Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gond lehet, vagy csak túl...

Gond lehet, vagy csak túl aggódom?

Figyelt kérdés

Ma voltam genetikai uh-n (19+1 hét) a doki mindent rendben talált, azonban én aggódom, mivel az FL/BPD aránya a kicsinek 68%, és azt írják, hogy 71% és 87% között jó az eredmény, ettől alacsonyabb eredmény esetén Down szimdróma is lehetséges.


Azt ne is írjátok, hogy miért nem kérdeztem meg ezt a dokinál, mivel ezt az arányszámot csak itthon olvastam le a papírról.Egyébként magánrendelésen voltunk, doki azt mondta mondta minden ok, van okom mégis aggódni?


Egy paramami



2019. okt. 25. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi én véletlen tévedtem ide, de ha magánrendelésen voltál, hívd csak f ér l az orvost, mondja meg ő, ha már fizetve van.
2019. okt. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Túlaggódod. Ha baj lenne már szóltak volna.
2019. okt. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs okod aggódni.
2019. okt. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ha azt mondja az ultrahangos a végén, hogy minden rendben van, akkor én nem szoktam mindenféle méreteket meg arányszámokat nézegetni, max csak kíváncsiságból, hogy pl. mekkora most a feje... Utána az orvos is megnézi a leletet, ő is csak bólogat, akkor én minek járjak még utána az interneten saját magamat idegesítve?
2019. okt. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az utolsónak, foglalkozz inkább babakelengyével, kiságyakkal, vagy foglald le magad valamivel ilyen hülyeségek helyett.
2019. okt. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg, azért mondta, hogy minden rendben, van mert csak így 3%al rosszabb a minimumnál. Nem vagyok orvos szóval nem értek hozzá, de az ilyen orvosi %oknál az 1 - 10 közötti eltérés nem szokott tragédia lenni, szóval akkor kéne aggódnod, ha mondjuk 40%os lenne.


Nekem volt az egyik vérvétel eredményemnél, hogy legalább 20 értékkel alacsonyabb volt a minimumnál, és kérdeztem a dokit, hogy ez nem gond? Közölte, hogy majd akkor aggódjak, ha legalább 40-50 értékkel lesz alacsonyabb.


Szóval inkább bízz az orvosodbsn, mert ezeket a leleteket kB csak ők értik, halandó ember nem 😂😂😂😂

2019. okt. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Akkor lekattanok a témáról 😊
2019. okt. 25. 17:56
 8/10 anonim ***** válasza:
19%
19 hetesen voltál genetikai uh-n? 12 hét körül kell.
2019. okt. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

12 hetesen is voltam kombinált teszten.

Tarkóredő 1.8 volt, orrcsont jól látható.

1:9857 lett a kockázat elemzés

2019. okt. 25. 18:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha volt kombinált teszt, és jó volt az eredmény, akkor nincs min parázni. Különben se óriási az eltérés. Ez már simán lehet genetika, pl ha te vagy a férjed az átlagnál kicsit rövidebb lábúak vagytok.
2019. okt. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!