Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti be mernétek vállalni a...

Ti be mernétek vállalni a gyereket ilyen körülmények mellett?

Figyelt kérdés

A párommal 5 éve agyunk együtt, egyetemi szaktársak voltunk, mindketten 25 évesek vagyunk. Idén tavasszal kaptuk meg a diplománk, én történelem-honismeret szakos, ő történelem-magyar szakos tanár.


Szeptember óta tanítunk, ő felső tagozaton én pedig gimnáziumban. Mindkettőnk fizetése havi 135 ezer nettóban, ami együtt 270. Szülői segítségre sajnos egyik oldalról sem számíthatunk.


A kiadásaink így néznek ki kb.:

-Albérlet (másfél szobás)100 ezer.

-Rezsi kb. 25 ezer.

-Tömegközlekedés kb. 10 ezer.

-Háztartás (pl. tusfürdők, fogkrém...) kb. 15 ezer.

-Kaja kettőnknek kb. 70 ezer.

-Ruha kettőnknek kb. havi 10 ezer.


Ez összesen 230 ezer ft, tehát ha a legszükségesebbeket kifizetjük , de nagyon spórolunk, akkor marad 40 ezer forintunk havonta.


Tudhuk, hogy ez nagyon kevés, de már 25 évesek vagyunk és mindketten nagyon vágyunk gyerekre. És hiába várnánk még akár 10 évet is, a bértábla alapján van a fizetésünk, ami viszont jóval lassabban emelkedik, mint az árak, tehát amit 10 év múlva fogunk keresni, akkor majd még kevesebbet ér.


Ti mit tennétek így, bevállalnátok a babát, vagy várnátok akkor is, ha tudjátok, hogy érdemileg nem fog emelkedni a fizetésetek?


2019. dec. 16. 16:59
 11/99 anonim ***** válasza:
44%

Hat ennel rosszabb feltetelekkel is nevelnek gyereket. Nagy kerdes, hogy van e hatorszag. Tudnatok e hova koltozni ha az albi valamiert megszunne. Mert ha ti tenyleg tanarok akartok lenni, akkor jobb nektek nem lesz nagyon. Vagy legalabbis nem szignifikansan. En nem vallanam be igy, mert en egyedul tobbet keresek, mint ti ketten es nem tudom elkepzelni, hogy ebbol meg ha 100 ezret albira is kifizetek, akkor hogy jonnek ki belole. Nem tudom, hogy csinaljatok.


Egyebkent mi kaptunk egy csomo mindent a babanak(babakocsi, agy, matrac, hatalmas zsak ruha, cumisuvegek, sterilizalo, legzesfigyelo stb) de igy is kb rakoltottunk meg mi magunk is tobbszazezret. A terhesgondozast is meg lehet ingyen uszni de onnantol, hogy barmi ketely felmerul es kikotsz az Istenhegyiben vagy a Czeizelben csak ugy viszi a penzt az is.


Szoval nektek kell tudni, mit tudtok kigazdalkodni, de nem olcso mulattsag.

2019. dec. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/99 anonim ***** válasza:
70%
Csak a rotaoltás 40ezer forint...
2019. dec. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/99 anonim ***** válasza:
78%

És azért a rezsit is megnyomja a gyerek..

Többet leszel otthon, nem dolgozol egész nap: megy a tv, megy a laptop. Este fürdetés, kád víz a gyereknek.

Többet mosogatsz, többet mosol!

Bár nagy meleg nem feltétlen kell a gyereknek, de azért jobban fűt az ember akár, mint magára előtte.

Szóval a rezsi se ennyi lesz.

2019. dec. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/99 anonim ***** válasza:
86%

Ennyi fizetésből én max 1 gyereket vállalnék és azt is csak néhány év múlva, amikor már elég tartalékot képeztem. Mert mi van, ha Te elmész gyedre és a párod valamiért elveszti a munkáját? Amúgy én a helyedben pályaelhagyó lennék több fizetésért (és több gyed reményében), majd max szülés után fontolóra venném, hogy valóban vissza akarok-e menni a pályára. Alap lenne hogy házasságra léptek, mert az első házasok kedvezményét ki kellene használni ez esetben. (Csak bementek és aláírjátok a papírt, elvégre is, ha enélkül gondolkodtatok a gyerekvállalásban, akkor tök mindegy, hogy van-e lagzi, ebéd, fehér ruha, stb., nem?)

