Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy tudtok gyerek mellett...

Ti hogy tudtok gyerek mellett dolgozni?

Figyelt kérdés
Tudom az apa is dolgozik a gyerek mellett,de azért gyakoribb hogy túlórái vannak vagy olyan beosztása,hogy nem tudja gyereket oviba,suliba hordani,eddig anya volt velük,ezután is neki kell megoldani,tehát csak olyan munkát nézhet ami beosztásban jó,nem ami tetszik,máris kevesebbet válogathat. Sajnos ma már két kereset kell a megélhetéshez. Na meg a reggeli készülődés a gyerekekkel már kimerítő ezt sokan írták.főleg harcolni a gyerekkel ha nem akar menni,és bevinni mindegy gyereket,ezután kezdeni a munkát,amint vége elmenni értük,jobb esetbe nem kell,de a gyerekek éhesek,szomjasak stb. Nem áll meg át élet összedobni kaját,mosás,vasalás,mosogatás,nem sorolom, esti fürdetés,altatás. Ha apa később ér haza vagy csak a gyerekek jobban nyaggatják mindemért anyát,szerintem a nők még mindig többet dolgoznak otthon.a férfiak átélhetik hogy munks után pihenés ha nő csak otthon van és mindent megcsinál,de ha a nő elkezd dolgozni ő soha nem élheti át hogy nincs más dolga,mert alapból fele arányban osztják a házimunkát,ami talán nem is fele,mert a nők lehet hamarabb észreveszik a mosatlant szennyest vagy a gyerekeket kell kiszolgálnia mindig. Ezt írom úgy hogy általában a férfiakat védem :) meg nem mindig tehetnek róla.de nők ti hogy bírjátok? Pláne ha pl 3 gyerek van már nagyok ezért a nő is dolgozik pedig szerintem kamaszokra még többet kell főzni mosni,pakolni,akkor dolgozol mikor a legnehezebb. Hogy bírjátok? :)
2019. dec. 18. 19:01
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Olyan igazságtalan hogy nincs részmunka itthon..
2019. dec. 18. 19:04
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Én tudok. GYES után először 8 órában dolgoztam, plusz 45 perc utazás oda-vissza, délután anyósék voltak a gyerekekkel. Szar volt. Utána találtam egy 6 órásat 5 percnyire, de ott meg unatkoztam... Most a harmadik helyen vagyok, 6 óra, home office, érdekes feladat, lekopogom, tökéletes.

Szóval van részmunkaidő, csak kitartóan kell keresni. :)

2019. dec. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

De, van részmunkaidő, csak nem sokan nőttek még fel hozzá.

Négy kismamám volt, mind a negy heti 20 órában. Először beosztottam őket, aztán azt mondták, megbeszélik ők maguk, mikor ki legyen az irodában. Egy hónapig ment, aztán állandó volt a balhé köztük, úgyhogy kettő ment, és maradt kettő, aki vállalta a nyolc órát.

2019. dec. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

3 gyerekkel , 11,7 és 3 évesek!

Nagyobbik már mindent elintéz,jön megy,megvannak a feladatai és kötelező dolgok.

Én fél 7kor kelek,magamat gyorsan elintézem,amit tudok elvégzek,7kor keltem a kicsiket,öltözés reggeli,fél 8ra suli oviba . A munkahelyem 15percre van szerencsére,8-4ig dolgozom. Fél 5re max beérek értük a suliba oviba,onnan előfordul hogy megyünk boltba,de azt a szabadnapon szoktam elintézni mindig. Hazatérve nem kell mindig főznöm mert több napra főzök,előfordul hogy rendelünk vagy hideget vacsizunk.

2019. dec. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

A férjem 12 órában dolgozik de úgy, hogy 2 napig nappal (6-18) 2 napot éjszaka (18-6) aztán 4 nap pihenő. Ha nappalos, akkor reggel 5 után kelés, készülés, fél 7-kor bölcsiben ezután oviban vagyok aztán rohanás dolgozni. Hazafele jobb esetben édesanyám összeszedi őket, én 5-kor ha nagyon rohanok otthon vagyok. Rosszabb esetben eljövök 2 órával előbb és ha a férjem pihenős, 6-tól 4-ig vagyok. Ha éjszakás elviszi ő őket és értük is megy, köztes időben alszik. Pihenőnapon végképp rendezi őket. (Ezekért cserébe van, hogy pont hétvégén nappalos mindkét nap, akkor húzós de legalább korán kelni meg szaladni nem kell azon a héten)


Házimunkát nem nagyon csinálok munka után. Vacsora vagy melegszendvics, virsli ilyesmi vagy rendelünk valamit. Összemosogatok és ennyi. Hétvégén végzek házimunkát illetve pihenőnapon a férjem.


