Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mi vált be, ha közel...

Nektek mi vált be, ha közel vannak a nagyszülők, vagy sem? Mi miatt?

Figyelt kérdés
2019. okt. 17. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek tud kötődni, szeretni a nagyszüleit nagyobb távolság esetén is (legalább egy óra autóútra gondolok, amikor nem tudnak beugrani boltba menet). Jó lehet, ha többet találkoznak, de a hétköznapjaink remekül működnek hármasban, nélkülük is. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor kellett lemondani valamilyen programot (hivatalos és szórakozás együtt), amikor jól jött volna a segítségük, de pl másfél óra ügyintézés miatt nem kocsikáztatok senkit. Mindig megoldottuk máshogy. Nálunk az elejétől messze voltak, így rendezkedtünk be.
2019. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez leginkább a nagyszülőktől függ.

Átlagos esetben a legjobb, ha egy településen, de legalább 1 km távolságra.

Ez akkor működik, ha mindegyik nagyszülő normálisan viszonyul a gyerekéhez, és fordítva is.

2019. okt. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb 5 percre lakik autóval, ez így ideális. Tud menni a gyerekért az oviba, de nem tobzódik nálunk állandóan.
2019. okt. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülője is válogatja. Van aki 5 perc autóút rá lakik van aki a szomszéd városokban. Van aki ha 3 napig nem látja már zizeg, mert hiányzik neki (ez esetben persze fordítva is) és van akivel egy éve nem találkoztak. Nem a km határozza meg a kapcsolatot.
2019. okt. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk több gyereknél úgy, hogy mindketten 8-10 órát dolgozunk, igencsak jól szokott jönni a nagyszülői segítség, pláne, ha több irányba kell vinni őket vagy betegek. Kb. 40 percnyire laknak.
2019. okt. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha normálisak a nagyszülők és jó a viszony akkor mindenképp jobb, ha közel vannak, mert be tudnak segíteni a gyerekek körüli teendőkbe, pl. elhozni az iskolából, rengetegszer van h valami miatt csak ügyelet van, és akkor szerencsétlen gyereknek nem kell folyton ott lennie, illetve betegség esetén is jobb ha ott a nagyszülő, a gyerekek többet játszhatnak velük stb.

VIszont ha a nagyszülő a mindenbe beleszólok és én mindent jobban tudok-típusú, akkor a legjobb ha messze laknak.

2019. okt. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, attól függ, milyen a kapcsolatotok a nagyszülőkkel. Mi egy társasházban lakunk anyósomékkal, és nagyon örülök neki. Semmi nem „kötelező”, de mivel jó fejek, tulajdonképpen mindennap találkozunk. Egyetlen hátulütője ennek, hogy sosincs olyan, hogy a gyerek „lemegy a nagymamához egy hétre”, mert bármikor náluk alhat, de reggel simán hazajön egyedül. :)

Megjegyzem, az én szüleim messze laknak, és nem bánom, velük sajnos hűvösebb a kapcsolatunk.

2019. nov. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én szeretem mindkettőjüket anyósomat is anyukámat is (csak ők maradtak már) de szívemre a kezem, nagyon jó, hogy nincsenek a szomszédban, (160 és 30 km) Szeretnek beleokoskodni a dolgokba kéretlenül és véleményezni a megoldásaimat. Így ha látogatjuk egymást, akkor az vidám és tartalmas idő, mert kihasználjuk a ritkán látás idejét, nem azzal megy el az idő, hogy vitatkozom valamelyikkel. A segítséggel meg úgy vagyok, hogy szerencsére a férjemmel össze tudjuk hangolni a dolgokat, és nem szívesen terhelem egyik mamát sem ezzel, nem azért vannak.
2019. nov. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!