Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok? Illem vagy...

Mit gondoltok? Illem vagy elvárás?

Figyelt kérdés

Baba született, eltelik a pár hét, jönnek a rokonok.

Adott egy rokon, történetesen mama, aki kérdezget már terhesség alatt is mi kell, majd vesz, amire szükség van. Kérdezget a pihi alatt, míg nem jöhet, mi kell, milyen pelenkat használ... Naivan az ember elmondja, erre kap olyan ruhadarabot, ami már nem megy rá (lett volna a fiának lehetősége odaadni, míg még rá tudtuk volna adni!) és matrac lepedőt, ami nem jó a kiságyba (mondva lett, hogy nem kell semmi a kiságyba, mert van minden...).

Ezek után most illem szerint nem valami hasznos dolgot kellene vinni baba látogatás alkalmával? 1 hó alatt sokat nőnek, nem nyomja, hogy esetleg porosodik, amit hozott?

Pipa vagyok, mert az emberek miért kérdezik mire van szükség, ha basznak rá és tök felesleges holmit hoznak?


2019. márc. 6. 10:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

SOHA nem kértem olyat, amire SZÜKSÉG van. Mert azt megvettük mi.


Ha hoztak ajándékot, az csak plusz volt. Én nem lennék pipa azért, mert nem megfelelő az ajándék. Megköszönöm, félreteszem.

Ha olyan, elajándékozom, ha nem olyan, kidobom (ez a ritkább ugye).


Ennyi. Nem vagy kicsit kimerült és ingerlékeny???

2019. márc. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De az is.... Csak annyiszor eljátszotta már az ilyeneket, hogy betelt a pohár.
2019. márc. 6. 10:29
 3/15 anonim ***** válasza:
40%

Mivel telt be a pohár?

Túl sok ajándékot visz???


AKkor a következő kérdésre feleld azt, hogy "köszönjük, mindenünk megvan, nem kérünk SEMMIT!" és akkor nem ér csalódás.

2019. márc. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Azzal, hogy kérdezgeti mi kell... Ígéri, hogy majd ő megveszi ezt vagy azt, kérdezte mi kell. Elmondtuk, tojt rá.

Én az unokámnak olyat viszek, amivel konnyíthetem a gyerekem dolgát. Legközelebb az lesz. Ne hozzon semmit

2019. márc. 6. 10:37
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Mondjuk nálunk a mamák, papák voltak pont azok, akikre nem vonatkozott a 6 hetes gyermekágyi látogatási tilalom. Mert miért is?

Örülj, hogy vitt valamit, bármit is, mert készült, gondolt rátok. Hogy sajnálatos módon már nem tudjátok használni... hát ez van. Lehet, ő sem gondolta, hogy szülés után még hetekig nem is láthatja az unokáját.

2019. márc. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Ajándék lónak ne nézd a fogát.


Szóval nincs ilyen illem vagy elvárás. De felnőtt ember vagy, mond meg, hogy ne hozzon vagy mond meg neki, hogy most jól jönne pár 74-es body. Így nehéz mellélőni.


Nálunk a hozzátáplálásnál akartak mindenfélét hozni. Megmondtam, hogy magam készítem, így inkább előtte egyeztessünk. Így amikor kérdezték mondtam, hogy ha megy piacra hozzon céklát, az jól jönne következő ebédhez.

2019. márc. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
9%

Én mindig azt mondtam, köszönjük mindenünk megvan, inkább süssön valami finomat, vagy főzzön nekünk, annak nagyobb a haszna.

Vagy az erre szánt pénzt adja oda, esetleg elmegyünk együtt vásárolni.

Jah, meg mosogélt-öblitöt kértem, azt nem lehet elrontani, és sose késő odaadni


Így is vett csomó felesleges dolgot, pl rózsaszín plüss unikornist a fiúnknak, de hát na... eladom, a pénzből veszek olyat ami kell.


Nekem se esett jól, mert mondtam neki h rágokánk pl nincs, zokni sose elég, és erre beállított egy full lányos cuccal.


No mindegy, én értem a problémád, de simán eladhatod aztán veszel belöle ami kell

2019. márc. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Akkor ne kérdezze mi kell, és ne mondja, hogy ő hozza...


Mar akkor megvette mikor mondtuk baba lesz... (utólag tudtam meg) Tehat lett volna lehetőség odaadnia. Biztos, ha beszelek vele megmondom neki,

2019. márc. 6. 11:20
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Mond neki hogy hozzon pelenkát/popsitörlőt. Azt elhasználod ha hoz, ha nem hoz akkor meg használod amit te vettél.

Én is sok felesleges dolgot kapok anyóséktól :rossz minőségű, el szabott kínai kis ruhák. A télen kapott overálba most fog belenőni, illetve karácsonyi rucit is hoztak, amibe szintén most nőtt bele. Nyárra fog belenőni a polárpizsomába és a téli kabátba. Ez van, nem panaszkodok, örülök, hogy gondolnak rá. Sok nagyszülő semmit nem vesz az unokájának.

2019. márc. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem vagy te egy kicsit hosztis?! Hozott egy matracvédöt, meg egy bodyt, kit érdekel, ha nem kell tedd félre!
2019. márc. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!