Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket nem idegesít, hogy...

Titeket nem idegesít, hogy minden kismama fórumon kishercegeznek/hercegnőznek?

Figyelt kérdés
Sokat vártam a kislányomra, már most imádom de nem hercegnő. Eszem ágában sincs annak nevelni.

2019. nov. 15. 12:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi Mohójojónak hívjuk, mert akkora hévvel eszik, hogy az hihetetlen 😂
2019. nov. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
62%
Jézusom. Áldott jó gyereked lehet hogy ez a legnagyobb problémád. Nekem kisebb gondom is nagyobb a hasfájós HERCEGEM mellett, mint hogy ki hogy becézi a sajátját
2019. nov. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy otthon hogyan szólítom a gyereket, az meg egy másik, hogy mások, főleg idegenek előtt hogyan hivatkozom rá. Nálunk is van minden, de ha akárki másnak beszélek gyerekről, a nevét mondom, vagy azt, hogy a kisfiam/kislányom, és nem azt, hogy az én tündér rózsaszálam...

Egyébként eddig egyszer futottam olyanba bele, ami megmaradt. Egy Facebook-csoportban egy anyuka keresett óvodát "Hercegének", majd büszkén közölte, hogy "Felvették a kis Csodámat!" Ez valahogy kiverte a biztosítékot.

2019. nov. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
51%
Nem idegesít. Én másoknak a keresztnevén szólítom a gyerekem, mint ahogy általában. De persze neki szoktam mondani a nevét, kicsi mazsolám, cukorborsóm stb. Na, de nem másoknak vagy idegenek előtt. Az egyik ismerősöm a gyerekét törpének hívta/hívja. A gáz, hogy így kellett az oviban és az iskolában is szólítani. Na én soha nem tudtam, hogy nevezni, képtelen voltam Törpének hívni. Az anyukával ha összefutottam mindig úgy kérdeztem felőle, hogy gyereked, kisfiad. De vannak egyébként normális becenevek is amiket képtelen vagyok az adott illetőnek mondani. Pl. Vivi=Vivcsó (így hívatja magát)
2019. nov. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
63%
Én nem nagyon látom a herceget/hercegnőt. Viszont ne haragudjatok, mert tudom sokan így hívják a gyereküket, de az ANGYALKÁZÁS zavar minden formában... általában már meghalt gyermek/baba/ magzatra használják sokan, és ez így is van jól. De élő személyre használni nagyon hátborzongató.
2019. nov. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
48%
Valóban mindenkinek magánügye hogyan becézi a gyerekeit, de azért megvan róla a saját véleményem, ha valaki szerelmemnek vagy csajomnak hívja a gyerekét. Számomra ez nem normális és egyenesen taszító, de ahány ember annyi szokás.
2019. nov. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de nem is jarok ilyen fórumokra és egyetlen ismerősöm sem hívja így a gyereket. Általában a neven nevezik, de van aki pl cicának hívja. Nem bosszantott sose. Mondjuk az se zavarna ha kishercegnek hívna. Nekem mindegy.
2019. nov. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!