Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 2 vagy több gyereket...

Ha 2 vagy több gyereket szeretnék, azzal károsítom a Földet?

Figyelt kérdés

Már egész kicsi gyerekként imádtam a gyerekeket. 3 évesen babákat pesztráltam, 5-6 évesen a nálam 2-3 évvel kisebb gyerekeket, és így tovább. Minden gyerek szeret engem, és én is szeretem őket. Minden évben többször vagyok kicsikkel, és nagyon szeretek róluk gondoskodni: főzni nekik, játszani, rajzolni velük, fésülgetni a hajukat, öltöztetni őket, vagy szimplán megfogni a kezüket, és elkísérni őket valahová.

Félreértés ne essék, nem vagyok pedofil, sose lennék képes molesztálni őket. Csak mindig, ha a jövömet próbálom elképzelni, ott lebeg a szemem előtt egy nagy, boldog család (amiből az első megadatott nekem, a második meg szó-szó😅)

De egyre többet hallani ilyet, hogy "a Föld túlnépesedik, ne vállalj!" "Ebbe a világba minek" "Ha a szaporodás a legfőbb célod, unalmas ember vagy" és még sorolhatnám.

Korombeliek ferde szemmel néznek rám, mikor azt mondom, "legalább 2, max 5 gyereket szeretnék", mintha a Marsról jöttem volna. Nekem nem ez az egyetlen célom, szeretnék egyetemre menni, munkába állni, utazgatni (persze nem ilyen luxus helyekre, ahová a felső 10 000 megy, inkább belföldön, Európában + az életben 2-3* a kontinensen kívülre), kipróbálni új dolgokat, és a hobbijaimmal foglalkozni. Viszont úgy érzem, ha nem lehetne gyerekem, akkor boldogtalanabb lennék.

Szerintetek ez baj, és változnom kéne?

18/l



2019. dec. 8. 12:33
 1/10 anonim válasza:
29%

Szia. Semmi baj sincs veled, teljesen jó a felfogásod, aranyos vagy, hogy így gondolod.

Ezt a klíma hisztit meg ne vedd komolyan, üres kampányszöveg az egész.

Pont az ilyen józan gondolkodású fiataokra van szükség, mint te, hajrá. :)

2019. dec. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Az ember létezése károsítja a földet. A -zé létezésed is. Egyetlen gyereké is. De nehogymar ezért ne vállaljon valaki gyereket. Ha odafiygel valaki arra, hogy a lehető legkevesebb szemetet termelje, a lehető legkevesebb kárt okozzon, akkor nincs semmi baj a gyerekvallalalssal.
2019. dec. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Cuki vagy de a sajat gyerek sokkal nehezebb mint masera vigyazni neha... majd ha megkesz az elso meglatod hogy akarsz e tobbet.
2019. dec. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

A “klíma hiszti” aztán meg majd pislogsz mikor 3 év múlva kinyír mindenkit.

Szerintem irreális dolog az 5 gyerek, meg még jópár dolog amit leírtál, de még fiatal vagy, ha szeretnéd hajrá.

Lesz bőven elég ember, aki majd helyetted is nem akar.

2019. dec. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy kampányszöveg lenne az egész. Elég sok rosszat tesz az emberiség a Földdel. Nem feltétlen Magyarországgal van a gond, főleg Kína és az USA él nagyon nagy lábon, mi európaiak meg próbálunk jó példa lenni az újrahasznosítással, megújuló energia nagyobb mértékű használatával, és a takarékoskodással.

A baj az, hogy vannak helyek, mint pl Afrika nagy része, ahol egyszerűen nincs anyagi háttér, se pedig megfelelő környezet pl napelemek építésére. Az ottani emberek nem elég képzettek, az országok nagy része ritkásan lakott, így egy-egy ilyen bioerőmű építése nem oldaná meg a dolgokat, mert vagy szétkapkodnák a helyiek, hogy pénzt szerezzenek maguknak, vagy szimplán ott lenne, és a sok energia, amit megtermel nem hasznosulna eléggé.

Nagy probléma még az urbanizáció, egyre kevesebben laknak falvakban, az emberek többsége nem termel magának semmit, mindent boltban vesz, ezzel támogatva a nagykitermelést.

Persze ezzel nem azt mondom, hogy mindenki, aki városban él, rohadjon meg, és csak az az értékes ember, akinek kapa és gereblye van a kezében, de szerintem foglalkozni kéne a globális felmelegedés kérdésével. Az már más dolog, hogy minket, magyarokat rengeteget piszkálnak ezzel, miközben leginkább a népesebb, tengeri kereskedelemben intenzíven résztvevő országok károsítják a bolygónkat az áruk hajón való szállításával, illetve, mivel tele vannak mindenféle látnivalóval, sokan mennek oda repülővel, ami ugye szintén nem éppen környezetbarát 😅

2019. dec. 8. 12:57
 6/10 A kérdező kommentje:

Jézus, mikor el kezdtem írni, még csak 1 válasz volt 😅

Persze, tudom, 5 gyerek elég sok, azért az a max, mert azt csak nagyon szerencsés anyagiak mellett vállalnám, egy viszonylag jól kereső férj mellett.

