Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem kellett volna gyereket...

Nem kellett volna gyereket vállalnom. Más is érzett már így? Mi lett a megoldás?

Figyelt kérdés

Eleinte azt hittem, szülés utáni depresszió.

De évek teltek el és nem lett jobb.

Azt hiszem nagy hibát követtem el. :(


2019. nov. 23. 09:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%

Én is így vagyok vele

Vagy beletörődsz, vagy elhagyod őket, vagy öngyilkos leszel

2019. nov. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%

Erre szokták mondani, hogy késő bánat.

A megoldás, hogy keresel egy szakembert és megkeresitek az okát, majd felépítitek, hogy ezt az érzést hogyan lehet tudatosan megváltoztatni, mi kell hozzá. Persze kérdés, hogy akarsz e tenni ellene és jól csinálni a "szülőséget" vagyszéttárod a kezed, hogy ez neked nem megy. Piszkosul nehéz és rengeteg energiát követel meg tőled, ezt tudom. De a másik oldal, hogy beleszarsz és csak túlélsz ebben a helyzetben, és a gyerek lesz amilyen lesz, beleteszel annyi frusztrációt, amit személyiségfüggően dolgoz majd fel így-úgy. Lehet nem való neked gyerek, de mostmár hogy ott van, hajlandó vagy tenni érte, hogy ő ebből a legkevesebbet érezze, illetve hogy a te érzéseid is változzanak? Jól látszik, hogy egyedül nem megy ha évek múltán is ezt érzed. Ne félj segítséget kérni!

2019. nov. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Van amúgy segítséged, vagy évek óta minden a te nyakadban van?
2019. nov. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A segítségeim kiszámíthatatlanok, néha lelkesen itt vannak, néha semmi hetekig. De nem úgy vagyok fáradt, hogy álmos vagyok, vagy kimerült. De reggel mikor kinyitom a szemem, nem akarok felkelni. Megteszem, csinálom a dolgom, a munkám, stb. végig egy gombóccal a torkomban, mert szívem szerint csak bőgnék egy sötét sarokban. Emberekhez kedves vagyok, nem látják szerintem, hogy min jár az eszem. Az öngyilkossághoz azt hiszem gyáva vagyok, pedig pár módját már átgondoltam. De végül nem tettem meg. Elmentem pszichológushoz aki azt mondta, hogy nem szabad megengedni, hogy így érezzek, és ezek után én már nem mertem őszinte lenni hozzá, néhány alkalom után mosolyogva elköszöntem.
2019. nov. 23. 11:17
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
A második gyerekeknél jöttem rá, ez még nagyobb szívás. Egy gyerekkel bírtam, nem éreztem így. Kettóvel nem és nem a kisebb miatt érzem ezt. Úgy érzem a nagynak nem tudok normális anyja lenni. Légyszívesebben elmenekülnék ebből a világból.
2019. nov. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ugyanígy jártam, a második után borultam ki, és nem jövök helyre. Az elsőnél még bírtam. Azt hittem, ez nem vészes. És nekem is a nagyobbal van a több problémám. Valami lehet ebben a helyzetben...


Mennyi idő van a két gyermeked között?

2019. nov. 23. 11:35
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Biztos, hogy rossz pszichológusnál voltál, ilyet egy szakember nem mond. Sajnos akihez jártam, őt nem tudom ajánlani, mert januárban meghalt, pedig ő fantasztikus szakember volt. Mindenképp keress tovább, esetleg ajánlások alapján, aki imaginációs technikával és pszichoanalízissel dolgozik.

Tudom, hogy nagyon nehéz két gyerekkel, főleg ha kicsi a korkülönbség. De ezzel mindenképp foglalkozni kell, mert még évtizedek vannak előtted.

2019. nov. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Jóindulatbol írom, keress fel egy orvost aki segít rajtad. :)
2019. nov. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Tehát rosszul érzed magad a bőrödben? A régi életed jó volt, maximálisan elégedett voltál? Vagy amúgy is depresszív típus vagy? Ki tudsz emelni valami konkrétat, amitől nem érzed jól magad? /pl.a hétköznapok monotonítása/ Az alaproblémára kellene rájönni,amiből ki lehet indulni.

2019. nov. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok. 3,5 év, de még a "nagy" is itthon volt (nem kezdte az ovit), amikor a kicsi született. Valahol ott csúszott el.

A nagy "problémás", születése óta fejlesztésre szorul, pont ezért fsza anyukának (bocs a jelzőért) gondoltam magam, hogy "én mennyire jól menedzselem" a helyzetet. Tartottam ugyan tőoe, de maximálisan bíztam, hogy kettővel is menni fog. Hát nem.

Rá kellett jönnöm, hogy azért tudtam olyan jól kezelni a nagyot, mert csak rá kellett figyelnem.

Amióta viszont (9 hónapja) megvan a pici, úgy érzem, szétszakadok. A nagy "kezelhetetlen", az idegeim pattanásig, ordítok mint egy állat és utálom magam.

2019. nov. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!