Mitől hízok ennyire?

Figyelt kérdés

A terhességem alatt összesen 5 kilót híztam(68-73).

Mire hazamentem a kórházból 64,5 kiló voltam,de még nincs 5 hónapos a kisfiam és már 73 kiló vagyok.Igaz,hogy mindent eszek,s csak napi háromszor,de a terhességem alatt is ettem,mégsem híztam sokat.Nem tudom mi lehet a probléma,de én még soha nem híztam ennyit ilyen rövid idő alatt,már nem szoptatok.Segítsetek légyszi!



2019. nov. 16. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom, de én is ugyanígy vagyok.
2019. nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem mozdulsz ki, még a házimunka is elmarad sokszor, zéró mozgás mellett kapkodva, odafigyelés nélkül eszel, gyakran “lélekkaját” mert már a kiborulás kerülget... nincs titok, több kalóriát viszel be, mint amennyit elhasználsz. És nem, a gyerek napi 20-30 felemelése nem számít tornának, és nem égetsz vele sok kalóriát. Ez van sajnos.
2019. nov. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Egész nap meg sem állok,főzök,mosok,takarítok,nem zabálok össze-vissza,mégis!Gondoltam a pajzsmirigyre is,de akkor nem kellett volna terhesség alatt is többet híznom?
2019. nov. 16. 19:53
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
A kajától.
2019. nov. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
Azok szokták a pajzsmirigyet emlegetni, akik nem bírják felfogni, hogy túl sokat kajálnak. Ha hízol akkor kalóriatöbbletet viszel be. Egyél kevesebbet, mi olyan nehéz ezen?
2019. nov. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem azok szokták a pajzsmirigyet emlegetni. Nekem pajzsmirigy gyulladásom ismert, de gyógyszerrel terhesség alatt 1 volt a TSH-m, és szülés után 4 hónappal 17, tehát majdnem-túlműködésből komoly alulműködés lett.


A pajzsmirigy gyulladás, mint minden autoimmun betegség, fellángol szülés utàn, ráadásul nagyon nehezen beàllítható, amikor èpp pusztul egy adag pajzsmirigy, akkor egy csomó hormont kiereszt, utàna meg visszaesik.


Nekem azóta is összevissza inog, ugyanannyi gyógyszer mellett volt totál kevés is a pótlás, és volt olyan is, hogy hetekig szívritmuszavarom volt, le kellett átmenetileg állítani a gyógyszert.


Nézesd meg mert ez tök gyakiri baj.

2019. nov. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Vizsgáltasd ki a pajzsmirigyedet, a GyK még nem írta meg azt a scriptet, ami IP cím alapján TSHt mér.


Amúgy meg leírtad a választ, eszel mindent, nem mozogsz (a házimunka sem nem egész napos elfoglaltság, sem nem mozgás). A terhesség alatt ugyanennyi kalóriát ketten fogyasztottatok, most meg egyedül. Nem nagy matek rájönni, h ez sok.

2019. nov. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Amúgy egy vérvétel megmondja van e gond a pajzsmirigyeddel, ha erre gondolsz. Ha nincs vele gond el kell fogadnod, hogy sokat eszel.

Terhesen lehet hogy nem híztál ettől a mennyisegtol mert a szervezeted felhasználta.


Állíts össze rendes étrendet, kövesd egy hónapig azt es csak azt, aztán meglátod. Figyelj arra hogy 5 étkezés legyen 1600-1700 kcal, és mondjuk max 180 gr ch. Ha ettől is hízol majd akkor meghajolok a gyanúd előtt hogy valami nem stimmel.

2019. nov. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Soha életemben nem diétáztam,nem sportoltam,mert nem voltam hajlamos a hízásra,bármennyit is ettem.Ez változott most.

Eddigi terhességeim során nem volt semmi probléma a súlyommal,csak most.

2019. nov. 16. 20:37
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
De akkor mi a kérdés?! Menj dokihoz, csináltass verkepet, és megtudod. Mi így innen nem tudunk mást mondani, minthogy vagy van valami hormonális oka, vagy csak többet eszel, mint gondolod. Csináltass inzulinos terhelést is, kiderül van e IR. Nézesd meg a pajzsmirigyedet is. Stb.
2019. nov. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!