Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy merjek gyereket vállalni,...

Girlll3 kérdése:

Hogy merjek gyereket vállalni, ha a munkahelyeken még azt is megkérdezik, hogy akarok-e gyereket vállalni és a fizetés pedig irtó alacsony közalkalmazottként?

Figyelt kérdés

2020. jan. 10. 08:36
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
71%
Az én férjem jól keres, nem ezzel van a gond.De ha már annak idején vettem a fáradságot és tanultam, akkor elvárható lenne,hogy én is a tudásomnak megfelelő bért kapjak, ne csak a férjem.
2020. jan. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
48%

Hivatalosan joguk sem volna megkérdezni, mivel ez diszkrimináció.Viszont ezer éve megkérdezik, mert megtehetik, semmi sem védi a munkavállalókat.Azért igazából most már értelmetlen feltenniük a kérdést, mert 20-40 között akármelyik nő dönthet úgy, hogy hja kérem szülni megyek, sőt van aki 40 felett is bevállalja.Szóval ha még mindig ez alapján akarnának dönteni a munkáltatók tulajdonképpen csak a 50 év környékiek jöhetnének szóba.


Az értelmiséginek aki tanult, hogy az irodába dolgozzon üzenem, hogy: SAJNOS megtestesíti azt az értelmiségi réteget jellemző gondolkodást, amitől ez az ország BETEG.Menjél kissé nyugatabbra, fejlettebb országokba, rengeteg helyen megbecsülik a szakmát végzett embereket, mert kell az is és a gdp nagyobb részét pont ők termelik.Amíg az értelmiségi réteg itthon így lenézi a szakmunkásokat és a kétkezi munkásokat addig ez az ország dögrováson van.

2020. jan. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó, nagyon félre olvastál valamit!Én azért tanultam, hogy irodában dolgozhassak, mert úgy gondoltam, hogy ez a legkényelmesebb,meg a legjobban kereső munka.De ahogy írtam, mást fogok majd keresni, mert nem vagyunk sem megbecsülve, sem megfizetve.Én is valamilyen szakmában gondolkodom, mert manapság egy jó szakmunkás többet ér mint egy diplomás.


Értelmező olvasás kérlek!!!És ha végig olvastad volna a hozzászólásokat,pont az irodai munkát fikázták itt egyesek!!!!

2020. jan. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
59%

Nem az irodai munkát fikázták egyesek, hanem hogy te az irodában a fedett helyen kevesled a fizetésed, hogy annyit kapsz mint egy gyári munkás, vagy egy útèpítő.

Csak nem mindegy a körülmény, az hogy fix nappali munkaidőd van, nem négy műszak, nem állsz egész nap, nem vagy kint a tűző napon stb stb.

2020. jan. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
49%
Én erre meg azt írtam, hogy az fizikálisan nehéz, a másik meg szellemileg!De én egyiket sem nézem le, mint te!De gondolom akik szalag mellett dolgoznak azoknak valószínűleg szakmájuk sincs (tisztelet a kivételnek)
2020. jan. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
58%
De 65%-os te nem válaszoltál hogy mit dolgozol, és miért vagy frusztrált?
2020. jan. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
45%
A 80%-os válaszoló, meg a szakmunkásokról beszél, nem a gyártósoron dolgozókról.
2020. jan. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
81%
És igenis keveslem a fizut, mert szerintem egy irodai dolgozó, aki milliókkal (pénzüggyel) foglalkozik és alig visz haza nettó 100.000 forintot az felháborító.(Itt most nem magamról írok, hanem az egyik barátnőmről)
2020. jan. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
53%
Adminisztratív munkát végzek egy vállalkozónál. Annyit keresek mint egy gyári munkás itt felénk, mégsem sír a szám mert fix 08:00-kor kezdek 16:30-ig, nem minden héten más beosztásban. Nem egész nap állok, akkor tartok kis szünetet vagy megyek ki pisilni ha akarok. Nem ázok, nem fázok, nyáron nem a napon vagyok. Igazad van, többet keres egy gyári melós mint én,de a körülmények nem mindegy....
2020. jan. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
48%
És felső vagy középfokú végzettséged van?Mert ha középfokú lenne nekem is én sem rinyálnék itt a fizetésen.
2020. jan. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!