Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan mondtátok el a...

Ti hogyan mondtátok el a családnak a jó hírt?

Figyelt kérdés

Karácsonykor leszek pont 10 hetes, szóval most fogjuk elújságolni a szüleinknek, testvéremnek. Első baba lesz náluk, és anyósom már nagyjából 6 éve várja az unokát, szóval szeretnék egy egész picit különlegesebb körítést adni neki, mint csak odanyögni a vacsora közben, hogy amúgy mi a helyzet.

Amire gondoltam, hogy veszünk kis cuki babacipőket, és az ajándékozás közben felakasztjuk a fára, mondván, hogy nekünk van még egy különlegesebb díszünk is, de aztán elképzelem, és olyan bénának tűnik. Nem igazán vannak jobb ötleteim, csak úgy kiállni mindenki elé, mintha az oviban verset mondanék nem szeretnék.


Ti hogy mondtátok el? Volt valami "különlegesség" a körülményekben?


Köszönet előre is!


2019. dec. 19. 08:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem egy uh kép ajándékba nem rossz ötlet. Nem annyira nyálas, de mégis több annál, minthogy szóban mondjátok.
2019. dec. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
97%
Anyukámnak a névnapján a virág mellé annyit mondtam, hogy a másik ajándéka később érkezik, majd júniusban, még jól be van csomagolva.. És odaadtam az uh képet 🙂 volt egy kis sírás, nagyon örült. A családnak egy közös mikulásozás közben mondtuk el, miután a kicsik megkapták a csomagjukat, hogy mi is jók voltunk a férjemmel, mert hozott nekünk is a Mikulás ajándékot, de már nincs formában az öreg, mert eltévedt, és június lesz, mire ideér..😂 Hát ezt se értette mindenki, de előbb utóbb leesett nekik (itt nem mutattunk uh képet, én nem szerettem volna)
2019. dec. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
41%
Lehet hogy velem van a baj, de akkor sem értem, hogy miért ajándék egy baba egy anyósnak vagy a saját anyukátoknak? Miért adjátok elő, hogy a másik ajándék később érkezik? Nekik szülitek, azért csináltátok meg, hogy nekik legyen ajándék? Ez csak nekem hülyeség?!
2019. dec. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
46%

Nem csak neked hülyeség, szerintem is az. Egyből magáénak érzi, aztán elkezd beleszólni mindenbe 🙄😀


Amúgy mi is karácsonykor jelentettük be, a szokásos ajándékkal (tusfurdo csomag), csak akkor babásat vettünk, amin a felirat nagymama/nagypapa volt, illetve adtunk egy képeslapot amin az uh kép volt.


Amúgy mi megvártuk a 12.heti uht csak hogy úgy ne jelentsen be hogy mégis van vmi baj, ami miatt mondjuk tanácsos el etetni.. Nem akarok ünneprontó lenni, csak megjegyzem.

2019. dec. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
39%
Ha tényleg csak a nagyszülők lesznek ott, akkor újságold el, de szerintem a karácsony maradjon karácsony, ne rólad szóljon már. Nekünk is vannak ilyen nők a tágabb családban, akik ekkor újságolták, mindenki gratulált, örült, csak erről beszéltek, a gyerekholmik, mi lesz a neve, stb., a már anyák természetesen osztogatták a tanácsokat, ilyen vizsgálat, olyan ultrahang, 5D felvétel. Akiknek meg (még) nincs gyerekük kb. le voltak szarva karácsony alkalmával, mert nem tudtak a gratuláción kívül mást hozzáfűzni. El lehet rontani így más ünnepét.
2019. dec. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
48%

Én amit akartam 2 éve (végül nem tettem meg, mert párom várni akart januárig a bejelentéssel), de hátha neked jó ötlet, de csak ha ajándékoztok is:


Az üdvözlőkártyákat úgy írod meg, hogy a párod és a te neved mellé felkerülne hogy "és még valaki odabent" :)

2019. dec. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
16%

Atyaisten, utolsó 😂😂😂

"üngyümbüngyümagyameldobommertbabucikácskavanodabenn"

2019. dec. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
62%

Én nem értem, a kérdező feltesz egy kérdést, amire ötleteket vár.

Akinek a terhesség privát dolog, nem tartozik senkire, mi a lófa$zé kommentel? Jobbat mondok, mi a szarér reagál más válaszára?

Tiszta szánalom, ami itt megy. Ami nem érdekel, "leszarom" kateg, na oda köpni az a haszontalan, édeseim...

#16 voltam, bár feltételezem, egyértelmű.

2019. dec. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
41%

"még valaki odabent"

Hol? Az ajtó mögött? A fürdőszobában? A fejedben? Ennél bénább és nevetségesebb ötletet soha nem hallottam.

2019. dec. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
40%

""és még valaki odabent" :)



Az urad tojásaiban jó sokan vannak még bent🤣🤣🤣

2019. dec. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!