Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mosipelus és mosható betét? (...

Mosipelus és mosható betét? ( aki használja) Hol szerzitek be?

Figyelt kérdés

Akik használják azoktól szeretnék tapasztalatot gyűjteni. Mosható betétet ill mosipelust honnan szerzitek( csak új érdekel),tényleg teljesen higiénikusak?

Az ebayen árultakról vélemény,vagy itthon beszerezhető márkák is érdekelnek.


2020. jan. 12. 09:52
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

2 kérdésem lenne ami lemaradt.


- A szárítógépet mennyire bírják?

- Mosható betét: melyik jobb ami pamut vagy ami plüssös?

2020. jan. 12. 16:59
 22/34 anonim ***** válasza:
68%

#11! Nincs kakis/véres vízben turkálás.

A pelenkába lehet tenni kakifogó papírt, így a kakit papírral együtt le lehet húzni a wc-n. Moshaó pelusból egyébként sokkal ritkábban folyik ki a kaki, így elkerülhető a nyakig kakis baba esete.

Eldobható pelusból könnyebben folyik ki a kaki, és moshatod a ruháját is. Vagy azt is eldobod? Egy baba mellett egyébként is gyakran kell mosni, így ez sem okozhat gondot.

Sokáig ellene voltam én is, leginkább azért, mert azt gondoltam, ez is ilyen ősanyás hóbort, de utánajártam, számoltam, és meggyőzött, hogy a babának, a pénztárcámnak,és a környezetnek is jobb a mosható.

A véres betétet is annyi leöblíteni, mint egy bugyit, ha elázol. Bár betétet nem használok, intimkelyhem van. Azt pedig csak kiürítem, elöblítem, és mehet vissza. Menstruáció előtt-után fertőtlenítő főzést kap, és ennyi. Sokkal kényelmesebb, el is felejthetem, hogy menstruálok. Tamponnal az erősebb napokon max 3 órát bírtam, a kehely max naponta 3szor telik meg.

2020. jan. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! A facen van mosható pelenkás csoport. Minden infot megtalálsz, segítőkészek mindenben. Én ott találtam választ minden kérdésemre.
2020. jan. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Az én mosható betéteimhez való használati útmutatóban írva volt, hogy ne nagyon szárítózzuk. Nálam egy párszor már bekerült mégis, véletlenül, ahogy összefogtam a többivel, baja nem lett egyáltalán, de ha lehet, inkább magától szárad. Én vettem hozzá ilyen betétszárító csatos szalagot, ezt konkrétan a ruhásszekrényemben tartom és arra tűzöm rá a betéteket, szépen egymás alá, ott kényelmesen megszárad egy nap alatt (a szekrényt ilyenkor kicsit nyitva hagyom).
2020. jan. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Nálunk télen elektromos törölköző szárítón szárad. Nyáron napfény. Az még jó is neki
2020. jan. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim válasza:
0%
Akik azért mondják, hogy környezetszennyezés így úgy.. Remélem nem veszik a palackos csapvizet zsugorszámra mert az ásványvíz stb.
2020. febr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem veszünk palackos vizet se. Bár q palack a koszos eldobott pelusnál jobban újrahasznosítható De amúgy ez olyan dolog, hogy ha csak pár dologbab tud az ember javulni, már az is jobb, mint a semmi.
2020. febr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

#26 teljesen jogos felvetés.

A "mosimami" lét általában egy gondolkodásmód része. Alapvetően törekszünk a "zero waste" háztartásvezetésre. A mosható pelenka és intimhigiénia egy-egy lépések a szemétmentes háztartás felé. Emellett odafigyelünk, hogy mind a mosószerünk mind a tisztítószereink környezetkímélőek legyenek. Arra törekszünk, hogy minél kevesebb vegyszert használjunk.

2020. febr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

A mosibetétjeim és a mosható arckorongjaim Emillások és Señoritások* (*Ritának FB oldala van és ott lehet tőle rendelni), utóbbiakat jobban szeretem mert sokkal vékonyabbak, én csak intimkehely alá használok tanga tisztaságit.

Mosipelusokat AliExpressről vettem a kislányomnak javarészt (gyönyörűek vannak!); zsebest, AIO-t és csónakost is és mindegyikkel nagyon elégedettek vagyunk. Egyedül betéteket vettem külön itthon Mamamiboltból kendert és bambuszt illetve Bambinomio és Blümchen külsőket mert nagyon tetszettek. Én fertőtlenítőbe áztatom őket mosás előtt miután kiszedem az esetleges foltokat marhaepe szappannal és utána simán 40 fokon kimosom sensitive fertőtlenítő öblítővel illetve havonta egyszer 60 fokon, semmi baja azoknak sem amiknek a címkéjére 30 fok van írva.

Mosni ezeket nekem nem teher, egy nap kb 10 perc ha elmegy ezzel, nem nagy kunszt és amennyire azt gondoltam, hogy majd undorodni fogok ettől miután még a koszos edényekhez sem szívesen érek annyira nem taszít így a gyakorlatban. Modern, fiatal, csinos, jól szituált és igényes anyuka vagyok (ez most nem önfényezés akar lenni) és pusztán környezetvédelmi megfontolásból váltottunk ezekre és az egyik legjobb döntés volt. Óriási tévhit és általánosítás, hogy ez az igénytelen, csóró ősanyák hobbija.

2020. márc. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Most nyílt egy webshop ebben a témában. Számomra felháborító árakkal. Mama koala pelust árul a nő, igazából jó minőség de brutálisan felárárazta. 1500 1300 forinttal drágább mint a konkurens webáruházban. Jól meg kell nézni hol szerzed be! Érdemes körülnézni mert egy teljes készlet megvásárlásánál skálán 20-25 000 forintot spórolhatsz!
2021. márc. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!