És azt is tudom, hogy gyerekekre vigyázni nem olyan, mint nevelni őket, de szerintem az sokatmondó, hogy egy kislány 1 héten keresztül mindennap nálunk volt, mert jobban szeretett engem, mint az anyját 😶, bár ez inkább szomorú szerintem 😥

Ja, és köszi szépen a válaszokat!😇💙

2019. dec. 8. 13:01
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Klíma hiszti, na persze, pont az ilyen korlátoltak miatt tartunk ott ahol, Donald Trumppal az élen, aki még a párizsi egyezményből is kiléptette az USÁ-t. Globális klímaválság van, aki ezt nem akarja tudomásul venni, az mérhetetlenül ostoba. persze a legtöbben nem akarják, mert a kényelmük a tét. A legnagyobb "ellenség" viszont a szén-dioxid kibocsátás és a túlfogyasztás, z a beteg társadalom, ami mindent abban mér kinek van több, szebb, jobb. Mindent lecserélnek újra, mikor működik a régi, egy hatalmas szemétdombbá változtatva ezzel az egész bolygót. És igenis a fejlett nyugat aki termeli ezt, nem a harmadik világ túlnépesedése a felelős, a nyugati civilizációk ontják a mérget, de még a szennyüket is máshova viszik, szagolják az indonézek meg a kínaiak a mocskot, amit az odatelepített európai/amerikai gyárak okádnak. Ott tartunk, hogy menő a katasztrófaturizmus és azt gondolja mindenki mennyire cool, ha elruccan repülővel hosszúhétvégézni, ezzel is hozzájárulva a légkör szennyezéséhez pusztán hobbiból. autóvalkell vinni a suliba is a gyereket, nehogy gyalogoljon, minél messzebbről beszerezni a menő élelmiszert és eldobható palackból vedelni a vízet, a ruhatárat szezononként lecserélni, az ájfont is és ha nem költ egy misit az ember a gyerek érkezésére, akkor már milyen az anya, az instamamik a menők, a marhák meg nézik őket, sőt egyenesen olyan életre vágynak maguk is. Csakis cybex és stokke babakocsiba lehet tolni azt a gyereket, és a tesó érkezésekor már újat kell venni, high end alapozót illik a képünkre kenni. undorító ez az extrém túlfogyasztás és ez a menő. Ha valaki szól ellene, ráfogják, hogy irigy, pedig lehet tudatosan élni pénzzel is. Egyéni szinten is rengeteget lehet tenni. Akkor kocsiba ülni, ha muszáj, tömegközelekedni ahová lehet, elfelejteni a palackozott vízet, a műanyag zacskókat, egyebeket, minimalizálni a háztartási szemetet, újrahasznosítani, helyi termelőket, hazai gyártású termékeket priorizálni, a szükségesre költeni, nem lecserélni ami még működik és eheten sorolni a végtelenségig. És első körben nem belenevelni a gyerekebe már óvodás korában, hogy az a menő, aki akinek dizájner cuccokban jár és mindent havonta lecserél és a legújabbja van mindenből, csak azért,mert másoknak is, mikor felnő és lesz még élhető légkör, hálás lesz érte.

A jelenlegi gazdaági modell alkalmatlan arra, hogy megoldjuk a klíma és még inkább a fenntarthatósági válságot, ami nem érkezik a jövőben, hanem már itt van és rohadt hangosan dörömböl, csak nem akarja senki meghallani, mert ahhoz a saját életén kellene változtatni és az rohadt kényelmetlen, ezért azt hazudja magának és mindenki másnak, hogy még ráérünk, még van idő, majd a jövő nemzedéke megoldja, meg a tudomány és a sok tudatlan meg elhiszi, csak ne kelljen véletlenül sem lemondani semmiről, ne kelljen áldozatokat hoznia egy élhető jövőért.

2019. dec. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
14%
Nem
2019. dec. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%

Ha eléggé odafigyelsz arra, hogy az életmódod minél környezetkímélőbb legyen, lehet, hogy 5 gyerekkel együtt sem szennyeznéd annyira a bolygót, mint mások kevesebb gyerekkel vagy akár gyerek nélkül.

Ezek egyébként is csak elképzelések, vágyak, még sokat változhatnak, mire odajutsz, hogy legyen saját gyereked. Mire megszületik a második (vagy első) gyereked, lehet, hogy te is és a jövendőbeli férjed is azt fogjátok gondolni, hogy ennyi pont elég lesz, vagy a körülmények nem lesznek megfelelők többhöz. Ez a jövő titka, addig meg nyugodtan álmodozz, és ne foglalkozz mások véleményével. Ezzel nem ártasz senkinek.

2019. dec. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
16%
Hát 5-öt azért nagy eséllyel nem fogsz szülni, inkább 2, 3 gyereket, ez általánosabb. Minden ember szennyezi a környezetet, de ha szelektíven gyüjtöd a szemetet, takarékoskodsz a vízzel, árammal, gyerekjátékból fa, papír alapanyagút választasz, igyekszel kevés szemetet termelni, de sorolhatnám napestig a mosható pelustól a csomagolásmentes boltig, sokat tudsz tenni. A gond inkább azokkal van, akik nem ilyen jó helyen élnek, mint mi, szülnek 10 gyereket és lehetöségük sincs a környezetvédelemre.
2019. dec. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!