Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Probléma lehet, vagy jódolgomb...

Probléma lehet, vagy jódolgomban aggódom?

Figyelt kérdés

A kisebbik lányom szuper óvatos, ami eléggé meglepő egy majdnem kétévestől (novemberben tölti)

A küszöbök előtt lassít, és óvatosan átlépi. Ha hiszti van, először vigyázva lefekszik a földre.

Villával gyönyörűen, megfontoltan eszik, hogy ne bökje meg magát.

Az ágyról egyszer lepottyant (nem lett baj, körbepárnázott) azóta azon is óvatos, mint minden húsz centinél magasabb felületen. A lépcső előtt lassít, és két kézzel kapaszkodva, lassan megy le (három alacsony lépcsőfok).

Futni tud, de inkább megfontoltan sétál. Mintha indulás előtt megfigyelné a terepet, és megtervezné az útvonalat.

Azért is furcsa ez, mert a nővére amolyan egyszerélünk típus volt, mászott már ki az ablakon is három évesen, szertelen, futkosik, és lassan beindíthatnám a nadrágfoltozó bizniszt, annyi kiszakadt Farmerral volt dolgom. :D

Túlaggódom ugye?

A védőnőnek meséltem, annyit mondott, élvezzem ki, mert még megvadulhat ő is.


2016. szept. 6. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:

vannak ilyen típusú gyerekek, akikben hamar kialakul a félelem.

én fiam is ilyen volt a 4. fejbetörése után :D aztán 3 évesen a játszótéren homokozott, csatlakozni akart hozzá egy korabeli kisfiú amire az volt a válasza, hogy jó, de vigyázzon, nehogy belelépjen az általa kiásott mert akkor kitöri a bokáját.

és akkor esett le, hogy annyira féltem már a balesetektől, hogy én traktáltam tele a félelmeimmel! befogtam a számat, csak akkor szóltam utána ha tényleg veszélyes volt valami, pl. a homokozónál nem mondtam többet, hogy vigyázzon :D és kicsit megbátorodott :) bár azért tanult is az esetből, lekopogom de nem törte be azóta a fejét :)

2016. szept. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más. Személyiségre, habitusra, mindenre.

Nekem egy fiam van, most 3,5 éves, ő is óvatos típus. Soha nem mászott bútorra, kiságyban is addig sírt, míg ki nem vettem. Sosem próbálkozott a kimászással.

Kismotorral, biciklivel nagyon óvatos.

Most kezdi az ovit, mostanában látom, hogy kicsivel bátrabb. De mászókára fára nem mászik. Ha valamire felmegy, mindig erősen kapaszkodik.

Ő ilyen. Nincs összehasonlítási alapom, így bennem fel sem merült, hogy ez probléma lehet.

2016. szept. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ennyire-e, de az én nagyobbik fiam is elég óvatos típus volt már totyogó korában is. Mintha csak akkor lett volna hajlandó csinálni valamit, ha azt már tudja fejben, a próbálkozós részt meg kihagyná (beszélni is csak 2,5 évesen kezdett, de akkor mondatokban). 8 hónaposan felállt, de csak 16 hónaposan indult el egyedül. Addig csak bútorokba kapaszkodva járt, kézen fogva nem, rá egy hét múlva meg futott. Küszöbnél mindig megállt, kisebb lépcsőnél, homokozó szélénél mindig kérte a kezem. Szinte sosem esett el. Mindig figyelte, hogy figyeljük-e és nagyon rákészült a "mutatványaira" (pl. belerúgni a labdába naaagyon messziről). Viszont azért elvétve voltak olyan dolgai, amikor meg meglepődtem pl. átment a függőhídon négykézláb, de utána nem mert lecsúszni a kis csúszdán - szóval az óvatossága nem mindig volt következetes, néha felülírta a kíváncsiság, de az esetek 80-90 százalékában inkább a megfontoltság és színpadiasság volt rá jellemző. Most sem túl fürge, a labdajátékok, futkározás, magasra mászás nem erőssége, viszont viszonylag korán (3,5 évesen) megtanult kerékpározni és úszni, mert ha valamit akar, nagyon makacs és kitartó. (Van egy nagyon laza kisöccse, akit viszont az akrobata-képzőbe szánok :))
2016. szept. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én örülnék neki, hogy ilyen intelligens, és tanul a balesetekből. Bár az én fiam lenne ilyen...
2016. szept. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!