Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mosipelus és mosható betét? (...

Mosipelus és mosható betét? ( aki használja) Hol szerzitek be?

Figyelt kérdés

Akik használják azoktól szeretnék tapasztalatot gyűjteni. Mosható betétet ill mosipelust honnan szerzitek( csak új érdekel),tényleg teljesen higiénikusak?

Az ebayen árultakról vélemény,vagy itthon beszerezhető márkák is érdekelnek.


2020. jan. 12. 09:52
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
87%
AliExpress. Nekem minden onnan van és teljesen elégedett vagyok. A higiénikusság csak rajtad múlik.
2020. jan. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%
Bolyhoska. :) igen, higiénikus. Csak szólok, minket még sima tetra pelenkába pelenkáztak. A szüleinket meg pláne. Itt vagyunk, élünk és virulunk. Az eldobható pelenka is remek találmány. Nagyon praktikus, ha utazik, nyaral az ember. De a mindennapokra egészségesebb a mosható textil.
2020. jan. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Persze a higiénia alatt arra gondoltam hogy rendesen moshatóak 60fokon?

Inkább a Pul anyag miatt gondolkodtam,ez szellőzik rendesen?

A női betétben is az van ha jól láttam. Tisztaságit már kipróbáltam, az eü az is okés a vér miatt? 1-2óránként cserélném,csak ez nem úgy szívja mint az eldobható.( ami olyan mű hogy az ember alfele nyáron beler..d XD)

2020. jan. 12. 10:33
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
A pult inkább 40 fokon mostam. Ami kakis lett, azt érdemes azonnal lecsapatni zuhannyal. Érdemes beáztatni pár órára natrium perkarbonátos vízbe. Ez tisztít és fertôtlenít. Optimális napon szárítani a pelusokat meg a betéteket. A napfény természetes fehérítô és fertôtlenítô. Nyilván most télen nincs olyan ereje a napnak, de 1-2 órára akkor is érdemes kitenni. A betéteket kb.negyedévente érdemes ammóniamentesíteni. Ez szódabikarbónával, citromsavval és kézmeleg vízzel történik.
2020. jan. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
86%
4es: nem véresen és kakisan kerülnek a mosógépbe a cuccok. A nôi betéteket érdemes azonnal (vagy minél hamarabb) hidegvízzel kiöblíteni. A kakis pelenkák pedig öblítés és áztatás után kerülnek a gépbe. Semmi szükség ezért másik mosógépre.
2020. jan. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
37%

A betéteket és a zoldbolt.hu-ról rendeltem, de sok helyen kaphatóak már. Higiénikus persze, én használat után gyorsan leöblítem hideg vízzel, aztán egy kis marhaepeszappannal átdörzsölve be a mosógépbe. Nekem már a tisztasági betéteim is ilyenek, nagyon szeretem őket, a higiéniai hulladéktermelésem szinte a nullára csökkent.

Mosipelust én egyelőre csak kinéztem, én is bolyhoska.hu-ról fogom megrendelni, ha aktuális lesz.

4-es! Mivel nem sz*rosan, vértől tocsogva rakod be a mosógépbe, ezért semmivel sem undibb és igényel külön bánásmódot, mint mondjuk a férjed sz*rosra fingott alsógatyái. Gondolom azoknak sem tartasz fenn külön mosógépet.

2020. jan. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
72%
Nekem Emilla betéteim vannak, nagyon szeretem őket. Sosem szivárgott, könnyen kijön a vér hideg vízzel, a világosakon sincs egyetlen folt sem fél év használat után. Nekem most 6 db nagy méret van, ezzel nyáron már kihúznám a teljes menstruációmat, most lassabban száradnak, így kellene még 3-4 db. 😊 Ezt én nem venném Kínából, pedig amúgy Alin élem az életem kb. 😄
2020. jan. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
39%
A PULt nem szabad közvetlen napon szárítani, tönkremegy!
2020. jan. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Nem teszem napra, de gyorsabban szárad 30+ fokban, mint a mostani 18-ban.
2020. jan. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

A kezdő csomagot másodkézből szereztem,szinte új állapotban.

Betétet is árulnak sokan másodkézből mert pl nem megfelelő stb.

Az Aliexpress nekem is eszembe jutott.

De én még nagyon kezdő vagyok.

Csak 1.5 hetes a lányom.

Viszont a kakis pelust én anyum mosodai tapasztala miatt azonnal hideg vízzel átmosom,majd szódabikarbónálval átdörzsölöm,hagyom állni. 40 fokon simán kijőtt mosidióval!

2020. jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!