Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan mondtátok el a...

Ti hogyan mondtátok el a családnak a jó hírt?

Figyelt kérdés

Karácsonykor leszek pont 10 hetes, szóval most fogjuk elújságolni a szüleinknek, testvéremnek. Első baba lesz náluk, és anyósom már nagyjából 6 éve várja az unokát, szóval szeretnék egy egész picit különlegesebb körítést adni neki, mint csak odanyögni a vacsora közben, hogy amúgy mi a helyzet.

Amire gondoltam, hogy veszünk kis cuki babacipőket, és az ajándékozás közben felakasztjuk a fára, mondván, hogy nekünk van még egy különlegesebb díszünk is, de aztán elképzelem, és olyan bénának tűnik. Nem igazán vannak jobb ötleteim, csak úgy kiállni mindenki elé, mintha az oviban verset mondanék nem szeretnék.


Ti hogy mondtátok el? Volt valami "különlegesség" a körülményekben?


Köszönet előre is!


2019. dec. 19. 08:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%
Semmi extra nem volt, csak bejelentettük. Anyukáméknál első unoka, így nagy volt az öröm.
2019. dec. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ez a cukiskodás gagyi és gyerekes.

Én azt csinálnám, hogy beszélgetés közben elszólnám magam óvatosan, és várnám a reakciókat. Semmiképp nem akasztanék sehova se kiscipőt, uh képet meg tesztet se.

2019. dec. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem a karácsony elég különleges körítés. Nálunk is úgy volt, hogy a fa alatt jelentettük be, hogy nekünk is van egy ajándékunk... aztán előkaptunk még egy UH fotót bizonyítékként. De persze addigra mindenki kitalálta, mivel elég rosszul voltam :D
2019. dec. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk anyáknapja volt pont, a baba “írt” képeslapot a nagymamiknak. Benne volt, h mekkora, mikor érkezik és h reméli, majd jóban lesznek. Valakinek már a megszólításból leesett, valaki csak pislogott, vicces volt. 😄 Ez volt az elsőnél, a kicsiknél mindig a nagy(ok) kaptak nagytesós ruhát és csak hagytuk őket menni. 😊
2019. dec. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
9%
"Anyu, haza tudnál vinni kocsival összepakolni? A doki fél órát adott, aztán jelentkeznem kell befeküdni."
2019. dec. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
55%
Amúgy pl uh-képet átlátszó gömbbe beletenni és fára akasztani, simán el tudnám képzelni ;)
2019. dec. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
72%

Anyámmal nagyon szoros a kapcsolatom, így odaböktem neki egy reggel munkába rohanás során, hogy pozitív lett a reggeli tesztem. Anyósomnak telefonon mondta el a férjem. Mindketten nagyon örültek. Szerintem nem a körítésen múlik, ahol várják a gyereket, unokát, ott bármitől extázisba kerülnek :)


(Mi direkt kerültük ezeket, mert tőlünk nagyon távol állnak ezek a klisés-nyálas bejelentős dolgok, de nyilván máshol mások a szokások.)

2019. dec. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
3%
7-es vagyok, én azt még hozzátenném, hogy állandósult rosszullétek miatt ha titkolnám, szerintem egy vörösfarkú fa alatti landolása lenne nálunk a romantikus bejelentés egyelőre... :'''D
2019. dec. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
A klisés nyálas dolgok hozzánk se annyira illenek, ezért sem igazán tetszik az, amit kitaláltam. Anyósom szerintem már gyanakszik, minden vasárnap nála ebédelünk, és már kb egy hónapja mindig "influenza", "másnaposság" meg hasonló indokok miatt nem eszek rendesen, mert borzasztó rosszul vagyok amúgy, fogytam vagy négy kilót eddig. De ennek ellenére nekem az se tetszik, hogy csak úgy semmi nélkül kijelentsem, mert azért nekünk ez mégis csak nagy dolog, szeretném a különlegességét valahogy a közléssel is hangsúlyozni.
2019. dec. 19. 09:33
 10/23 anonim ***** válasza:
94%

Én 9 hetes leszek. Szívem szerint világgá kürtölném.

Én nagyon szerettem vna,ha csak a mi titkunk marad a 12hétig. De párom már azon a napon elmondta a szüleinek mert akkora volt a boldogsága. Most a napokban derült ki, h a nagamája is tudja mertvolt nála látogatóban és nem akart titkolózni. A főnökömnek múlthéten muszáj volt elmondanom mert barnázással kiírtak táppénzre. Valószínű január végéig itthon is maradok.

2019. dec. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!