Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, nektek mennyire...

Szülők, nektek mennyire elvárás magatokkal szemben, hogy a gyereketeknek majd saját lakást tudjatok venni, mikor nagykorú lesz?

Figyelt kérdés

Nem titok, a párhuzamos kérdés a másik kategóriában ihlette a kérdésem, de itt főként ugye szülők vannak, érdekelne az itteni közvélemény.

Most azt hagyjuk, hogy ha megtehetem megveszem, mert gondolom a legtöbben így vannak ezzel. Ami érdekelne, hogy van-e olyan aki szerint ez igen is alap, mint a napi meleg étel, ruha, stb.



2019. nov. 13. 13:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején gyerekként sem vártuk el öcsémmel, hogy vegyenek nekünk házat, mégis lett mindkettőnknek. Viszont vettek nekünk bútort,gázkazánt,az unokájuknak rengeteg mindent. Anyuék sem kaptak mamáméktól,de megkeresték az árát.Szerintem ez nem alap,mert az átlag emberek nem tehetik meg. Ha lesz pénzem, akkor veszek neki,de,ha nem, akkor is segíteni fogom valahogyan. Én az apróságoknak is nagyon tudok örülni pl. egy bevásárlás, tisztítószerek, tartós élelmiszer, ruhadarabok. Nem szorulunk rá,de jól esik. Anyósom is szokott segíteni ő általában pénzt ad, hogy költsük arra,amire akarjuk. Szerintem nem az a legfontosabb, hogy házat tegyünk a gyerek alá,hanem, hogy megtanítsuk arra,hogy hogyan boldoguljon az életben és szilárdan ott állni mögötte és támogatni,ha valami nem jön neki össze,hogy érezze,hogy saját magáért felelős,de bármi van fordulhat hozzánk.
2019. nov. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
79%
Nem az, de az igen, hogy ne üres kézzel indítsam el az életben (pl segítsem neki az egyetemi éveit, nem kifejezetten saját lakásra gondoltam). De! Olyan szerencsés helyzetben vagyunk a férjemmel, hogy van egy lakásunk és egy családi házunk (házasság előtt vettem a lakást, ő meg a házat), így a lakás egyértelműen az egyik fiúnké lesz. Ikreink vannak, ezért (és mivel anyagilag megtehetjük) szeretnénk még egy lakást venni pár éven belül, hogy mindkét gyerekünket támogassuk. Addig is az albérleti díj a miénk lesz.
2019. nov. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
90%

1es vagyok, sztem sokat számít kinek mennyit tudták segíteni a szülei vagy hogy nevelkedtek. Elég megosztott kérdés..

Mindenki más és ez így van jól. A szülő segít, ha tud,de én azért írtam azt amit és amúgy nem fejeztem be a mondtatot véletlenül - ha tudja fizetni a felújítást és a rezsit! Akart lenni..

Na szóval...


A szülő nem azért van, hogy eltűntesse az akadályokat a gyermeke elől és nem is azért, hogy helyette megugorja azokat az út során,hanem hogy adjon a gyermeke kezébe egy helyes térképet!

Nekünk segítettek házat venni a szüleim. 4 millió Ft - ot adtak bele.

Egyet már vissza fizettünk. Ez volt 3 éve, és szép lassan fizetgetjük. Egyébként nem akarták vissza kérni. Mi utaljuk a szamlajukra. Legyen tartalék a nyugdíjas korra. :)

2019. nov. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
41%

Nem venném meg.. természetesen támogatnám a céljában. Akár kis részben anyagilag is.( hiányzik valamenyi.. stb)


Szerintem ha valamit készen kap az ember nem annyira értékeli...

2019. nov. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
92%
Ha lenne miből, persze. De ha nem, akkor sajnálom, de attól még tudni fogja, hogy szeretem, sőt, nem dobom ki az utcára, mert elmúlt 18. Sajnos a mi szüleink sem tudtak minket segíteni ebben (megjegyzem, a párom szülei megtehették volna, csak nem úgy gondolkoznak, mint mi), ami azt vonja maga után, hogy valószínűleg mi sem fogunk tudni lakást venni a lányunknak. De minden hónapban teszünk neki félre pénzt, és ha egyszer majd úgy gondolja, akkor azt megkapja egyben, már az is több lesz, mint amennyit mi kaptunk hozzá.
2019. nov. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
92%
Nem gondolom alapnak. Nekünk a berendezésbe pótoltak a szüleink, nagy segítség volt, de azért szeretnénk, hogy a gyerekeinknek még könnyebb legyen. Lakást vagy házat biztosan nem fogunk nekik venni, de már a születesükkor kötöttünk mindkettőjüknek egy megtakarítást amit 18 vagy 24 évesen vehetnek majd igénybe, ha jól emlékszem.
2019. nov. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
86%
Nem gondolom, hogy alap lenne. Ettől függetlenül ha megtehetem veszek nekik (jelenleg úgy tűnik, hogy erre jó esélyük lesz, de ki tudja mit hoz évek múlva a sors), de mindenképp próbálom segíteni őket.
2019. nov. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem a segítség alap anyagilag és bármiben felnőttként is.


Aki megteheti segítse a gyereket házzal, de ha tőle csak 5 ezerre telik havonta, akkor annyival.


Én teszek félre a gyerekemnek, nem tudom, mire lesz elég, de addig lakik nálam, ameddig akar, fogok neki adni pénzt az egyetem alatt is, sőt, ha külön él küldök majd sokszor kaját is, segítek ezt azt elintézni/ takarításban besegíteni, gyereknevelésben miatta is és magam miatt is(amennyiben szeretné)


Szerintem akinek több házra való pénze van, de a felnőtt gyerekét nem segíti, az megérdemli, hogy egyedül maradjon, ha bármiben rosszul áll a helyzete, akár magány, akár anyagi..


A gyerekem nem csak 18. évig a gyerekem, örökre az marad.

2019. nov. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
42%

Nem vennék lakást neki. Azért nem, mert a környezetemben többieknél is láttam, hogy ez mennyit ér. Sokan nem becsülik meg az ingyen lakást, elherdálják.

Viszont gyűjtünk neki, amit majd megkap. Nem lesz egy lakás ára, de segítség lesz, hogy ne 0-ról induljon. És természetesen besegítünk a lakás vásárlására, felújításában, amiben csak kell. De nem fogjuk az egészet mi meg enni és készen átadni.

2019. nov. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 piroska és a farkas ***** válasza:
41%
Szülőként sem elvàràs magam felé, és gyerekként ( fiatal felnőttként ) sem volt az a szüleim felé. Én megkaptam azt a tàmogatàst, h sosem kellett albérletben élnem ( hol külföldre jàrtam, hol a munkahely biztosított szolgàlati szàllàst ), de bàrhonnan hazamehettem a szobàmba, végül 31 évesen vettem sajàt ingatlant. A rezsibe beleadtam, de összességében töredékét egy albérlet àrànak, tehát szerintem simàn sokmilliós tàmogatást kaptam ezzel. Ezt én is megteszem majd a gyermekekért.
2019. nov. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!