Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van közületek olyan, aki...

Van közületek olyan, aki azért (is) szeretne/szeretett volna minél előbb gyereket, mert utált dolgozni?

Figyelt kérdés
Mert akkor legalább pár évig nem kell bejárni egy munkahelyre. Tudom, az anyaság is kemény munka; de az otthonról végezhető és olyannal foglalkozhatsz, akit szeretsz, ráadásul ez az egész téma érdekel és a legjobb akarsz lenni benne. Vagyis én így képzelem el, csak párom még nincs hozzá :/
2019. okt. 31. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Biztos van, de azok még nem neveltek gyereket. Csömörből vödörbe kategória. Más, de legalább olyan fárasztó, ha nem fárasztóbb. Mondom ezt úgy, hogy az első gyermekünk előtt 7 évet dolgoztam. A munkát leteszed, haza mész, és nyugtod van, az anyaság viszont 0-24. Ha csak azért akar valaki szülni, hogy ne kelljen dolgoznia, az ne tegye, mert egyik sem könnyebb mint a másik, csak más.
2019. okt. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Van ismerősöm aki életében egy szalmaszálat nem tett odébb. 25 éves korára már 2 gyereke volt, megfogott egy tehetősebb pasit, bejelentették a családi vállalkozásba, hogy legyen GYEDe és neki ez így teljesen jó volt. Világ életében büdös volt neki a munka, a gyereknevelést tekinti élete hivatásának és egyébként jó anya. Szerintem a munkáltatók is jobban járnak ha egy ilyen léhűtő nem náluk húzza le a szintet. 😂

Van egyébként olyan youtuberanyu aki ugyanilyen: Pixyre

Nézd meg a videóit, neki szó szerint az anyaság az egyetlen teljesítménye (és még abban is egy lusta dög). Meg is mondta, hogy nem fog dolgozni mert neki az anyaság a munkája.

2019. okt. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én otthonról dolgozom - ami azért jó, mert gyerekek mellett se "kellett" szabira menni, meg akkor se, ha ők betegek vagy én, mert úgyis otthon vagyok. Egyébként szeretem persze a gyerekeim, sőt a munkám is, de mindegyik alól kell néha szabadság az embernek, és gyerekeknél az első két év pont arról szól, hogy az nincs, csak ha lopsz magadnak (pláne, ha olyannak sikerül, mint az én kisebbikem, hogy 5x is kelt éjszaka 3 éves koráig és 2 évesen már délután sem aludt).
2019. okt. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Aki ilyen az ne szüljön, itthon lenni rosszabb..Max annak nem aki egy amőba agyával ér fel és elég neki a mosgatás meg az RTL Klub..

Annak talán jó.

De gyereket nem úgy szülünk hogy el lesz mellettünk, foglalkozni kell vele és az kemény munka.

Én raktárvezető voltam, imádtam a munkám, de néha mikor keltem reggel 6-kor és mentem a hidegben dolgozni akkor irigykedtem a barátnőmre, aki írta hogy még mesét néznek meg kakóznak a takaró alatt.

Alig vártam hogy szüljek.

Most 1 éves a lányom, alig várom hogy menjek dolgozni.

Vagyis már itthonról papírmunkákba be is dolgozok.

De mióta itthon vagyok ez 24 órás szolgálat, ott csak 8 órát dolgoztam..

Most kelek hajnal 1-kor, hajnal 4-kor, reggel 7-kor, pedig 11-nél előbb nem fekszünk le a férjemmel. Szóval alszok kb 4-5 órát 3 részletben. Fogzás és növekedési ugrás van most a műsoron. Napközben se alszik sokat, egyetlen percre nem lehet maga hagyni mert vagy a konnektoron van, vagy a tűzhelyen, vagy a kutyatálban, fel le mászkálok kb 0-24, egy 9.5 kilos gyerekkel a kezemben ágyazok meg rakom be a mosást... Boltba elmenni is nem 20 perc mint régen, hanem 2 óra hossza..

Most körömvágás előbb kezen lábon épp azon nevettem, hogy ez olyan volt mint mikor a konditeremben szériáztam anno.

Hát nap végére jobban hulla vagyok mint a munka mellett.

Úgyhogy aki emiatt szül ne tegye, mert ez melósabb.

Én is másképp képzeltem el.

