Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Karácsonyi ajándékozás iskoláb...

Karácsonyi ajándékozás iskolában. Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Volt egy összeghatár az iskolai ajándékozásnál. Mi ezt a határt betartottuk, csak kicsit lőttünk fölé. Viszont a kislány, akitől a lányom kapta az ajándékát, ennek az összegnek minimum a háromszorosa volt. (egymást húzta a két lány). Így most elég hülyén érzem magam, hogy mi betartottuk, és vettünk x összegért, és kaptuk ennek a háromszorosát. Mi is megtehettük volna, hogy drágábbat veszünk, mert szerencsére nem okoz gondot, de ez így nekem nagyon kellemetlen (gyermekem persze örült az ajándéknak)

A füzetbe nem írták le, hogy milyen összegben vegyünk ajándékot, de többször megkérdeztem a lányomat, ő biztosra állítja, hogy ennyi volt megadva. Nem tudom a másik kislány átadta-e ezt az infót, vagy lehet a szülők nem is tudnak a határról. Vagy egyszerűen csak nem érdekelte őket.

a kérdésem az lenne, hogy én most mit tudnék tenni? Elég nagy a különbség az ajándékok között. Az anyukával nem szoktunk beszélni, nem is találkozunk, csak szülői értekezleteken.


2019. dec. 21. 12:32
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Amikor azt írtam, kicsit az ár fölé mentünk, az a csomagolásra vonatkozott, ugyanis a papírtasak 300 Ft volt. Ezt nem számoltam az ajándék értékéhez.
2019. dec. 21. 21:45
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet akciósan vette. Nyugi. Én is vittem 6000ezres ajándékot, ami mindig mindenhol annyi volt, de egyszer megvettem 1800ert...


Amúgy meg ha meg volt adva, és ők többet költöttek, az az ő dolguk🤷‍♀️ Ha mindketten örültek az ajándéknak, akkor nincs gond.


De olyan jó lenne ha a suliban befejeznék ezt a f@s..ágot, mint ajándékozás, mert az esetek 90%-ban egy gyerek minimum csalódik... De nagyon🙄 Plusz van akinek megterhelő, akkor is ha saját készítésű, akkor is ha minimum összeghatár van...

2019. dec. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
79%

Semmit se csinálj. Inkább így legyen, mint fordítva.


Mi is húztunk Mikulásra. (12.-esek vagyunk)

Egyik osztálytársammal egymást húztuk. Én vettem neki fülbevalót (s csináltam egy kis papírdobozt, amin írta a nevét), egy működő Rubik kocka kulcstartót, egy bögrét, 2 Milka csokit, egy nagy s egy kis csokimikulást + 2 olyan kis Kinder csokit (nem egy egész dobozzal). Nem tudtam mire vágyik, így próbáltam sok kis dolgot venni, hogy valami legalább tetszedjen neki, s a szatyrot nem számoltam bele az összegbe. Hát... az édességnél a 2 csokimikulás bőven elég lett volna, vagy minusz a bögre, mert én kaptam egy doboz bonbont, egy sálat s pár ilyen szaloncukorhoz hasonló csokit. Szerintem a megbeszélt összeg alatt volt...



Ha még egy kicsivel az összeghatár fölé is mentetek ti, akkor semmi okotok arra hogy rosszul érezzétek magatok.

2019. dec. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Amúgy mit kapott és milyen értékben, már ha nem titkos :)
2019. dec. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

A másik kislány is örült az ajándéknak?

Egyáltalán barátnők, vagy "csak" osztálytársak?

Én nem foglalkoznék vele különösképpen, pont arra tanítaná a gyereket az ezen való pörgés, hogy az ajándék értéke a fontos.

2019. dec. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!