Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik papirt vigyem be a...

Melyik papirt vigyem be a munkahelyemre? Babát várok es bennt meg nem tudják. Ahogy bejelentem kivesznek a munkából szóval táppénzen leszek.

Figyelt kérdés
2018. szept. 19. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha nem tudják, hogyan tudod, hogy ki fognak venni?


Én a leletet vinném be, ahol le van írva a terhesség megállapítása.

2018. szept. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A nogyogyasz ad egy papirt, azzal el kell menni a haziorvoshoz, o adja a tappenzes papirt, azt kell a munkahelyre vinni.
2018. szept. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy kivesznek a munkából? Ki vesz ki? Nem tudnak az állapotodnak megfelelő munkát biztosítani? Akkor nem táppénzre kell menned, hanem az alapfizetésed jár. Ezt nagyon sokan nem tudják, munkáltató meg persze, hogy nem szól. :-/
2018. szept. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A 3. válaszolónak nagyon igaza van, nézz utána és ismerd a jogaidat, mert azok jók neked.:)
2018. szept. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Annyit mondtak anno a felvételin h terhesen nem lehet ott dolgozni,, azonnal jelezzük.

Kiskonyvem kedden lesz meg. Akkor elegendő a nőgyógyász által adott papír?

2018. szept. 19. 12:44
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezt igy nem lehet tudni. Vidd be a nogyogyaszos papirod, lehet az eleg. Ha tappenzre kell menned, akkor azt csak a haziorvosod allithatja ki.
2018. szept. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hanyadik heten vagy?
2018. szept. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A tizedik hétben vagyok! A haziorvosom táppénzre vett de mivel kedden lesz meg a kiskonyvem ezért meg nem a terhesség kódja szerepel a papíron.
2018. szept. 19. 12:55
 9/12 anonim ***** válasza:

A kiskönyv megléte nem feltétele a veszélyeztetett terhességnek. Ha a nőgyógyászod megállapította, hogy élő terhességed van, valamint javaslatot tett veszélyeztetett terhesség miatti táppénzre (tehát szerepel a papírodon a NON POT kifejezés), akkor a háziorvos 9es kóddal kell kiírjon, ha van kiskönyved, ha nincs.

Egyébként írásban szokták közölni, hogy ne legyen támadási felület, hogy nem szóltál, tehát nem leletet kell bevinni megmutatni. Tegyük fel, szóban elmondod, hogy terhes vagy, táppénzre mész. De 8as kódú tp-s papírt adsz le, akkor a főnök mondhatja, hogy viszlát, ő nem tudott a terhességedről mikor kirúgott.


Tehát leírod a főnöknek címezve, hogy Alulírott XY (adatok), ezúton tájékoztatom, hogy 2018.15.29-től táppénzen leszek, mivel gyermeket várok. Előre láthatólag 2075. május 21én szeretnék visszatérni a munkába (természetesen csak akkor írd ezt, ha tényleg vissza akarsz majd menni, így akkor kb. tudják, hogy mennyi időre keressenek helyetted mást, de ha nem akarsz visszamenni, akkor ne írd bele), de ha közben változás áll be, természetesen tájékoztatom.

Tisztelettel: XY

Dátum

2018. szept. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod ilyenről meg nem is halottam eddig. Ezt úgy is megtehetem h egy nagy vállalatnál dolgozom, több ezer emberrel egyutt, külföldi főnökkel? Felettesem van, muszskvezeto cimezzem neki?
2018. szept. 19. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!