Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, nektek mennyire...

Szülők, nektek mennyire elvárás magatokkal szemben, hogy a gyereketeknek majd saját lakást tudjatok venni, mikor nagykorú lesz?

Figyelt kérdés

Nem titok, a párhuzamos kérdés a másik kategóriában ihlette a kérdésem, de itt főként ugye szülők vannak, érdekelne az itteni közvélemény.

Most azt hagyjuk, hogy ha megtehetem megveszem, mert gondolom a legtöbben így vannak ezzel. Ami érdekelne, hogy van-e olyan aki szerint ez igen is alap, mint a napi meleg étel, ruha, stb.



2019. nov. 13. 13:57
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

14. Vagyok

Látom megjelentek a gyerekek feneke alá mindent betevők.


Szerinem ez nagy hiba.


Mi 2 ève vettük a sajátunkat.

A szüleim megtehették colna, hogy megvezsik nekünk, de lesült volna a képemről, ha a mi életünket az ő megkeresett pénzükön tesszük.

Támogattak, ott laktunk náluk a gelújítás alatt. Rezsibe nem adtunk bele.


Hiányzott egy kis összeg, a felújításhoz, hogy hitelt ne vegyünk fel, azt kipótoltàk. Vissza akartuk adni, akkor a már megszületett unoka részére félretették.


Valahogy így gondolom a saját gyerkeimmel is majd..

Örülök, hogy nem a szüleink pénzelték a házunkat...

2019. nov. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat, szóval lehet ismétlek mást, de a hitelmentes saját ingatlan nem cél, viszont minden eszközt meg akarok adni nekik, amivel ezt el tudják érni. Beleértve az indulótőkét pályakezdőként, a versenyképes képzettséget és az egyetemi évek alatt a nyugalmat (vagyis eltartom, nem szedem el a kuporgatott pénzét), amivel a hitelt fizetni tudja, és a szemléletet a céltudatossághoz.


Pont ugyanezt hoztuk itthonról, és önerőből 28 évesen már a saját otthonunk hitelét fizetjük.


Nyilván könnyebb ha még ennyit sem kellene, de utólag nem bánom, mert kevésbé becsülném meg, ha nem önerőből jutottunk volna ide.

2019. nov. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem cél, méghozzá pontosan azért mert nekem mindent a fenekem alá toltak. Ez negatívan hat az emberre, szóval a gyerekeim megkapnak minden szükséges dolgot ahhoz, hogy tanulhassanak, de helyettük nem fogom megoldani az életüket.
2019. nov. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
86%

Nem gondolom alapkövetelménynek. Én sem vártam el a szüleimtől, sőt fel sem merült bennem. Az élet aztán mégis úgy hozta, hogy kaptam tőlük. Nem vették, hanem sajnos a nagyszüleim meghaltak, így örököltem. Viszont a szüleim meg segítettek felújítani. Úgy érzem addigra bőven megtanítottâk amit kellett, és tudom értékelni, hogy ilyen "szerencsésen" indultam neki az életnek. Bár nem bántam volna ha inkabb a nagyszüleim élnek tovább... ☹️


Egyébként én is azon vagyok hogy minél több mindennel indítsam majd útjára a fiam. Nem fogok neki előre belengetni semmit. De van külön számla ahova neki gyűjtjük a pénzt, illetve sajnos az én szüleim sem élnek majd örökké, és azt az ingatlant majd ő örökli.

2019. nov. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Nem várunk el ilyet magunktól. Nekünk sem vett senki, az volt a cél, hogy a sajátunkat meg tudjuk vásárolni. Ez sikerült. Ha a gyerekeink majd abba az életszakaszba kerülnek, hogy saját lakást akarnak venni, akkor természetesen segíteni fogjuk őket, ha megtehetjük, de nem gondolom, hogy a szülőnek dolga lenne úgy elindítania a gyerekét, hogy a lakását is megveszi neki. Persze nyilván, ha úgy állunk, akkor megtesszük, de erre nem sok esélyt látok.
2019. nov. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!