Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mosipelus és mosható betét? (...

Mosipelus és mosható betét? ( aki használja) Hol szerzitek be?

Figyelt kérdés

Akik használják azoktól szeretnék tapasztalatot gyűjteni. Mosható betétet ill mosipelust honnan szerzitek( csak új érdekel),tényleg teljesen higiénikusak?

Az ebayen árultakról vélemény,vagy itthon beszerezhető márkák is érdekelnek.


2020. jan. 12. 09:52
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
11%

Töröltettétek, jó.

De akkor azt mondjátok meg, mi a jó abban, hogy önként túrkáltok a kakis, véres vízben és egész napotok azzal telik, hogy áztattok? Én elhasználok egy nap vagy 4-5 tampont, a gyerek 6-8 pelenkát. Á, hihetetlen, el sem tudnám képzelni.

2020. jan. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk környezetvêdelem. De azon kívül hogy nem megy rá az egész napom, gazdaságis is. Nem kell minden héten pelenkát vennem. 3 hetente teszem ki a kukát. Nem kell hozzá popsokrém szóval arra sem költök.

De amúgy a kérdés azoknak szólt akik használják. Mit is keresel akkor itt?

2020. jan. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
83%

Míg te havi 10-15 ft-ot kifizetsz esetleg pelusra,én 30e ft-ért vettem szettet amit szobatisztaságig használhat a lányom.

És semmivel sem mosok többet.

Csak számolj..és persze nem utolsó sorban az hogy kezdetektől a környezettudatos életben él majd,az lesz neki a természetes.

2020. jan. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
71%

11 szerinted? Alig várom, hogy végre betiltsák ezeket az eldobható szarokat és az ilyen fajták, mint te is rá legyenek kényszerítve a környezetvédelemre!

Én is használok eldobható dolgokat, de legalább nem vagyok rá büszke és nem szólok be azoknak, akik odafigyelnek rá, hogy ne szeméthegyeket gyártsanak.

2020. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
76%
#14 egészségesebb a gyereknek a textil, mint a vegyszeres mûanyag. Az eldobható pelus meleg, ami nem tesz jót a fiúk heréjének. Akár a nemzôképességet is befolyásolhatja negatív irányba. A baba bôrének is jobb a textil. Most arról már nem is beszélek, hogy kb.200 év alatt bomlik le egy eldobható pelenka. Iszonyatos mennyiségû szemetet képezünk vele. Nyilván a mosható pelenkákat is elô kell állítani, tisztítani kell, ez is terheli a környezetet, de nem annyira, mint a mûanyag pelenkaszemét elégetése. Egyébként szó sincs egész napos áztatásról. Nem megterhelôbb, mint levinni a használt pelenkákkal teli zacsit a szeméttátolóba. De ha már higiénia: mennyire higiénikus a pelenkával kidobott ürülék tárolása?
2020. jan. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
32%
Bocs, elírtam, 11-nek válaszoltam. :)
2020. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
80%

11-es! Milyen egész nap? Ha nem értesz hozzá, ne válaszolj, mert magadból csinálsz hülyét. Egy véres betét leöblítése netto másfél perc, azt be a mosógépbe kb bármi mellé. Nem gondolnám, hogy több idô, mint a használt betétes szemét levitele, mert annak azért csak van szaga és nem aszalja ott az ember hetekig, vagy vásárlása, ha az ember épp kifogy belőle és nem vett az aktuális nagybevásárlásnál.

Az meg egyenesen szomorú, hogy te még büszke is vagy rá, hogy eldobod, nem tudom értesültél-e róla (ezek szerint nem), hogy nyakunkon a klímaváltozás, most még lehetne mit tenni, persze kellő edukáltság jelenlétében. Konkrétan ezen eldobható cuccok környezetbarát helyettesítése nulla energiabefektetéssel jár és igen, talán még gazdaságosabb is.

2020. jan. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
71%

#11! Nincs kakis/véres vízben turkálás.

A pelenkába lehet tenni kakifogó papírt, így a kakit papírral együtt le lehet húzni a wc-n. Moshaó pelusból egyébként sokkal ritkábban folyik ki a kaki, így elkerülhető a nyakig kakis baba esete.

Eldobható pelusból könnyebben folyik ki a kaki, és moshatod a ruháját is. Vagy azt is eldobod? Egy baba mellett egyébként is gyakran kell mosni, így ez sem okozhat gondot.

A féres betétet is annyi leöblíteni, mint egy bugyit, ha elázol.

2020. jan. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Sejtettem,hogy az is idetéved aki ellene van...de miért nem tartja magában(?)

Mindenkinek köszönöm,várok még a válaszokat :)

Szerencsére nem olvastam a törölt kommentet..

De nem tudom ezek szerint ennyire undorodsz a saját véredtől.

A gyereket a hányásból,pisiből kiszedem akkor a kaki se megterhelőbb.

Én pl nyáron bele r..dok a betétbe,a tampont sose bírtam és egészségtelenebb is,a kérdés is arra szólt ez egészségesebb e. Engem az se zavar ha zacskóban hurcolom míg hazaérek...nem fognak a farkasok megtámadni.

Gondoltam ha én megsülök a gyerek is.

6 hónapos, aszalódott eleget a műanyagban.

2020. jan. 12. 16:51
 20/34 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásokért,gyorsan gépeltem.
2020. jan. 12. 16:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!