Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti nem féltek az élet váratlan...

Ti nem féltek az élet váratlan problémáitól?

Figyelt kérdés

Pl kirúgnak egyik napról a másikra vagy valami betegséged lesz ami miatt nem tudsz dolgozni pl stroke és ápolni kell emiatt a másik se tud menni..

Hogy él meg így a család? Vagy pl sokan hogy vesznek fel hitelt? Mi pl azért nem merünk belevágni mert, ha a párommal történik valami én nem tudom fizetni..

Ti akik gyereket vállaltok belegondoltok a rizikós helyzetekbe néha-néha?

Vagy nem? Majd lesz valahogy?


2019. dec. 24. 19:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én értelek, mert magam is szorongó vagyok, de ezzel meg kell tanulni együtt élni. Én tudatosítom magamban és határokat húzok.

Pl. attól félek folyton, hogy leég a házunk, mert van pár tárgyam, amit nagyon szeretek, de főleg a fényképeim, amik nekem az emlékeket jelentik. Így készítettem egy biztonsági másolatot róluk, ami a munkahelyemen van. Szerintem ez nem nagy áldozat, és a pendrive ára a nyugalmam ára.

Ellenben van, hogy amiatt rettegek, hogy valami elektronikait nem húztam ki, és emiatt ég le. Na itt van a határ, mivel mindig mindent ellenőrzök, tuti biztos, hogy nem felejtettem el, így ha mégis vissza akarnék fordulni, hogy megnézzem újra, direkt nem teszem. Arra koncentrálok, hogy minden oké, és egy kis idő után ez megnyugtat.

A stroke, baleset és társai meg annyira nem rajtad múlnak, hogy felesleges aggódni. Én ezek miatt kimondottan hálás vagyok minden apróságért, hiszen amíg ilyen tragédia nem ér, nincs okom panaszkodni. Légy hálás, hogy nem te vagy abban a helyzetben és segíts a lehetőségeid szerint a rászorulóknak. Ezzel magadon is segítesz, a szorongással meg csak ártasz.

2019. dec. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Voltam mar nagyon nagyon melyen es akkor is megoldodott, elore nem paraztatom magam.
2019. dec. 25. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Fiatalok vagyunk, egészségesek, diplomaval. Ha a párom elveszítené a munkahelyet, szerintem aki keres, tatal alapon, kapna mást heteken belül. A másik, hogy van megtakarítás is. Abból elvenni, amíg újra egyenesbe nem jövünk. Azért ne vállalni gyereket, mert mi lesz ha 10 év után megszunik a munka, betegek leszünk... Nettó baromság. A férjem irodai munkás. Egy éve itthonról dolgozik, így a benzin költsége is megsporolodik (minden nap 30+km) erre kiderült, hogy műtétre szorul. Csak egy hónapot kellett pihennie. A többit nem igényelte, itthonról tudott dolgozni tovább. Nem kell előre ennyire drasztikusan félni a még meg nem történt távoli jövőtől, ami lehet, sőt valószínű, hogy egy téves kép a fejedben...
2019. dec. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Erre valók a különbözô biztosítások, megtakarítások, befektetések. Nekünk pl.csak életbiztosítással egybekötve adott lakáshitelt a bank.
2019. dec. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

De igen... Bár addig az ember nem foglalkozik ilyenekkel, ameddig vele vagy a közvetlen környezetében nem történik meg a baj. Sajnos többet láttunk az utóbbi években 😔 Van egy mondás, ami eszembe jut sokszor: nem a koros a soros. (ezt temetésen hallottam)

A munkahely elvesztése még a kisebbik gond.

Egészséges legyen, a többit meg lehet oldani. Nekünk "csak" 1 gyermekünk van és nem lesz több. Ez tudatos döntés volt. Őt fel kell nevelünk, bármi is történjen.

2019. dec. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!