Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány gyereket terveztetek?...

Hány gyereket terveztetek? Végül mennyi lett? Ahol a pár egyik tagja több vagy kevesebb gyereket szeretett volna mennyi lett végül?

Figyelt kérdés
2018. nov. 3. 02:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Nagy családban nőttem fel (5-en vagyunk tesók), a férjemé tipikus mozaik család, 1 tesó, egy féltestvér, és két mostoha tesó.


Én egyet szerettem volna, a férjem már a kapcsolatunk elején mondta, hogy hármat. (Fiatalabb tőlem 4 évvel)


Az első szülésem után azt mondtam, soha többet...a férjem beleegyezett, és sose hozta szóba, hogy legyen második.

3,5 éves múlt a fiam, amikor először éreztem, hogy lehetne még egy. A férjem rögtön beleegyezett, a második hónapban összejött. Könnyebb szülés volt, de a férjem ebben az időben masoddiplomázott, így kevesebbet volt velunk.

Diploma osztás után belefogtunk egy házbővítésbe, tervek, engedélyek, tetőcsere, + 40nm.

Amikor elkészült, és először volt egy nyugodt napunk, a férjem rákérdezett, jöhet-e a harmadik. 37 éves voltam ekkor, így annyit mondtam, ha összejön az első hónapban. Összejött.


Szerencsésnek érzem magam, mert sosem erőltette rám az akaratát, és mind segítségben, mind anyagiakban megad mindent, hogy tényleg jól, biztonságban érezzük magunkat.

2018. nov. 3. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Mikor megismertük egymást a ferjemmel egyetemistaként négy gyereket szerettünk volna.


Amikor megszületett a kisfiunk (egy eve) azonnal szerettem volna meg egyszer átélni az egeszet. Tavaszra várjuk iker babainkat. Ugyan ok meg nem születtek meg, de jelenleg úgy gondolom, három gyerekünk lesz. Lehet ez a későbbiekben változik.

2018. nov. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Anno harmat szerettem volna. Apuka meggondolta magát és még az első terhesség alatt lelépett. Amikor a férjemmel megismerkedtem, már nem voltam épp fiatal és mivel ő nem akart mindenáron saját gyereket, így maradt ah egy. Jó így.
2018. nov. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

Mi mindketten három gyereket szerettünk volna, de több vetélésem volt, így a második gyerek megszületése után megbeszéltük, hogy megállunk. Eltelt pár év, elhalványodtak a rossz emlékek és én elkezdtem vágyni még egy babára, de a férjem nem akart, elfogadtam. Fél évvel később a férjem állt elő azzal, hogy jöhet a harmadik, de addigra bennem lettek kétségek és újabb fél év telt el, mire én is szerettem volna. Első hónapban összejött és probléma mentes terhesség után egészségesen megszületett.

Az eredeti terv az volt, hogy 35 éves korom körül születik a harmadik baba, végül majdnem 38 voltam, mire megszületett.

2018. nov. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Már kapcsolatunk elején megbeszéltük, mindketten hármat szeretnénk. Kb 2 hét múlva érkezik a harmadik babánk, nem tervezünk többet.
2018. nov. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Hármat terveztünk, de meg kell állnunk kettőnél, nem lehet több.
2018. nov. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

Kettőt terveztünk mindig is. Nekem 2 tesóm van, de csak az egyikkel van jo viszonyom, páromnak csak féltesói és mostohatesói vannak.

Mikor megszületett a fiunk, ő nem akart még egyet, én igen, aztán mikor 2 éves lett a fiunk, én nem akartam.

Ez év elején döntöttük el, ha év végéig összejön, akkor ketten lesznek, ha nem, akkor egyke marad. Elsöre összejött a baba, januárban érkezik a kistesó. Biztosra veszem, hogy nem lesz több gyermekünk, nekünk ez így pont jó.

2018. nov. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem szerettünk volna gyereket. Nagy esküvő viszont nagy álmom volt. 2010. májusban házasodtunk össze. Júliusban fogamzásgátló mellett terhes lettem. Nagyon boldogok voltunk, akkor azonnal akartunk gyereket. 2 éves volt, amikor már terveztük a második gyermeket. 14 hónap alatt jött össze. Kislány ő is. Most 4 éves, úgy érzem, hogy így kerek család vagyunk. Többet nem szeretnénk.
2018. nov. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Mindketten nagy családban nőttünk fel. Mi 4-en vagyunk tesók, (van egy bátyám, egy iker lánytestvérem, és egy öcsém.) Ferjemnek két testvére van. (Egy nővére, bátyja.) Mi is 3 vagy 4 gyereket szerettünk volna, már az elejétő. Anyukámék oldaláról gyakoriak az ikerterhességek, bár mi nem számoltunk vele. Az első nekünk kisfiú, a második is kisfiú, utána pedig ikrek, két kislány. Nevük: Donát, Bence, Fanni, Bella (22, 24, és 26 voltam mikor születtek.) Sokan mondják, hogy a fiatalságunk ment rá a gyerekekre, nem kellet volna ilyen hamar kezdeni. De mí így gondoltuk a férjemmel, és ha most kellene újrakezdeni, ugyanígy gondolnánk.
2018. nov. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
Kettőről volt szó, majd az első után mindketten meggondoltuk magunkat, és úgy voltunk vele, hogy nem lesz több. Nem azért, mert olyan szörnyű volt, pont ellenkezőleg: olyan jól éreztük úgy magunkat, idilli volt az életünk, féltünk, hogy csak elrontanánk. Aztán 2 éves volt a lányunk, amikor én feldobtam a tesó témát, férjem nem akarta. Hagytuk. Fél évvel később ő említette, hogy talán mégis kéne. Még 3 hónapig beszélgettünk róla, aztán belevágtunk. Egyből összejött a kisfiunk, januárra várjuk. Még meg sem született, de időközben sokat beszélgettünk, nem zárkózunk el teljesen egy majdani harmadik elől sem. Még csak 30 éves vagyok, a férjem 29, a nagylány 3,5 éves. Úgy vagyunk vele, hogy ha 35-36 éves koromig érzünk késztetést, akkor lesz, ha nem, akkor nem.
2018. nov. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!