A gyerek viszi a pénzt. Havi átlag 50.000 csak a gyerek ( oltás, kaja, ha kell tápszer, gyógyszer, olcsó ruhák...és akkor még nem beszéltünk mondjuk egy "sima" ekcémáról, amire drága krém kell, de annyira meg nem súlyos, hogy magasabb családi pótlékot tudj igényelni. Fogadott orvosról ne is ábrándozz. Ha plusz vizsgálatokat szeretnétek az zsebbe nyúlós. De ennyi teljes bevételből nagyon alaphangon fogtok tengődni hárman. Szerintem ahogy nő egy gyerek úgy egyre többe kerül. Na meg bármilyen vizsgálat kell, az államiban hónapok kérdése gyereknél is. Épp elég stresszes a gyerekvállalás-nevelés anyagi nehézségek nélkül is hidd el nekem.

2019. dec. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/99 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Mondom ezt pedagógusként, egy jól kereső férj oldalán. Mi 28 évesek vagyunk és tényleg átlag feletti a kettőnk fizetése de marhab sokba kerül már egy baba is! Arról nem is beszélve, hogy először essetek túl a mínősítésen, mert a bértábla alapján csak gyakornokok vagytok...
2019. dec. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/99 anonim ***** válasza:
78%

Ha hasfájós pl márpedig sok újszülött az pl veszed a BioGaiat aminek üvege 4-5 ezer és kb egy hétre elég.

Havi majd egy 20as és még gyakorlatilag semmit nem vettél..

2019. dec. 17. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/99 anonim ***** válasza:
71%
Ne haragudj tényleg nem lehurrogni akarlak, tudom sajnos, hogy milyen ez. Nekem óvodapedagógus diplomám van, de irodában, kényelmes helyen keresek 230 ezret nettóban, és nem kell hazai nem a dolgozatokat, stb. A párom pedig építőiparban sokszor 2-szer ennyit is megkeresi. Nagyon nehezen fogtok kijönni ennyi pénzből, mert neked GYED alatt kevesebb lesz a fizetésed is. Én erre nem merném bevállalni. De nagyon szomorú, hogy egy tanár diplomával, sok évnyi tanulással és belefektetett energiával kevesebbet keres, mint egy gyári munkás.
2019. dec. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/99 anonim ***** válasza:
29%
Elköltöznék egy kisebb városba/nagyobb faluba, ahol olcsóbbak az albérletek és a házak. Tanárokat mindenhol keresnek.
2019. dec. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/99 anonim ***** válasza:
60%

Dehogyis!!!


Mi a kedvesemmel a sooookszorosát keressük annak, amit ti, de nem élünk nagy lábon.


Semmi képpen nem vállalnám be a helyetekben. Nem élet lenne, csak vegetálás.

2019. dec. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/99 anonim ***** válasza:
42%

#17-es vagyok

Miért lettem lepontozva? Mert nem a szakmámban helyezkedtek el, és nem tettem magam idegileg tönkre ilyen fiatalon? Igen, inkább ülök egy irodában egész nap, csendben. Vagy azért, mert le akarom beszélni arról, hogy tanár legyen? Rendben, nem beszélem le, de az én gyerekem nem fog hiányt szenvedni semmiben, míg az egyik ismerősöm tőlünk kérdezte meg, hogy nincs-e egy régi szánkónk, mert annyit nem tud megvenni a gyerekének. Nektek nincs kedvetek egy évben legalább egyszer elmenni nyaralni? Tényleg egyik napról a másikra akartok élni? Persze vannak, akik rosszabb körülmények közé vállalnak gyereket. De élet az?

2019. dec. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!