Így ki lehet bírni. 4 és 2,5 éves gyerekek

2019. dec. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Nekem viszonylag egyszerű volt, mert már a születésük előtt is biztos munkahelyem volt több éve, ahová vissza vártak. Így pl. munkát keresni nem a kicsik mellett kellett. És mivel elejétől kiszámítható volt minden, ezért nem volt gond megszervezni. A gyerekeknek két szülője van, mindketten kivettük a részünket a gyereknevelésből és a házimunkából is.
2019. dec. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Amikor én visszamentem dolgozni, a férjem például váltott azért, hogy ő tudja vinni a kicsit reggelente a bölcsibe, mert nekem fél hétkor el kellett indulni, hogy fél 8-ra beérjek, ő viszont ráért, ezért ő vitte reggel. Igaz, hogy cserébe kősbb is ért haza. Úgyhogy a reggeli készülődés kapásból az övé volt, annak minden "szépségével".

Most már ovis a kicsi is, és nekem is más lett a munkahelyem, ugyanabban az épületben van, mint az ovi, úgyhogy most alap, hogy én viszem is, hozom is. Néha jó lenne, ha megtehetném, hogy én is csak akkor állok fel, amikor már végeztem mindennel, és nem akkor, amikor idő van, és menni kell a gyerekért, de ha azt szeretnénk, hogy a férjem hozza haza, akkor este 6 előtt nem lenne elhozva, mert neki ötig van a munkaideje, egy óra az út az oviig. Ha én dolgoznék messze, és a férjem közel, akkor ő hozná haza. Egyébként meg számtalanszor ajánlotta, hogy cseréljünk, keres ő olyat, ahol 8-tól 4-ig van csak, és intézi a gyerekeket munka után, én meg keressek olyan munkát, amilyet szeretnék, de igazából én nagyon szeretem a munkámat, ő meg nagyon jó abban, amit ő csinál, úgyhogy nekünk megfelel ez a felállás.

