Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van bármi joga az apának?

Van bármi joga az apának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Volt páromtól teherbeestem, de amikor ezt megtudta szakitottunk és elég lekezelően bánt velem. Szeretném, ha a baba az én nevemre kerülne és neki semmilyen joga nem lenne iránta, ugyanis most fenyeget hogy el fogja tőlem venni a gyereket ha megszületik.. természetesen az sem érdekel ha egy forintot sem látok tőle, csak nem szeretném ezt a stresszt. Nyugodt körülmények között szeretném felnevelni a kisbabám.

Tudja esetleg valaki, hogy működik ez?

Ha én nem akarom hogy az ő nevét kapja, és nem ismerem el hogy ő az apja, akkor nyugtunk lesz?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. dec. 24. 22:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

[link]



"Az apaság vélelmének megtámadására a vélelmezett apa, az anya, a gyermek, a gyermek halála után leszármazója jogosult.

Az apaság vélelmét azon az alapon, hogy az apai elismerő nyilatkozatot tévedés, megtévesztés vagy jogellenes fenyegetés hatása alatt tették meg, csak a vélelmezett apa támadhatja meg.

Az anya a járási gyámhivatal jóváhagyásával, kiskorú gyermekével együttesen indíthat pert.

Az anya volt férje akkor jogosult az apaság vélelmének megtámadására, ha a vélelem alapján az anya újabb házasságbeli férje az apa, de ennek a vélelemnek a megdőlte esetén a volt férjet kellene apának tekinteni.

Azon az alapon, hogy az apai elismerő nyilatkozatot jogszabály megkerülése céljából tették, az ügyész és a járási gyámhivatal jogosult az apai elismerő nyilatkozat megtámadására.

A korlátozottan cselekvőképes kiskorú vagy a cselekvőképességében a származás megállapításával összefüggő jognyilatkozatok tekintetében részlegesen korlátozott személy a pert törvényes képviselője hozzájárulásával indíthatja meg. Ha a törvényes képviselő a hozzájárulás megadásában tartósan akadályozott vagy a hozzájárulást nem adja meg, azt a járási gyámhivatal hozzájárulása pótolja.

Ha a jogosult cselekvőképtelen, a pert nevében a járási gyámhivatal hozzájárulásával a törvényes képviselő indíthatja meg.

A családi jogállás rendezése iránti per megindításához a járási gyámhivatal a gyermek törvényes képviseletének ellátására eseti gondnokot rendel ki. Az eseti gondnok kirendelését a szülő, a gyám és a 14. életévét betöltött gyermek kérheti, de a kirendelésről a járási gyámhivatal hivatalból is dönthet."

2019. dec. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!