2019. okt. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem is a munka, kicist szégyellem is magam, de mikor megtudtam terhes vagyok az volt az első gondolatom, hogy de jó nem kell menstruálni hónapokig! Borzasztó fájdalmas kínszenvedés nekem már 10 éves korom óta. 1 nap tömény rémálom aztán elvagyok. Persze terveztük a babát, örülök is neki de sajna ez volt az első gondolatom.
2019. okt. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Egyetértek a valaszolokkal. Különösen az elsővel! Én 6 évet dolgoztam a hivatásomban. Imádtam, bár nem túl jól fizetett. De mint írtam ez egy hivatás.

Viszont ha hazamentem akkor én döntöttem el hogy mikor és mit csinálok. Ha nem volt kedvem nem főztem, ha akartam akár egész délután nézhettem a sorozatomat. Vagy volt hogy vasárnap mondjuk fel sem keltünk.

Most már 1 éves a fiam és tényleg 0-24-es a szolgálat ahol folyton előre gondolkozol, mindig van valami aggódni való, vagy nehézség. Szóval én nem javaslom annak a gyereket, aki utál dolgozni. De vegyük ketté, mert egy dolog ha valaki az aktuális munkáját épp utálja de amúgy van benne kötelességtudat, és más dolog ha amúgy mindent utál ami feladat. Mert gyerekkel aztán van nemszeretem feladat bőven.

2019. okt. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen de még mennyi....
2019. okt. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Én pl ha akartam volna se tudtam volna itthon végezhető munkát csinálni a gyerek mellett. Nem is értem h mire számítasz, 2 pelenkacsere között mit tudsz csinálni? Szellemileg is lefáraszt a gyereknevelés, nemcsak testileg. Én már vártam h menjek vissza dolgozni, mert már úgy éreztem besavanyodok, pedig a gyerekemet imádom, mégis kell ez a fajta "szabadság". Aki ezért vállal gyereket az pofára esik előbb utóbb. Azért szülj majd, ha majd lesz párod, férjed, mert szeretnél gyereket! Ne azért h ne kelljen dolgozni. Egyébként ismerősöm azért vállalt, kettőt is, aztán végül csak el kellett mennie dolgozni, plusz ott van a két gyerek, hát nincs könnyű dolga.
2019. okt. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
6 évmunkaviszony után született az első gyerekem, kontroller voltam egy multinál (szerettem), tehát nem egy amőba agyi szintjén vagyok. 5 évet voltam itthon a 2 gyerekkel, imádtam. Mondjuk a nagy 3 hetes korától, a pici azonnal átaludta az éjszakát, így könnyű volt. Alapvetően nyugodt természet mind a kettő. Nem RTL kluboztam, hanem olvastam sokat (nem csak gyerekeknek), ha nem volt kedvem főzni, akkor rendeltem, ilyen viszonylag ritkán volt. Sokat mozdultunk ki a srácokkal, nem csak ringatóra és társaira. A gyerek fél éves volt, amikor Voltra kivittük (fültokkal), tudom most meg leszek kövezve, de természetesen napközben voltunk kint. :) Persze az élet megváltozik, de ez így van rendjén, ezt vállaltuk. Jelenleg a saját vállalkozásunkban dolgozom itthonról (férjemnek főállása van), 8 óra a bejelentés alapján, de 5-6 óra alatt megvagyok vele (általában), így nem gond a szünet és társai, bevételem is van. Jó kicsit visszatérni a munka világába, de szerencsésnek érzem magam, hogy én oszthatom be az időmet :) Csak azért szülni, mert nem szeret valaki dolgozni, nagy kitolás szegény gyerekkel.
2019. okt. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9-es, te nem jogosan vetted magadra.

Itt olyanokról volt szó, aki azért szül hogy ne kelljen dolgozni és semmi áron vissza se akar menni.

Azokra értettem.

Nekem 3 ilyen ismim is van.


1. Szült egy gyereket aki már 10 éves, azóta nem dolgozik, és azért nem megy vissza, mert a "gyerekkel van". Aha aki évek óta oviban, suliban van.


2. Van neki 2, alig élnek meg, de soha életében nem szeretett dolgozni, most 3.at "gyártanak".


3. Dolgozik de utálja, alig várja hogy szüljön és nézhesse otthon a Gyűrűk urát, meg Xboxozzon, hiába mondtam neki, hogy ne higyje hogy ezzel fog minden napja telni. Ja és hogy utcára se kelljen mennie, ahogy ő fogalmaz. Hát pedig egy kicsivel bizony menni kell..


Ilyenekre gondoltam.

2019. okt. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!