Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy merjek gyereket vállalni,...

Girlll3 kérdése:

Hogy merjek gyereket vállalni, ha a munkahelyeken még azt is megkérdezik, hogy akarok-e gyereket vállalni és a fizetés pedig irtó alacsony közalkalmazottként?

Figyelt kérdés

2020. jan. 10. 08:36
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
95%
74%-os van rosszabb is, mint a te helyzeted és fizetésed. Szintén 2 diplomával közigazgatásban irodai munkára szakmai végzettséggel nettó 70-et kaptam közmunkában, ugyanazért a munkáért, amiért egy sima érettségivel rendelkező közalkalmazott dupla annyit vitt haza. Én sem ezért tanultam, de ez jutott, mikor a gyerek oviba ment, előző munkahelyem felszámolták, jelenleg meg munkát keresek, mert a cégnek meg kellett válnia a diplomás közmunkásaitól.
2020. jan. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
87%
Lehet vitatkozni a bérekről, értelme viszont nem sok van, változást ugyanis nem fog hozni. A véleményem nekem is az, hogy meg kellene fizetni azt ha valaki időt és energiát szánt arra, hogy képezze magát. 2 diplomával nettó 130 ezret kapok, idén nőtt 10 ezer forinttal a minimálbér emelkedése miatt. Mindezt úgy, hogy jó eredményű diplomáim vannak, nem kettessel csúsztam át, és az egyetemi évek alatt is dolgoztam diákmunkásként itt-ott, hogy eltartsam magam, mellette pedig gyakorlati helyeken töltöttem az időmet, hogy szerezzek tapasztalatot. Nem informatikusnak, vagy mérnöknek tanultam, amit ma megfizetnek, ettől függetlenül megalázónak érzem, hogy ennyi pénzért dolgozom. Teszem hozzá szeretem a szakmámat és erre a pályára készültem. A közelmúltban két állásinterjún is megkérdezték, hogy akarok-e gyereket és ha igen mikor,mindenféle szégyenérzetet mellőzve mintha ehhez bárkinek is köze lenne. Egyébként volt egy vetélésem néhány hónapja, amit persze nem tudhatnak, csak sokszor az ember bele sem gondol, hogy egy-egy kérdéssel, hogy meg tudja csavarni a kést a másik szívében. Kérdező, a kérdésedre visszatérve, szerintem erre nincs jó válasz. Példámból kiindulva fiatalon, egészséges életmódot folytatva, kuporgatva úgy döntöttünk jöhet a baba, a természet mégis csak úgy döntött nincs itt az ideje. Azt gondolom az anyagiak mindig is kiszámíthatatlanok lesznek, ha lelkileg úgy érzed, hogy készen álltok rá, van egy stabil párkapcsolatod és hónap végén nem rágjátok a küszöböt akkor vágjatok bele, nincs mire várni. Az élet sosem lesz kiszámítható.
2020. jan. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!