Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy merjek gyereket vállalni,...

Girlll3 kérdése:

Hogy merjek gyereket vállalni, ha a munkahelyeken még azt is megkérdezik, hogy akarok-e gyereket vállalni és a fizetés pedig irtó alacsony közalkalmazottként?

Figyelt kérdés

2020. jan. 10. 08:36
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
58%
Ja, hát akkor próbáld ki a gyártósor melletti állást több műszakban, ha neked a pénz miatt az szimpatikusabb. Még pisilni sem mehetsz majd ki, a szallag nem áll meg, előtted a lehetőség ha kevés a közszféra.
2020. jan. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó, gondolom te gyártósor mellett dolgozol, azért vagy annyira frusztrált amiatt amiatt írtam.Ha igy van akkor szerezz végzettséget és menj máshová dolgozni (ez a fordítottja amit te ajánlottál nekem).Az való igaz, hogy a gyártósor mellett dolgozni fizikailag megterhelő, de közel sincs akkora felelősség mint mondjuk nálunk,illetve ez a munka meg szellemileg megterhelő.Mindkét mubkatípusnak meg van az előnye meg a háránya.
2020. jan. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
63%
Gratulálok neked nem elég hogy lenézed azokat akik irodai munká végeznek, de még elkezdtél lefelépontozgatni.Gyönyörű!Ez a különbség kettőnk között én elismerem azt aki kemény fizikai munká végez, és nem pontozgatlak le a véleményed miatt.
2020. jan. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Most annak, hogy egymás torkának ugrunk, semmi értelme. Valóban az ember kereshet másik munkahelyet, ha akar gyereket, de azért nem is biztos, hogy talál, a másik, meg, hogy a feltételek ugyanazok maradnak. Nem szeretik felvenni azt, akinek gyereke van. És a kormány... az meg csókkal kínálja meg a szegényeket, nagy kár, hogy az életbe nem lesz abból normális életkörülmény, mert pl lakásra is vágynék, de önerő nélkül az sem lesz. Szóval marhára kedvezőek idehaza a feltételek a fiatalok számára és csodálkoznak, hogy aki teheti húz ki fele a fenébe. Mindig megsegítik azt, akinek már van pénze, de azt aki egyedül tehetetlenkedik, az továbbra is vergődni fog.
2020. jan. 10. 11:07
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak azt nem szeretik felvenni, akinek gyereke van, azt sem akinek még nincs és fiatal, várhatóan fog szülni hamarosan...
2020. jan. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
15-ös erről beszélek... Én is közel a 30-hoz vagyok, és most szóltak, hogy majd ha ilyet kérdeznének állásinterjún, kamuzzam, hogy nem akarok gyereket, mert akkor nem akarnak majd felvenni dolgozni.
2020. jan. 10. 11:12
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a legutóbbi interjún nyíltan megmondták, hogy olyan nőt keresnek, akinek már van több gyereke, és már nem fog elmenni szülni...
2020. jan. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
88%

Igazad van kédező, felesleges egymásnak esni, nem is értem 65%-os miért állt belém, de mindegy ő tudja, ha neki ez jelent örömet az életben, egészségére.


Egy kicsit a munkáltatók gondolkodásmódján kellene változtatni, a nők sajnos még mindig hátrányban vannak, ha még nem szült akkor azért mert úgyis hamarosan szülni fog, ha már van gyereke meg azért mert biztos beteg lesz a gyerek stb.Pedig a munkáltatók is emberek, gondolom nekik is van családjuk, gyerekük nem értem, hogy miért "ellenség" a nő és itt tök mindegy hogy a verseny szféráról, vagy a közigazgatásról van szó.Olyat meg meg sem kérdezhetnének állásinterjún, hogy akarsz-e gyereket, mert a válasz alapján nem diszkriminálhatnának, csak sajnosn ez a gyakotlatban nem így van, nagyon szomorú.😣

2020. jan. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
23%

Őszintén szólva én telejsen mást tapasztalok.

Multinál dolgozok vidéken, nagyon család-, és emberbarát hely, viszonylag jól keresek pedig nincs diplomám. 22 évesen is örömmel felvettek, sose kérdezték meg, hogy hogy állok a gyerektémával és a kolleganőimtől sem. Lassan tervben van a baba, a főnököm telejsen pozitívan fogadta, drukkol, várnak majd vissza. Két kolleganőm nemrég jött vissza 3 év után, tárt karokkal várták őket.

Tavaly év végén vettük meg a házunkat babaváró és csok segítségével. Hát ha ez a kormány nem családbarát, akkor melyik volt az..?

Én örülök a lehetőségeknek, ki is használom őket.


A férjetek hol van? Ő nem dolgozik?

2020. jan. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy hol van? Nyilván dolgozik, de ez hogy jön ide?

Nyilván egy fizetés kevés, munkahely keresés szempontjából pedig teljesen mindegy van e férj vagy nincs.

Egy multi teljesen más kategória.

2020. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!