Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan szülő, aki nem...

Van itt olyan szülő, aki nem ad húst a gyerekének? Nem betegesebb, mint a társai? Elfogadtátok ezt teljesen, vagy erőltetni kéne?

Figyelt kérdés

A lányom egyik napról a másikra közölte, hogy nem szereti a húst, nem kéri. Gondoltam ez is ilyen múló hóbort, de már a 3. hete ez megy. Próbálok ötletelni mindig, hogy mit főzzek. Átverni nem akarom, anyukám szerint meg erőltessem, hogy igenis egye meg. Őszintén, én is csak a csirkehúst eszem, és nagyon nem örülnék, ha valaki elém tenne egy szelet marhahúst, hogy na márpedig azt én megeszem. Szóval ezért nem gondolnám, hogy ez jó eredményre vezetne...


Nem voltam soha vega, vegán, így nem tudom, hogy figyeljek-e valamire így külön, amíg kerüli a húst, vagy valami.

9 éves kislány


2019. dec. 11. 20:03
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
47%

Még mindig nem értem, hogy miért opció, ha vesz valamit ami NAGYON HASONLÍT a húshoz és azt mondja a gyereknek, hogy edd csak meg szépen, ez nem hús csak nagyon nagyon hasonlít rá :D


De hagyjuk, biztos van benne logika, én vagyok a butus, amiért nem értem :)

2019. dec. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
46%

Végigolvastam mégegyszer. Tényleg nem fogom fel, hogy miért akarom a húst valami hússzerű dologgal pótolni, ha amúgy meg minden mást megeszik a gyerek.


Én elhiszem neked, én magam is ritkán eszek húst, imádom a vegán dolgokat, ismerem a lidl-s húspótlókat is, csak ebbe a sztoriba nem tudom beilleszteni, mint “segîtség”. nem volt olyan kérdés, hogy mivel helyettesítsék a húst, mert ezentúl húsmentesen főznek. A gyerek sem azt találta ki, hogy na ő mostantól vega, csak nem szereti, nem kéri. Nincs szükség arra, hogy alternatívákkal pótolják.

2019. dec. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
77%
Így van. Ez a húspótlás a legnagyobb baromság... max annak jo aki pusztán etikai okokból nem eszik húst decez esetben nem erről van szó.
2019. dec. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
9%

Gratulálok fent akadtatok a lényegen, két fogalmatlan. Helyettesíteni lehet, így olyan ételek is elkészíthetőek amikben eredetileg hús van, pl egy bolognai amit szívesen eszik szerintem majdnem minden gyerek. Attól, hogy a húst nem szereti még szerethet olyan ételt amiben esetleg a hús van de magának a húsnak az íze zavarja benne. Én is azóta eszem szívesen a bolognait mióta ilyen pótlót teszek bele, hússal nem ízlett. De akár egy töltött- cukkini, padlizsán, paprika, káposzta, fasírt, húsgombócleves stb vagy nem tudom miket szeret a kislány is elfogyasztható neki is így.

Én nem vagyok vega de utálom a húst, nem szeretem az ízét, másnap még a csirkéét sem ezért nem szívesen eszem húsos ételeket. Ettől függetlenül vannak húsos fogások amiket szeretek és sokkal szívesebben fogyasztom ezzel a helyettesítővel. Így már érthető miről beszélek a kákán is csomót keresőknek?

2019. dec. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem itt te vagy az aki feszt okoskodik...
2019. dec. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
15%
Írtam egy tanácsot, mire valaki elkezdett kiröhögni meg belém kötni és ezért sajnos magyarázatra szorult amit leírtam, holott véleményem szerint teljesen evidens volt a mondandóm ami semmilyen okoskodásra nem szorult volna. Sajnos 1-2 fogalmatlan viszont képtelen volt értelmezni, hogy a húsutálatra miért javaslok húspótló növényi készítményt...
2019. dec. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
26%
Mi is szoktuk venni a lidlis next level vegahusit.Állagra tènyleg husis de az íze nem vagyis az ètelben nem mondod meg hogy nem husi van ha fűszerezve van de mègsem husiízű,attól èn js undorodom.Szerintem nyugodtan tehettek vele egy próbat,annyi hogy dràga szerintem,kb 270g kerül kètszer annyiba mint fel kg daraltsertès.Nekünk a rakottkel ès a fasirt a kedvencünk belőlle ès a gyerekek is szeretik,nyersen szoktak lopkodni mikor főzök:D
2019. dec. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
41%

Nem, nekem még mindig nem érthető, hogy ha egy GYEREK nem akar húst enni mert nem ízlik neki, akkor miért kéne neki megmagyaráznom, hogy lemásoltam az X kaját de csak húspótlóval ami nem hús de nagyon hasonló, tényleg nem. Azt meg, hogy mire adtad ezt a választ, mert senki sem kérdezett olyat, hogy mivel lehetne pótolni a húst, végképp nem értem, de hagyjuk szerintem, legyen neked igazad :)


Azt azért még hozzáfűzném, hogy valószínüleg azért tartod olyan rohadt jó ötletnek a húspótlót ebben az esetben, mert neked nincs ilyen korú gyereked és nem kell egy egyre öntörvényűbb kiskamasznak elmagyaráznod, miért kéne azt ennie :)

2019. dec. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is volt ilyen időszakom gyerekkoromban. Nem emlékszem meddig tartott. Anyukám ugyanúgy főzött tovább húsos ételeket is, egy ideig félretoltam a húst, aztán később újra elkezdtem enni. Nem erőltették soha, de az szerintem hasznos volt, hogy láttam, hogy a család többi tagja jóízűen eszi.

Az esetleges vashiány jeleit figyeld rajta. Darált húsos ételeket, szendvicsben a felvágottat, májkrémet, húsleves levét sem eszi meg? Én megettem ezeket, csak konkrétan a húst nem.

2019. dec. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
14%

Fájdalmasan korlátolt vagy uramatyám, hagyjuk is szerintem mert már fetrengve nevetek azon, hogy hogyan lehet valamit ilyen szinten nem felfogni. 😂

Ez túl reform neked gondolom, egy növényi alapú húspótlónak csúfolt, egy a hússal a kinézetén kívül semmilyen közös tulajdonsággal nem bíró ételről beszélünk amivel a lehetőségek tárháza kb végtelen lesz a vega ételek terén. Nehogy kipróbáld, még kinyílna a világ. 😂

Kérdező, próbáljátok ki nyugodtan, egy vega lasagne pl isteni ezzel vagy bármilyen ételt vegává lehet tenni amit ezelőtt kedvelt, magyarázd el neki, hogy ez nem husi, meg is kóstolhatja “nyersen” mert kizárólag növényi, akár még izgi is lehet neki. Nem húsízű!

2019. dec. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!