Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen egy hiperaktív...

Tényleg ilyen egy hiperaktív gyerek?

Figyelt kérdés

Sógornomnek 6,5 évesek az ikerfiai.

Az egyik állítása szerint hiperaktív. Hordták tornára, de abba hagyták mert semmit nem csinált.

Pár nap anyósomnal voltunk. A srác becsimagolt valamit papírba és ledobta a 2 éves fiam elé, egy konyha kés esett ki belőle. A fiam nyúlt volna érte, gyorsan felvettem. Anyósom is csak leesett.

Ma meséli anyósom, hogy ki rúgta a testvére maradandó fogát.

Otthon tör zúz. 3 tablet, 2 okostelefont tört össze.

Anyja mindig vesz neki másikat.

Szeptemberben mennének suliba. Kérdésre nem válaszol, csak azt hajtja, hogy pisis, kakis pelenka. Még ordít mint egy vadállat.

Jogos ha nem engedem a közelébe a gyerekem?

Amúgy tök cuki volt kicsinek, hallgatott rám, most már senkire sem. Kár érte.


2019. dec. 6. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha 6 évesen még pelenkás, akkor nem a hiperaktívitás a fő probléma, max valami más tünete.
2019. dec. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem pelenkás már rég, csak kérdezem tőle mi volt az ebéd közli kakis pisis pelenka.

Mindenre ez a válasz.

2019. dec. 6. 10:50
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Sztem pszichológus kell neki.

Egyébként ha jól értettem kiskirályként van vele bánva, ez a legnagyobb baj. Korrekt és konkrét szabályrendszer felállítása, továbbá: én sem haltam bele gyerekkoromban 1-2 jó időben elcsattanó anyai v apai pofontól.

2019. dec. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem itt más lesz a probléma. Egyetértek a pszichológus meglátogatásával.
2019. dec. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a súlyos hiperaktív lehet ilyen. Azt engedsz a saját gyereked közelébe, akit akarsz. Ennek a fiúnak fejlesztés kellene, a suli így nem fog menni. Van sokféle torna, ha az egyik nem megy, másikat kell keresni, amúgy én az ilyen gyereket beiratnám napi több óra sportra, jót szokott tenni.
2019. dec. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem kifejezetten a hiperaktivitást, de az ADHD-t kísérheti magatartászavar. Agresszió is sok gyereknél megfigyelhető, gátakat nem ismeri, kezelhetetlen, opponál. Mindez úgy, hogy amúgy egy okos, értelmes, érett gyerek.

Mielőbb nevelési tanácsadóba, illetve pszichiáterhez kellene vinni. Nem vagyok híve a gyógyszerezésnek, de ha valóban hiper (adhd-s?) a gyerek komoly segítséget jelenthet.

2019. dec. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%

Az én gyerekem hiperaktív. Beirattam sportokrra már oviban, ahol levezeti az a napi feszkót. Fáradni nem fárad kb sose, de azért jelentősen másabb a viselkedése másfél óra aktív sport után.

Ha valamit összetört , sosem kapott másikat. Szépen a következetességből tanult . Nehéz időszak volt az tény, de most 6-dikos és ebben a hónapban 5-ös volt a magatartása :)

Iszonyú következetesnek kell lenni, máshogy nem megy. TSMTtorna nagyon fontos lenne, azt is ösztönözni kell, valami jutalommal. Akkor működik, emellet pszichológus sem áárt.

Súlyos hiperaktivitásnál gyógyszer is. De én nem engedtem. Kivontuk az éeltéből a cukros dolgokat, ízfokozókat, rájöttünk, hogy nagyon nagy hatással van a viselkedésére, hisz felpörgeti.

Csak úgy lehet nomrális jövője a gyereknek, ha kb ezek be vannak tartva. Vannak a súlyos esetek, ahogy írtam, ott komolyan pszichológiai megtámogatás és ha semmi sem degít akkor gyógyszer kell.

2019. dec. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hiperaktív-e az a gyerek, de teljesen jogos, hogy nem engeded a magad gyereke közelébe.

Én a testvérét sajnálom nagyon, aki együtt lakik vele, és ha úgy alakul, a fogait rúgja ki a másik (tehát maradandó testi sérülést okoz neki).

Anyuka csinál vele valamit? Hordja szakemberhez? Egyáltalán ki diagnosztizálta nála a hiperaktivitást? Mert az nem diagnózis, hogy a laikus anyuka internetről összeolvas ezt-azt, és rásüti a gyerekre, hogy ez a baja. Óvoda jelezte-e (akár a szülők, akár a gyermekvédelmi rendszer felé) a problémát? Iskolaérettnek tekintik ezt a gyereket?

2019. dec. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Vissza maradtak az óvodában, mivel nyári születésűek. Pszichológushoz hordják havonta egyszer. Hajnalig fent van, fél 3 körül alszik el minden nap.

Mondtam nekik, vizsgáltassak ki a Vadaskertben.

Anyuka vesz neki megint okostelefont, addig is elvan. Szerinte okos, értelmes gyerek. Anyósomat sajnálom, mivel sokszor passzolnak hozzá.

2019. dec. 6. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!