2019. dec. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk amikor megszületett a nagy lányunk, gondnok lettem a társasházban, mellette tudtam suliba járni heti 1 napot, letettem 2 szakmát, és a férjem vállalkozásában dolgoztam (otthonról) koordinátorként illetve ügyintézőként. Férjemnek 3 műszakos munkahelye volt, mellette vitte a vállalkozást (költözés, fuvarozás) sokszor nem volt otthon emiatt,illetve sok vidéki, külföldi útja volt, munka utáni indulással, vagy éjszakai fuvarok, és délutános műszakban megérkezett a teherautóval a munkahelyére. Lányunk 2,5 éves koráig csináltuk így, aztán ezt megszüntette, a lányunk bölcsibe került, én meg elkezdtem egy nagyáruházban dolgozni fix délutános műszakban részmunkaidőben, ő át kérte magát a munkahelyén fix 8-15 műszakba, mert talált egy kora hajnali fuvaros munkát, amivel végzett reggel 7 körül, és onnan ment a munkahelyére. Így mindig meg volt oldva, hogy reggel elvittem bölcsibe a lányunkat, délután elhoztam, és ő haza ért a munkából délután 4 re, én akkor indultam, hogy 5 re be érjek. Bringával kellett mennem, vagy elvitt a férjem, és a bringát meg bedobtuk a teherautóba, és este meg mikor végeztem haza tekertem (6 km, és busszal nem tudtam volna menni, mert az utolsó busz után végeztem). Akkor volt rossz, mikor estére rossz idő lett, eső, akkor már aludt a lányunk, otthon kellett hagynia a férjemnek, hogy el jöjjön értem, vagy hozta magával őt is, de hazafelé elaludt, akkor viszont felébredt, mikor hazaértünk (éjjel ha sietett megfordult kB. 15 perc alatt), 22.30-23 között haza értünk akkor még volt egy kis ideje aludni, mert 2 körül kellett kelni. Ez 1,5 évig ment így, sok veszekedés volt, ő meg fáradt volt mindig. Felmondtam, és eljöttem egy 12 órás munkahelyre, 9-21 műszak egyik héten 3, másik héten 4 nap, férjem is felmondott a kora reggeli helyén, és vissza állt 3 műszakos 8 órás munkarendre, addigra kifizettük a lakás hitelt, és mindig össze hangoltuk a műszakjait az én beosztásommal. 2 évig működött, aztán át helyeztek egy olyan helyre, ahol elvárás volt a túlóra, és a főnökkel sem jöttem ki jól, emiatt a férjemmel megint sok veszekedés volt, sokszor kellett a kötelező túlóráim miatt szabit kivennie, vagy cserélnie, hogy tudjuk hozni vinni oviba a lányunkat. Itt is felmondtam, vissza mentem a nagyáruházba újra kasszásnak több műszakba, de 2 hónap múlva találtam egy irodai munkát fix beosztás 8-16,pénteken 8-14, ez nagyon kényelmes volt, kevesebbet fizetett, de ez volt az egyik legjobb munkahelye, de ez a cég megszűnt 2018 év végén, a karácsonyi bulin jelentették be a munkaviszony megszűnését mindenkinek. Pár nap múlva találtam egy másik munkahelyet, megint 12 óra heti 3/4 nap, 8-20, reggel tudtam vinni a lányunkat oviba, ha pihenős voltam hozni is, vagy ha a férjem volt reggeles és én dolgoztam, ő hozta el, ha meg éjszakás volt, és dolgoztam, akkor a munkahelyemhez hozta este 8 ra, ő onnan ment dolgozni, mi meg haza. Most tavasszal eladta a teherautót, mert már kicsit lepusztult szegény, el adtuk a lakást, vettünk egy nagyobbat, elsős lett idén a lányunk, és nem rég jöttem el szülési táppénzre, márciusban születik a második lányunk. Megint mondogatja, hogy vegyünk egy furgont vagy tehert, most van egy kis lakás hitelünk megint, azzal hamar rendezni akarja, de így is talált itt a közelben egy melóhelyet, ahova maszekolni el tud menni bármikor, amikor kedve van, én meg tudom reggel suliba indítani a lányunkat, és délután elmenni érte, hogy itthon vagyok, de már sokat van itthon szerencsére a férjem is. Hogy hogyan lesz majd két gyerekkel még nem tudom, addigra kB 10 lesz a nagyobbik. Anyukámék 60 km re laknak, velük évente 2 alkalommal találkozunk, férjem szülei nem laknak messze, de hétköznap ők is dolgoznak, így csak hétvégén tudtak eddig is vigyázni a lányunkra, ha szükség volt rá, de akkor is nagyon húzták a szájukat, hogy miért kell rá vigyázni, hívjunk bébiszittert ők szeretnének hétvégén pihenni stb.
2019. dec. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm írhattok még :)
2019. dec. 19. 03:06
 10/12 anonim ***** válasza:

En olyan helyet kerestem ahol lehet jarni 7-15 ig.nem is annyira erdekelt a munka milyensege,inkabb csak az,hogy ne itthon uljek.

Egy kis gyarban sikerult talalnom,akkoriban csak 1 muszakban ment a termeles,tobben is igy jarunk.

Koltozes miatt oktobertol atkertem magam 8-14 ig ideiglenesen,amig a gyerkoc belerazodik a korabbi kelesbe,kicsit no meg hozza.

Apja 12 oraban dolgozik,2 napot megy nappal,2nap pihi,2 nap ejjel,2 nap pihi rendszerben.

Most 6:20 kor indulunk,7 re erunk az oviba,viszont delutan 14:45 kor mar ott vagyok.mar persze akkor ha apja nappalos.egyebkent o viszi.

Es itthon is segit,sot,nalunk inkabb apa vegez tobb hazimunkat mert rendmanias.engem annyira nem izgat ha este tele a mosogato,vagy morzsas a padlo vacsora utan.o pedig megcsinalja magatol.

Fozni 2 napra szoktam,es hetkoznap inkabb a gyorsabban elkeszitheto eteleket reszesitem elonyben.van,hogy parom hoz menut etterembol,foleg ha tudjuk,hogy rohangalos delutan lesz.vagy esetleg rossz ejszakank volt pl. betegseg miatt.

Ha a gyerek beteg akkor is kiveszi a reszet,piheno napjain o van vele itthon.

2019. dec. 19. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!