolásom (8 éves) pici kora óta rossz étvágyú. Oviban is alig evett,suliban is alig eszik. De én (mi) ebbe nem törődtünk bele. Több orvoshoz is elvittük. Kiderült,hogy vérszegény és extrém módon vashiányos. 5 éve gyógyszert szed folyamatos controll mellett. Az étvágya alig javult,bár a vérképe egyre jobb. Tudod,51-es,mi ebbe beleőrülünk. Igen,abba,hogy nagyon keveset eszik. Vitamint szed,és jó minőségű,sokszor drága ennivalót,alapanyagot veszünk,csakhogy egyen. Nem tudjuk be annyival,hogy ő ilyen,és eszik pirított zsemlét 1 szelet szalámival,vagy fél kanál gulyáslevest. Mert ez előbb-utóbb megbosszulja önmagát.


Ne haragudj,Kérdező,de ez nem maradt meg bennem.

2019. okt. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Nem veszélyeztet kiskorút, és nem 25 ezer a kajapénze. Sima troll, hogy növelje az oldal forgalmát. Fel kell ismerni ezt és nem válaszolni neki. A netes világ alja, aki nem tudott értelmes melót találni, ezért ezt vállalta aprópénzért. Felesleges válaszolni, nem valós személy.
2019. okt. 15. 21:22
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj kérdező, hogy nem. Én ezt a szerencsétlent már megismerem mielőtt a százalékára néznék, mert olyan irritáló az egész írásképe.

Ír 2 mondatot, sorközök, megint 2 mondat sorközök.

Idegesítő, és ráadásul regényeket ír.

Egyszerű tudálékos, frusztrált átlagjulcsi, aki itt osztja az észt, meg rendezgeti mások életét, mert a sajátját nem tudja.

Volt olyan kérdés, ahol ketten magyaráztuk meg neki, hogy nem tud olvasni, mert olyat olvasott a kérdésbe, ami oda se volt írva. Szimpla hülye.

2019. okt. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!