Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A gyenge fizetés miért indok...

A gyenge fizetés miért indok az alacsony színvonalú munkavégzésre?

Figyelt kérdés

A munkaszerződésben le van írva hogy milyen munkáról van szó, mennyit kell dolgozni, és mennyi pénzért.


Aki ezt aláírja, tudja mit vállal. Nem tesznek fegyvert a fejéhez.


Ezek után milyen alapon nem végez valaki 100% munkát?



2019. aug. 2. 06:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

A HR-sek úgy hivják a penzt, hogy motiváció, olyan is van pelda, hogy valaki X bruttó fizetest ker, de ők hozzátesznek meg 10-15ezret, pont azert, hogy meg jobban vegezze majd a munkáját


Vannak akik kenyszerből aláirják ez alacosny fizetesű munkát, vagy keveset kernek hogy biztosan megkapják, de alacsony a motiváció, ahhoz, hogy ne egesznap a telefonon akarjanak csüngeni a munka helyett

2019. aug. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

pl mert nem tokeletesek

te az vagy?

2019. aug. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs vesztenivalójuk. Kirúgják őket érte? nagy eséllyel fognak találni ugyan olyan szar másik munkát.
2019. aug. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Ha valaki olyan helyzetben van, hogy nem kap jólfizető munkát, viszont mondjuk családja van, akik utcára kerülnek ha nem fizeti a lakbért, az nagyjából olyan, mintha fegyvert tartanának a fejéhez, hogy elvállalja a szar munkát is.


Ezen nem változtat semmit, hogy adott esetben ő is tehet róla, hogy ilyen helyzetbe került, mert miért nem tanult jó szakmát, minek vállalt családot, miért nem költözött el, stb. Mindez akár igaz is lehet, de azt nem befolyásolja, hogy ott abban a pillanatban a munkáját gyűlöli, de nincs más választása, mint hogy csinálja. És aki gyűlöli a munkáját, az ritkán végzi igazán jól.

2019. aug. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Mert a legjobb motiváció a munkavégzésre a megbecsülés, és az ezzel járó pénz.


Ha a te munkádért keveset fizetnek, mi a motiváció? Pénzből élsz, abból építed a jelened, a jövőd.

2019. aug. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Természetesen a szakmai fejlődés is fontos, de azért egy idő után ezt már nem lehet a munkavállaló torkán lenyomni.
2019. aug. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%
A kérdezőnek igaza van, tőlem ugyanazon a munkahelyen jóval nagyobb teljesítményt várnak el ugyanannyi fizetésért, mert látják, hogy én megcsinálom, de ez baromira igazságtalan, hogy a másik meg mehet haza akár délután kettőkor is, nekem meg valamikor délután fél hatig is ott kell lennem...
2019. aug. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Attól még nem a kérdezőnek van igaza. Nyisd ki a szádat, legyél határozott, és jelezd, hogy nem vagy bérrabszolga.
2019. aug. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Amikor diákkent dolgoztam, hetköznapra alapbert kaptam, ami nettó 1100 forintot jelentett, ünnepnapon 2200-forintot, mondanom sem kell, hogy óránkent nettó 2200 forintert bűntudatom volt, ha esetleg valamit nem vettem eszre, nem akartam hibázni, csak maximálisan vegezni a munkát, ha már lehetősegem volt beosztást kapni egy duplaberes ünnepnapra


Nettó 1100-ert előfordult nem keveszer, hogy munka közben tanultam, esetleg játszottam valami játekot, könyvet olvastam, de a lenyeg, hogy nem voltam túlságosan motivált


(Nettó 1100, ez iden volt, tudom, hogy annyira ez sem keves, de a duplához kepest igen)

2019. aug. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

A munkaköri leírás nem tér ki arra, milyen minőségben kell végezned a munkádat általában.

A munkavállók motiválása külön ág. Egyáltalán nem csak a bérezésen múlik. Néhány példa:

- Pl. amit valaki írt is. Neki lehet, nekem nem. Sérti a munkavállaló igazságérzetét, ezáltal már nem olyan motivált és elkötelezett a feladata iránt.

- Mindig mindent lelkesen megcsinál időre, tökéletesre, mégsem kap soha egy köszit sem, ellenben ha az ezer feladatból csak egyet elront, már letolják.

- A kutya nem kíváncsi rá, mint emberre, csak az elvégzett munkájára, csökken a motivációja.

- A munkahelye nem elég rugalmas, ha mondjuk váratlanul el kellene ugrania valahova.

- Vagy szimplán csak rossz passzban van az ember a magánproblémája miatt, amitől nem tud annyira koncentrálni és nem is akar.

Számtalan olyan probléma áll fenn, ami akárcsak időszakos motiváció vesztést is előidézhet. Egy jó munkahely, jó vezetőkkel megtalálja a módot, hogy minden munkavállalóját megfelelően motiválja, vagy akit nem lehet, azt olyan személyre cserélje, aki alkalmasabb az adott munkakörre, az adott közegbe.

A gyenge fizetés azért indok, mert ha úgyérzed hat ember munkáját ellátod és közben a szemedet kiszúrják, az bizony az ember önbecsülésének nem tesz jót. Amikor aláírja az ember a szerződését, még 90%-ban nem tudja mi lesz a tényleges dolga.

2019. aug. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!