Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak a férjemmel?...

Mit csináljak a férjemmel? Fog változni?

Figyelt kérdés

Sérv műtétem lesz egy hónap múlva.

Egyáltalán nem érdekli mi lesz, hogy lesz a gyerekkel addig.

Nem kap szabadságot, anya fog a gyerekre vigyázni még haza nem ér.

Az éjszakai ébredéseket elintézte annyival, hogy úgy sem hallja meg.

A kislány nagyon anyás mivel szinte csak velem van.

Férjem egyáltalán nem töri magát rajta hogy hozzászokjon a kislany.

Pedig annyira odavolt a gyerekért...

Én pedig ez miatt folyamatosan idegeskedek mert nem szeretném ha a pici szenvedne, sokat sírna. Csak 1 éves még..

Annyira rossz a férjem felfogása ebben.

Nagyon sokszor csak úgy ott hagyja hogy jól van hisztizzél.

Én pedig sajnálom.

Mit tehetnék?


2019. dec. 17. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy leülsz vele és tiszta lapokkal elmondod amit itt leírtál. Megbeszélitek a problémát. Lehet úgy érzi te ugrasz minden apróságra agyereknél...

Habár 1 évesen még rengeteget kell miatta ugrálni.

Amit tehetsz, hogy most is ráhagyod több órára próba képpen. Pl itt a karácsonyi bevásárlás, menj el egyedül és ök maradjanak egy kritikus déli idöpontban egyedül.

Menj el a barátnöiddel éjszaka vacsorázni, mozizni.

Ekkor tudod jól tesztelni, hogy neked nagyon az elvárásaid vagy a férjed tényleg semmit nem csinál.

2019. dec. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Ő nem akarta ezt a gyereket (tudom, de, sőt még jobban) és a vele járó nyűgöket. A legtöbb kapcsolat a gyerekszületés utáni évben megy tönkre. Mindenki jobban járna, ha a gyerek végig anyukádnál lenne és a műtét után már te is odamennél. Nem, nem fog változni. Sajnálom.
2019. dec. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez az "apja még jobban akarta a gyereket, mint én" általában azt jelenti, hogy ő a gratulációkat meg a helyeslést akarta, a társadalmi státuszt, hogy ő most már apa. Úgy akarják ezt, mint a kisgyerek iskolába menni, azt a státuszt, hogy ő már iskolás, meg a menő iskolatáskát, de az, hogy ott tanulni kell meg dolgozni, úgy éri őket, mint az arculcsapás. Az, hogy az apává válással az jár, hogy lesz egy kisgyerek is a lakásban, sokszor szinte meglepetésként éri őket. Ők társadalmilag akarnak apák lenni, nem gyerek kell nekik, hanem ez a pozíció. És az ember nem is gondolná ezt... Kérdező, megértelek, nagyon nehéz. Az én apám is ilyen volt. Sajnos csak nagyon lassan fog rá megérni, ha egyáltalán. Apám a második gyerek ovis korára ért meg rá körülbelül, én voltam az első gyerek, minden rossz nekem jutott. Anyukádnál hagyd kizárólag.
2019. dec. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Mióta vagytok együtt? Szerintem volt jele, hogy ilyen jellemtelen, csak eltemetted magadban a rossz érzéseket, vagy nem vagytok elég régóta együtt, hogy kiismerd. Egy gyerek felneveléséhez gerinc kell, és felelősségtudat ez iránt, nem csak a vágy.
2019. dec. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket.

6 éve vagyunk együtt, a drasztikus változás akkor jött amikor anyósékhoz kellett költöznünk mert nem lett kész időben a házunk. A gyerek ekkor 3 hónapos volt. Ott magyarázta anyós egyfolytában hogy minden a nő dolga, nehogy mosogasson vagy porszívózzon, sőt még pelust se kell cserélnie mert hát ő dolgozik én meg úgy is itthon vagyok. Utálom ezt a felfogást de nagyon hatott rá.

Most pedig én jártam meg. Amúgy a ház az enyém, örökségből vettem. Anya fog ide jönni arra az időre hogy a kicsinek ne legyen még a környezetváltozással is baj.

2019. dec. 17. 12:46
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
És hagytad már rá a gyereket? Nem látok bele persze, de sok nő ott rontja el, hogy mindent jobban tudnak a gyerek körül, kioktatnak, kritizálnak, és hogy apa elsunnyoghat, nincs rákényszerítve sosem arra, hogy kettesben "kibírja" a gyerekkel és elkövethesse a saját hibáit. Ha emancipációt szeretnénk, nekik is járna ugyanúgy a mélyvíz. Így a férfiak nem is ismerik a saját gyerekeik - egy státusz nekik, ahogy már írták, hogy büszkén mutogathatják a képet, hogy "értük dolgozom", miközben igazából a munkába menekülnek otthonról.
2019. dec. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A férfiaknak könnyű telebeszélni a fejét. A begyöpösödött anyós, a menőző kollégák. Ezért aztán ők hamarabb "csalódnak" a gyerekben, hogy ne olyan, mint kéne legyen, hogy hisztizik stb. Ezt úgy tudod kompenzálni, hogy te beszéled tele jobban a fejét. Mindent, aminek utána néztél, mondj el neki, hogy ebben a korban nem hisztizik, csak szegény már mindent megért, de még nem tud beszélni, ezért az is zavarja, hogy valamit nagyon szeretne elmondani, kérni, de nem tudja szegény hogyan meg mit tudom én. Mindenfélét. Én mindig ezt csinálom, amióta megvan a gyerek, a férjem gyakorlatilag mindent tud, mindennek a tudományos hátterét is stb. amit amúgy nem tudna. Így aztán mikor okoskodnak neki a kollégák arról, hogy minek szopik még, vagy éjszaka átalvása vagy tök tudja akármiről, akkor ő mindig ezt elmeséli itthon és mondja, hogy vagy mondott rá valamit, vagy inkább nem állt le, mert úgysincs értelme, de sajánlja a gyereküket... Amúgy tök jó. De ha én ezeket nem osztom meg vele, akkor nem tudná magától, nem érezne rá sem ilyenekre, ő maga nem néze utána, nem is tudná minek kell, így sokkal jobban hatnának rá a szövegelések, amiket hall a nagy okosoktól, akik amúgy lehet kamuznak vagy megszépült emlékeket mondogatnak, vagy valami ok miatt bélelgetni próbálják ellened.
2019. dec. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!