Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan mondtátok el a...

Ti hogyan mondtátok el a családnak a jó hírt?

Figyelt kérdés

Karácsonykor leszek pont 10 hetes, szóval most fogjuk elújságolni a szüleinknek, testvéremnek. Első baba lesz náluk, és anyósom már nagyjából 6 éve várja az unokát, szóval szeretnék egy egész picit különlegesebb körítést adni neki, mint csak odanyögni a vacsora közben, hogy amúgy mi a helyzet.

Amire gondoltam, hogy veszünk kis cuki babacipőket, és az ajándékozás közben felakasztjuk a fára, mondván, hogy nekünk van még egy különlegesebb díszünk is, de aztán elképzelem, és olyan bénának tűnik. Nem igazán vannak jobb ötleteim, csak úgy kiállni mindenki elé, mintha az oviban verset mondanék nem szeretnék.


Ti hogy mondtátok el? Volt valami "különlegesség" a körülményekben?


Köszönet előre is!


2019. dec. 19. 08:51
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
50%
Még mindig nem más válaszát kell kielemezni, hanem akkor írni vmi hiper szuper ötletet... Ja, hogy azt nem tudsz.... Akkor fölösleges a vergődésed.
2019. dec. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
96%

Sosem értettem mièrt kell itt mást bàntani azért, mert esetleg szerintetek “nyálasan” tálalja a hírt.

Egyébként szerintem ugyan olyan gyerekes dolog “véletlenül” elszólni magad majd vàrni, hogy kinek esik le, mint babacipőket venni ajándékba..


Igaz, még nem vagyok terhes, de mentettem màr le 1-2 ötletet a bababejelentésre :)

Az egyik -számomra- legszebb egy képeslap. Kívülre az van írva, hogy “az egyetlen jobb dolog annál, hogy ti vagytok a szüleim...” belülre pedig az, hogy “ti lesztek a gyerekünk nagyszülei” szerintem megható, kedves, de nem annyira intim, mint egy teszt vagy egy ultrahang fotó.


Egy biztos, semmiképp sem “ajándékba” adnám a hírt. Van egy rokonunk, akik totál kimaxolták a babád-ajándékokat az elmúlt két évben. Terhességkor a baba bejelentése volt az “ajándék”, szülinap/névnap/stb pedig MINDENKI a családban képet kapott a gyerekről, ahogy fog egy papírlapot, amire az aktuális ünnepeltnek szánt köszöntés volt ráírva. Cuki meg minden, de televan a polcunk a gyerekről készült képekkel.

2019. dec. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
84%

Nagylányunk: már nem emlékszem szerintem nem volt semmi '' körítés"

Második baba: Márciusban születik, augusztusban volt egy kerti parti születésnapozás, összes rokonom ott volt, nagymamàm szereti, ha megható levelet kap, a csomagjában volt egy levél aminek a lényege az volt, hogy lesz még egy dédunokája, így mindenki megtudta, mikor felolvasta.

Párom szüleivel ritkán találkozunk, nekik telefonon lett elmondva.

2019. dec. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!