Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek apuka mennyit segít a...

Nektek apuka mennyit segít a gyerek (ek) körül?

Figyelt kérdés
Amikor hazaér a munkából. Mit csinál vagy mit nem? Gyerekek körül illetve otthon a háztartásban?

2019. nov. 19. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Sokat segít. Heti 2szer elmegyek edzésre, addig csak ő van vele. Szokott főzni, porszívózni, mosogatógépbe bepakolni, mosást berakni.. Igazából mindent megcsinál, csak kérnem kell. Gyerekkel is sokat foglalkozik, fürdeti,eteti, pelenkázza, játszik vele, elviszi sétálni.
2019. nov. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem sokat. Persze, ha megkérem, foglalkozik vele, de magától nem sűrűn ajánlja fel. Fürdetésben igen, játszik vele. A házimunka nagy része rám marad.
2019. nov. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

4kor ér haza a munkából, általában a legkisebb, 6 hos megy hozza rögtön (miután atoltozott) , mi ilyenkor szoktunk “ebédelni” , utána meg babazik amíg en elrakom a konyhát, nappalit. Be szoktak fekudni a nappaliba játszani, es akkor ott a nagyokkal (3,7) is beszélget, megbeszélik hogy milyen volt a napjuk.


Nekem ez a legnagyobb segítség, ha a kis matricát átveszi tőlem es tudom csinálni a dolgom 😃

De ha ugy van, mos, főz, takarít , segít sokat.

2019. nov. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Sokat segít és nem kell rá kérnem. A háztartásban szó szerint nekem kellett vele veszekednem, hogy ne takarítson már annyit és amikor itthon van velünk akkor a gyerekkel legyen ne porszívózzon meg felmosogasson. :D Mára sikerült meggyőznöm és már csak néha a kutyasétáltatás és a mosogatás az ő dolga (nekem sajnos még gumikesztyűben is ekcémás lesz a kezem tőle). A gyerek körül is mindent megcsinál ha itthon van, pelenkáz, öltöztet, etet, fürdet, sétálnak.
2019. nov. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
A férjem 4 hónapig 12 órázik a következő beosztasban: 4 nap nappal, 2 nap szabad, 4 nap éjszaka. Az év további részében hétköznap dolgozik 8 órában. Emellé vállalkozásunk van, amit a szabadidejében csinál. A gyerekkel amikor otthon van foglalkozik, nincs olyan nap, hogy ne. Amikor csak teheti ő viszi oviba vagy hozza, autóznak, legóznak, birkóznak :) Természetesen 12 óra munka után nem állítom be porszívózni, de ha épp otthon van napközben akkor besegít. Mosogatógépünk, száritónk van, szóval azt könnyen megoldom, port törölni mindig én szoktam. Ő inkább ablakokat, tükröket tisztítja meg, és az erős tusztítószetekkel való munkákat ő csinálja pl. zsíroldózás, vízkőoldás. A kinti munka teljesen az övé. Egyébként a fiunkat a kezdetektől tisztába tette, fürdette, vitte sérálni, etette, felkelt hozzá éjszaka az elején hasfájás majd fogzás miatt.
2019. nov. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos keveset

Nem azért mert nem akar, hanme heti több nap úgy megy el és úgy èr haza, hogy nem is találkozik a gyerekkel.


Amúgy este ő fürdet, altat.

Ha itthon van mindent megcsinál, nem segítésnrk veszem, teljesértékű apa.

2019. nov. 20. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Játszanak, ketten vannak (ilyenkor barátnőzök, kozmetikus/fodrász/körmös/edzőterem stb.), én otthon maradok és ők mennek el ketten valahova vagy csak úgy elvannak, megeteti, udvaron őrültködnek, akármi. Háztartásban sosem vártam el, hogy segítsen, most sincs másképp.
2019. nov. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

Én itthonról dolgozom, napi 2 órát. Szerintem így nem jogos elvárni, hogy a férjem itthon még takarítson stb. Ezért a háztartást nagyobb részt én csinálom, most, hogy a gyerekek nagyobbak, ők segítenek.

Viszont a férjem minden nap foglalkozik a gyerekekkel, születésük óta. Míg kicsik voltak, ő fürdetett. Mérnök, így a reál tárgyakban ő segít/ett a tanulásban. Nagyon jól magyaráz, viccesen, szórakoztatóan, a gyerekek már középiskolásak, de még így is mennek hozzá "felmondani", mert nagyon élvezik.

Férjemmel hétvégén közösen főzünk, a gyerekek inkább takarítanak addig, nagy a kert, amiben én hétköznap csinálom, ami nem túl nehéz munka, és amihez nem kell gépeket használni, mert azt nem szeretem.

Hétvégén szintén van kertészkedés, két gyerekünk szívesen segít, a harmadik nem szereti, ő a mosást-teregetést szokta intézni. Egy nap családi valami is van, rokonokhoz megyünk, vagy biciklizni, kirándulni.

A férjem bármit megcsinál, meg szoktuk beszélni, hogy mi mindent kell elvégezni, és akkor ő mondja, hogy oké, akkor jó úgy, ha ezt meg ezt megcsinálom. A gyerekeknek már jobban ki kell osztani a feladatot, de legtöbbször zokszó nélkül segítenek.

Nekem fontosabb az, hogy a férjem foglalkozzon a gyerekekkel, mint az, hogy pl. elmosogasson. Szerencsére nagyon jó a kapcsolatuk, szeretik az apjukat és bíznak benne.

2019. nov. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm jó olvasni a pozitiv válaszokat!
2019. nov. 20. 08:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt mondja, hogy elég míves munka volt ilyen színvonalon megcsinálni őket; ő ehhez ért, bármikor hajlandó újabb egyed előállítására kísérletet tenni, bízzam a snassz munkát a gépekre, mert a mi feladatunk sokkal magasabb rendű, mint sem mindenféle vacak mosatlannal foglalkozzunk.

Tény, hogy a két sráccal oda vannak egymásért, sok gondom nincs velük. Ja: meg olyanokat főz, hogy az agyam eldobom! De ha a porszívó hangját meghallja, akkor órákra felszívódik.

Az ágyban nagy matracművész, lenyűgöző fantáziával.

Úgyhogy jól megvagyunk.

2019. dec. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!