Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki hasonló cipőben jár/járt...

Aki hasonló cipőben jár/járt tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt, 2 éve együtt is élünk. Még tanulunk mindketten, mesterszakon, mellette pedig 20 órában dolgozunk.

Az utóbbi évben nagyon elkezdtem vágyni a babára, és párom is támogat, de meg akarja várni még, mire befejezzük a sulit. Ez 2021 májusára várható. De nagyon félek, hogy én addig belecsavarodok ebbe az érzésbe. Megvan a 365 nap munkaiviszonyom a támogatásokhoz, de egyenlőre jobban jönnék ki a diplomás gyed-del, mivel csak 20 órás munkaidőm van. Az esszemmel én is tudom, hogy az lenne a legjobb ha megvárnánk a két évet, akkor már meglenne 9 hónapom 40 órásban is. Csak mellette meg ez az érzés, amint fél percig magam maradok, egyből a babán jár az eszem. Segítsetek! Írjatok tapasztalatot!


2019. dec. 10. 09:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nagyjából ugyanennyi idősen voltam ebben a helyzetben. Ráadásul a párom testvérének akkor született babája. Ez még jobban nyomott. Aztán rájöttem, hogy én igazából a terhességre vágyok és nem a 20+ évig tartó felelősségre. Hál Istennek ezt felismertem. A sráccal nem is maradtunk együtt, érezhetően nem volt egy az utunk. Majd 28-30 évesen éreztem megint komolyabban, hogy készen állok. Nekem meg kellett érnem a gyerekre és arra, hogy ne csak a rózsaszín ködöt lássam belőle.
2019. dec. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek egyessel. 28 múltam, 23 éves korom óta meg voltam halva a gyerekekért, ami fokozódott, amikor összejöttem a párommal (mostmár férjem) és persze mindenfelé elindult a korosztályomban a bébibumm. Egyetemista voltam, azon gondolkoztam, hogy kéne gyereketvállalni úgy, hogy még össze sem költöztünk és anyáméknál a kisszobában laktunk...


Aztán három év után összeházasodtunk, akkoriban fejeztem be az egyetemet, újra meghülyültem, hogy nekem azonnal gyerek kell, de akkor egy lyukban éltünk albiban. Elkezdtem a PhD-mat, és az albi mellett összegyűjtöttünk saját lakásra pénzt, amit év elején megvettünk, nemrég költöztünk. Most vállaltunk gyereket, aki úton van :)


Utólag visszagondolva hálát adok az égnek, hogy nem engedtünk az én megszállottságomnak. Anyagilag, érzelmileg, párkapcsolatilag is sokkal stabilabbak vagyunk, mint amikor ezek az érzések jöttek, és sokkal jobb körülmények közé érkezik a gyerek. Nyilván nincs biztosíték semmire, de sajnos sok puszta vágyból történt gyerekvállalás siklott félre a környezetemben is (anno csak azt láttam, hogy nekik milyen jó, hiszen nekik már van gyerekük). Érdemes egy kicsit várni és érni.


Tereld el a gondolataid, tanuljatok, utazzatok, építsétek az életeteket, mert később már nem lesz egyszerű.

2019. dec. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kb én is 23 éves korom óta akartam babát. A párommal 2011-ben jöttem össze. Úgy gondoltam vele akarom az életemet leélni és már azonnal gyereket akarok. Persze nem volt olyan az anyagi háttér, hogy valóban gyereket tudjunk vállalni, na meg elég fiatal volt a kapcsolatunk... aztán 5 éve megszületett sógornőm kislánya. Akkor megint feljött bennem, hogy akarom. Én kb akkor kerültem egy céghez ahol nagyon jól kerestem. Párom persze folyamatosan lebeszélt a gyerekröl. Sógornőm lakásában laktunk 35nm-en. Majd sogornömnek 2016ban megszületett a második kislánya is... totál ki voltam készülve, hogy én nem akarok idős anyuka lenni stb... majd 2017-ben a párom beleegyezett, hogy legyen baba. Már 3 éve fix munkám volt, jól kerestem, neki meg még régebben volt fix melója így belevágtunk. 2018 februárjába összeházasodtunk. Júliusba megszületett a kislányom. Nem bánom, hogy eddig vártunk. Azóta saját lakásunk van, saját autónk. És mindene megvan a kislányomnak. És úgy tünik közbe jön a kistesó is. :-)
2019. dec. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!